Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en ruim 20 gewonden bij schietpartij na Super Bowl-viering VS

Dode en ruim 20 gewonden bij schietpartij na Super Bowl-viering VS

KANSAS CITY (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij bij een historisch stationsgebouw in de Amerikaanse stad Kansas City zijn één dode en minstens 22 gewonden gevallen, meldt de politie. Drie mannen, van wie twee gewapend waren, zijn als verdachten aangehouden.

De schietpartij was niet ver van de plek waar in de stad net een overwinningsparade was gehouden ter gelegenheid van het sportevenement Super Bowl, de beslissende tweekamp in de hoogste competitie van het American football. De American footballers uit deze stad in de staat Missouri, de Kansas City Chiefs, hebben zondag de Super Bowl gewonnen.

Het Children's Mercy Kansas City Hospital, een kinderziekenhuis, behandelde in totaal twaalf patiënten als gevolg van de schietpartij, bericht ABC News. Onder hen waren elf kinderen tussen de 6 en 15 jaar oud. Negen van de patiënten waren slachtoffers van een schotwond en drie werden behandeld voor "incidentele verwondingen", volgens een van de directeuren van het ziekenhuis. De verwachting is dat iedereen volledig zal herstellen.

Toedracht onduidelijk

De autoriteiten tasten nog in het duister over de toedracht van de schietpartij. De politie meldde op een persconferentie dat onduidelijk is of de schutters het voorzien hadden op de feestende menigte. Er wordt ook rekening mee gehouden dat het geweld losstaat van de festiviteiten.

Op videobeelden zou te zien zijn hoe omstanders een verdachte overmeesteren. Lokale media citeerden een man die aangaf dat hij daarbij hielp. Hij verklaarde dat een worsteling ontstond en de verdachte een vuurwapen liet vallen.

Paniek

Tijdens de festiviteiten waren duizenden mensen op de been. Toen schoten klonken brak paniek uit. De burgemeester van de stad vertelde journalisten dat hij zelf ook dekking moest zoeken tijdens de schietpartij.

Burgemeester Quinton Lucas zei te betreuren dat het ondanks de aanwezigheid van zo'n achthonderd veiligheidsmensen niet is gelukt het geweld te voorkomen. "Parades, bijeenkomsten, scholen, bioscopen. Het lijkt alsof het bijna nergens nog veilig is."

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

3 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

6 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

7 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

7 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

8 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

9 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

9 uur geleden