Dode en tientallen gewonden door metro-ongeluk in Mexico-Stad
MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Tientallen mensen zijn zaterdag gewond geraakt doordat twee metrostellen in botsing kwamen in een metrotunnel in Mexico-Stad. Zeker één persoon kwam om het leven. Het zou gaan om een jonge vrouw.
Volgens de burgemeester van de Mexicaanse hoofdstad, Claudia Sheinbaum, zijn 57 mensen met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Meerdere mensen zouden er slecht aan toe zijn, onder wie een conducteur. De slachtoffers liggen in zeven verschillende ziekenhuis, verspreid over de stad.
De botsing vond plaats in een tunnel tussen de metrostations Potrero en La Raza. Hoe het ongeluk kon gebeuren is nog niet duidelijk. De Mexicaanse president Manuel Lopez Obrador heeft op Twitter steun betuigd aan de slachtoffers.
Er zijn vaker ongelukken met metro's in de Mexicaanse hoofdstad. In mei 2021 kwamen door een metro-ongeluk in Mexico-Stad 26 mensen om het leven. Een treinstel viel meters naar beneden toen een brug instortte. Een onderzoek door een onafhankelijk bedrijf toonde aan dat het ongeval werd veroorzaakt door constructiefouten en problemen met onderhoud, waaronder het niet uitvoeren van routine-inspecties.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
11 minuten geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
12 minuten geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
8 uur geleden