Dode en tiental zieken door vergiftiging in restaurant Bordeaux
BORDEAUX (ANP/AFP) - Na het eten van sardines in een restaurant in Bordeaux zijn een tiental mensen ernstig vergiftigd. Eén gast heeft de door botulisme veroorzaakte vergiftiging niet overleefd en acht zijn in ziekenhuizen opgenomen. Onder de slachtoffers zijn buitenlandse toeristen uit Canada, Duitsland, Ierland en de VS. Zeven van de acht slachtoffers zijn er volgens Franse media zo ernstig aan toe dat ze op de intensieve zorg liggen.
De autoriteiten hebben mensen die hebben gegeten in de Tchin Tchin Wine Bar opgeroepen onmiddellijk een huisarts te raadplegen als ze klachten krijgen. De slachtoffers aten er tussen 4 en 10 september. De vergiftiging is veroorzaakt door in potten gesteriliseerde en ingemaakte sardines. De chef van het restaurant heeft erkend dat hij enkele potten heeft weggegooid toen er een nare geur uit kwam, maar andere zijn gewoon gebruikt en de vis werd geserveerd omdat hij ze als goed voor consumptie beschouwde.
Botulisme is een door een zeer giftige bacterie veroorzaakte aandoening die in 5 tot 10 procent van de gevallen dodelijk is. De meeste gevallen worden bij mensen veroorzaakt door slecht of verkeerd gesteriliseerd voedsel.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).
9 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.
11 uur geledenLA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - De politie van Berlijn heeft zaterdag twee waterkanonnen ingezet, maar dit keer niet om demonstranten uit elkaar te drijven. Agenten in de Duitse hoofdstad gebruikten de spuiten nu om burgers af te koelen die last hebben van de uitzonderlijke hitte, melden Duitse media als Tagesspiegel en Bild.
11 uur geleden