Dode en tientallen gewonden door metro-ongeluk in Mexico-Stad
MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Tientallen mensen zijn zaterdag gewond geraakt doordat twee metrostellen in botsing kwamen in een metrotunnel in Mexico-Stad. Zeker één persoon kwam om het leven. Het zou gaan om een jonge vrouw.
Volgens de burgemeester van de Mexicaanse hoofdstad, Claudia Sheinbaum, zijn 57 mensen met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Meerdere mensen zouden er slecht aan toe zijn, onder wie een conducteur. De slachtoffers liggen in zeven verschillende ziekenhuis, verspreid over de stad.
De botsing vond plaats in een tunnel tussen de metrostations Potrero en La Raza. Hoe het ongeluk kon gebeuren is nog niet duidelijk. De Mexicaanse president Manuel Lopez Obrador heeft op Twitter steun betuigd aan de slachtoffers.
Er zijn vaker ongelukken met metro's in de Mexicaanse hoofdstad. In mei 2021 kwamen door een metro-ongeluk in Mexico-Stad 26 mensen om het leven. Een treinstel viel meters naar beneden toen een brug instortte. Een onderzoek door een onafhankelijk bedrijf toonde aan dat het ongeval werd veroorzaakt door constructiefouten en problemen met onderhoud, waaronder het niet uitvoeren van routine-inspecties.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin verwacht dat de Russische president Vladimir Poetin snel weer gaat bellen met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. De twee spraken elkaar zondag ook al, voordat Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving voor gesprekken over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
36 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise krijgsmacht beschuldigt Cambodja ervan het staakt-het-vuren tussen de landen te hebben geschonden met meer dan 250 drones. Het huidige bestand ging afgelopen zaterdag in, na bijna drie weken van dodelijke gevechten aan de grens.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In het zondag besproken ontwerp voor een vredesregeling tussen Oekraïne en Rusland bieden de VS volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky veiligheidsgaranties voor zijn land gedurende vijftien jaar. Zelensky zei daarbij dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om garanties tot vijftig jaar had gevraagd. Hij hoopt op langere garanties en dat die onmiddellijk ingaan wanneer een vredesregeling wordt gesloten.
2 uur geledenMARIOEPOL (ANP/AFP) - De autoriteiten in het bezette Oekraïense Marioepol hebben een theater heropend dat in 2022 na een verwoestend bombardement symbool werd van de Russische omsingeling van de stad. Marioepol werd aan het begin van de Russische inval na een belegering van drie maanden ingenomen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Een vicevoorzitter van het Russische hogerhuis en autoriteit op het gebied van buitenlandse politiek, Konstantin Kosatsjev, vindt de gesprekken afgelopen weekend over de beëindiging van de oorlog in Oekraïne hoopgevend. De Amerikaanse president Donald Trump sprak met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervolgens met de president van Oekraïne, Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt "externe krachten" Taiwan niet te steunen, kort nadat Beijing militaire oefeningen was begonnen rondom dat eiland. Elke poging om de hereniging van Taiwan met het vasteland van China te stoppen zal mislukken, aldus een woordvoerder.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische hooggerechtshof heeft een door de regering aangekondigd verbod van een publieke omroep van de strijdkrachten, Galei Zahal, voorlopig opgeschort. Van de ultrarechtse minister van Defensie Israel Katz moet de zender uiterlijk 1 maart stoppen.
3 uur geleden