Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en ruim 20 gewonden bij schietpartij na Super Bowl-viering VS

Dode en ruim 20 gewonden bij schietpartij na Super Bowl-viering VS

KANSAS CITY (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij bij een historisch stationsgebouw in de Amerikaanse stad Kansas City zijn één dode en minstens 22 gewonden gevallen, meldt de politie. Drie mannen, van wie twee gewapend waren, zijn als verdachten aangehouden.

De schietpartij was niet ver van de plek waar in de stad net een overwinningsparade was gehouden ter gelegenheid van het sportevenement Super Bowl, de beslissende tweekamp in de hoogste competitie van het American football. De American footballers uit deze stad in de staat Missouri, de Kansas City Chiefs, hebben zondag de Super Bowl gewonnen.

Het Children's Mercy Kansas City Hospital, een kinderziekenhuis, behandelde in totaal twaalf patiënten als gevolg van de schietpartij, bericht ABC News. Onder hen waren elf kinderen tussen de 6 en 15 jaar oud. Negen van de patiënten waren slachtoffers van een schotwond en drie werden behandeld voor "incidentele verwondingen", volgens een van de directeuren van het ziekenhuis. De verwachting is dat iedereen volledig zal herstellen.

Toedracht onduidelijk

De autoriteiten tasten nog in het duister over de toedracht van de schietpartij. De politie meldde op een persconferentie dat onduidelijk is of de schutters het voorzien hadden op de feestende menigte. Er wordt ook rekening mee gehouden dat het geweld losstaat van de festiviteiten.

Op videobeelden zou te zien zijn hoe omstanders een verdachte overmeesteren. Lokale media citeerden een man die aangaf dat hij daarbij hielp. Hij verklaarde dat een worsteling ontstond en de verdachte een vuurwapen liet vallen.

Paniek

Tijdens de festiviteiten waren duizenden mensen op de been. Toen schoten klonken brak paniek uit. De burgemeester van de stad vertelde journalisten dat hij zelf ook dekking moest zoeken tijdens de schietpartij.

Burgemeester Quinton Lucas zei te betreuren dat het ondanks de aanwezigheid van zo'n achthonderd veiligheidsmensen niet is gelukt het geweld te voorkomen. "Parades, bijeenkomsten, scholen, bioscopen. Het lijkt alsof het bijna nergens nog veilig is."

Meer uit Buitenland

VS-gezant: Russen doen concessies bij vijf gebieden Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens de speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft Moskou bij vijf gebieden in Oekraïne concessies gedaan. De Russen hebben bij hun overleg vrijdag met de Amerikaanse president Donald Trump bepaalde toegevingen gedaan met betrekking tot alle vijf regio's in Oost-Oekraïne. "Er is een belangrijke discussie gaande over Donetsk en wat daar zal gebeuren", vertelde Witkoff aan CNN.

53 minuten geleden
Staking en demonstraties in Israël voor einde strijd Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - In steden in Israël is op grote schaal geprotesteerd tegen het beleid van de regering om de aanvallen op de Gazastrook verder op te voeren. Ook is een staking uitgeroepen tegen het beleid dat de levens van de resterende gijzelaars in de Gazastrook in gevaar zou kunnen brengen. De betogers eisen een deal met Hamas om ze vrij te krijgen.

2 uur geleden
NAVO bevestigt deelname Rutte aan top in Washington over Oekraïne

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft bevestigd dat de secretaris-generaal van de verdragsorganisatie, Mark Rutte, maandag ook aanwezig is in Washington voor een topbijeenkomst over Oekraïne. Eerder zondag meldde persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen dat Rutte ook naar de top gaat, samen met een reeks Europese leiders.

3 uur geleden
Duitse regeringsleider Merz ook naar Washington

BERLIJN (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz is maandag ook in Washington voor gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. De reis is bedoeld om informatie uit te wisselen met de Amerikaanse president Donald Trump, na diens ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska, aldus een woordvoerder.

4 uur geleden
Indonesië viert 80e verjaardag van uitroepen onafhankelijkheid

JAKARTA (ANP) - Indonesië viert dat tachtig jaar geleden de nationalist Soekarno (1901-1970) in het toenmalige Batavia de onafhankelijkheid uitriep. De dag van deze Proklamasi is de nationale feestdag. Bij het presidentiële Merdeka-paleis in Jakarta vieren Indonesiërs deze dag plechtig en feestelijk, met veel zang, dans en muziek.

4 uur geleden
EU-kopstuk bevestigt dat ze Zelensky vergezelt bij Trump

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, bevestigt dat ze bij het gesprek zal zijn van de Oekraïense president Zelensky met de Amerikaanse president Trump maandag in Washington. Ze gaat op verzoek van Zelensky mee. Volgens haar zijn er ook andere Europese leiders aanwezig.

4 uur geleden
Bloomberg: Rutte en EU-leiders met Zelensky naar Trump

WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, de secretaris-generaal van de NAVO, Mark Rutte, en de Finse president Alexander Stubb zijn van plan om de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te vergezellen tijdens zijn ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump maandag in Washington. Dat meldt persbureau Bloomberg, dat zich baseert op bronnen die bekend zijn met de zaak.

5 uur geleden