Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en ruim 20 gewonden bij schietpartij na Super Bowl-viering VS

Dode en ruim 20 gewonden bij schietpartij na Super Bowl-viering VS

KANSAS CITY (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij bij een historisch stationsgebouw in de Amerikaanse stad Kansas City zijn één dode en minstens 22 gewonden gevallen, meldt de politie. Drie mannen, van wie twee gewapend waren, zijn als verdachten aangehouden.

De schietpartij was niet ver van de plek waar in de stad net een overwinningsparade was gehouden ter gelegenheid van het sportevenement Super Bowl, de beslissende tweekamp in de hoogste competitie van het American football. De American footballers uit deze stad in de staat Missouri, de Kansas City Chiefs, hebben zondag de Super Bowl gewonnen.

Het Children's Mercy Kansas City Hospital, een kinderziekenhuis, behandelde in totaal twaalf patiënten als gevolg van de schietpartij, bericht ABC News. Onder hen waren elf kinderen tussen de 6 en 15 jaar oud. Negen van de patiënten waren slachtoffers van een schotwond en drie werden behandeld voor "incidentele verwondingen", volgens een van de directeuren van het ziekenhuis. De verwachting is dat iedereen volledig zal herstellen.

Toedracht onduidelijk

De autoriteiten tasten nog in het duister over de toedracht van de schietpartij. De politie meldde op een persconferentie dat onduidelijk is of de schutters het voorzien hadden op de feestende menigte. Er wordt ook rekening mee gehouden dat het geweld losstaat van de festiviteiten.

Op videobeelden zou te zien zijn hoe omstanders een verdachte overmeesteren. Lokale media citeerden een man die aangaf dat hij daarbij hielp. Hij verklaarde dat een worsteling ontstond en de verdachte een vuurwapen liet vallen.

Paniek

Tijdens de festiviteiten waren duizenden mensen op de been. Toen schoten klonken brak paniek uit. De burgemeester van de stad vertelde journalisten dat hij zelf ook dekking moest zoeken tijdens de schietpartij.

Burgemeester Quinton Lucas zei te betreuren dat het ondanks de aanwezigheid van zo'n achthonderd veiligheidsmensen niet is gelukt het geweld te voorkomen. "Parades, bijeenkomsten, scholen, bioscopen. Het lijkt alsof het bijna nergens nog veilig is."

Meer uit Buitenland

VN-chef boos op wereldleiders die samenwerking laten afsterven

NEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft uitgehaald naar wereldleiders die in zijn ogen de internationale samenwerking laten afsterven. Hij noemde geen leiders of landen bij naam, maar sprak van grote geopolitieke verdeeldheid en veroordeelde alle schendingen van het internationale recht.

7 minuten geleden
Defensieplannen acht landen goedgekeurd door Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".

17 minuten geleden
Oekraïense overheid neemt crisismanagement Kyiv over

KYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.

37 minuten geleden
Grap over Amerikaanse overname zorgt voor onrust in IJsland

REYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.

42 minuten geleden
Stembussen in Oeganda gesloten na chaotische verkiezingsdag

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.

45 minuten geleden
Sancties VS tegen Iraanse topfunctionarissen en banknetwerken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Washington legt sancties op aan Iraanse veiligheidsfunctionarissen en banknetwerken. Op de website van het ministerie van Financiën staat dat actie wordt ondernomen tegen "de architecten van de brute onderdrukking van vreedzame demonstranten door het Iraanse regime".

49 minuten geleden
Von der Leyen: Groenland kan politiek en financieel op EU rekenen

LIMASSOL (ANP) - Groenland kan politiek, economisch en financieel op de EU rekenen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie donderdag op een persconferentie in de Cypriotische stad Limassol. De discussie over veiligheid in het Arctische gebied moet in de eerste plaats in de NAVO worden gevoerd, zei de politica. Het Arctische gebied en de veiligheid ervan is echter ook "enorm belangrijk" voor de EU, benadrukte Von der Leyen.

56 minuten geleden