Dode en tientallen gewonden door aanhoudende bosbranden Portugal
LISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal zijn al een dode en zeker 130 gewonden geteld door de aanhoudende bosbranden. Donderdag waren er verspreid over het Zuid-Europese land ruim tien grote branden. Bijna 2000 brandweerlieden zijn ingezet. Tegelijkertijd kampt het land met een hittegolf, met temperaturen tot ruim boven de 40 graden.
De vier gevaarlijkste vuurzeeën woeden in het noordelijke Aveiro, het centrale Leiria, het zuidelijke Faro (Algarve) en Setubal, 50 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Lissabon. De branden worden gevoed door aanhoudende droogte en veel wind, zeggen de autoriteiten. Sommige branden zijn veroorzaakt door nalatigheid of werden zelfs opzettelijk aangestoken, wat leidde tot meerdere arrestaties.
Kampvuren en vuurwerk zijn momenteel in heel Portugal verboden, de toegang tot bossen eveneens. Sinds zaterdag ging al bijna 100 vierkante kilometer bos en andere natuur in rook op. Tevens zijn tientallen huizen, fabrieken en golfterreinen vernield. Ongeveer 860 personen werden geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.
12 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
8 uur geleden