Dode en tientallen gewonden door metro-ongeluk in Mexico-Stad
MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Tientallen mensen zijn zaterdag gewond geraakt doordat twee metrostellen in botsing kwamen in een metrotunnel in Mexico-Stad. Zeker één persoon kwam om het leven. Het zou gaan om een jonge vrouw.
Volgens de burgemeester van de Mexicaanse hoofdstad, Claudia Sheinbaum, zijn 57 mensen met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Meerdere mensen zouden er slecht aan toe zijn, onder wie een conducteur. De slachtoffers liggen in zeven verschillende ziekenhuis, verspreid over de stad.
De botsing vond plaats in een tunnel tussen de metrostations Potrero en La Raza. Hoe het ongeluk kon gebeuren is nog niet duidelijk. De Mexicaanse president Manuel Lopez Obrador heeft op Twitter steun betuigd aan de slachtoffers.
Er zijn vaker ongelukken met metro's in de Mexicaanse hoofdstad. In mei 2021 kwamen door een metro-ongeluk in Mexico-Stad 26 mensen om het leven. Een treinstel viel meters naar beneden toen een brug instortte. Een onderzoek door een onafhankelijk bedrijf toonde aan dat het ongeval werd veroorzaakt door constructiefouten en problemen met onderhoud, waaronder het niet uitvoeren van routine-inspecties.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
4 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
10 uur geleden