Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en ruim 20 gewonden bij schietpartij na Super Bowl-viering VS

Dode en ruim 20 gewonden bij schietpartij na Super Bowl-viering VS

KANSAS CITY (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij bij een historisch stationsgebouw in de Amerikaanse stad Kansas City zijn één dode en minstens 22 gewonden gevallen, meldt de politie. Drie mannen, van wie twee gewapend waren, zijn als verdachten aangehouden.

De schietpartij was niet ver van de plek waar in de stad net een overwinningsparade was gehouden ter gelegenheid van het sportevenement Super Bowl, de beslissende tweekamp in de hoogste competitie van het American football. De American footballers uit deze stad in de staat Missouri, de Kansas City Chiefs, hebben zondag de Super Bowl gewonnen.

Het Children's Mercy Kansas City Hospital, een kinderziekenhuis, behandelde in totaal twaalf patiënten als gevolg van de schietpartij, bericht ABC News. Onder hen waren elf kinderen tussen de 6 en 15 jaar oud. Negen van de patiënten waren slachtoffers van een schotwond en drie werden behandeld voor "incidentele verwondingen", volgens een van de directeuren van het ziekenhuis. De verwachting is dat iedereen volledig zal herstellen.

Toedracht onduidelijk

De autoriteiten tasten nog in het duister over de toedracht van de schietpartij. De politie meldde op een persconferentie dat onduidelijk is of de schutters het voorzien hadden op de feestende menigte. Er wordt ook rekening mee gehouden dat het geweld losstaat van de festiviteiten.

Op videobeelden zou te zien zijn hoe omstanders een verdachte overmeesteren. Lokale media citeerden een man die aangaf dat hij daarbij hielp. Hij verklaarde dat een worsteling ontstond en de verdachte een vuurwapen liet vallen.

Paniek

Tijdens de festiviteiten waren duizenden mensen op de been. Toen schoten klonken brak paniek uit. De burgemeester van de stad vertelde journalisten dat hij zelf ook dekking moest zoeken tijdens de schietpartij.

Burgemeester Quinton Lucas zei te betreuren dat het ondanks de aanwezigheid van zo'n achthonderd veiligheidsmensen niet is gelukt het geweld te voorkomen. "Parades, bijeenkomsten, scholen, bioscopen. Het lijkt alsof het bijna nergens nog veilig is."

Meer uit Buitenland

Media: Snow White in Libanon en Koeweit verboden om rol Gal Gadot

BEIROET (ANP) - In zowel Libanon als Koeweit is de vertoning van Snow White, de live-actionfilm van Disney over Sneeuwwitje, sinds kort verboden vanwege de Israëlische Gal Gadot die de rol van Evil Queen speelt. Dat melden onder meer entertainmentwebsite Variety en de Koeweitse krant Al-Qabas.

28 minuten geleden
Zelensky zegt dat gezant VS Witkoff Russisch verhaal brengt

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft de speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff ervan beschuldigd de Russische kant in het conflict te kiezen. Witkoff heeft eerder gezegd dat een vredesregeling voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland afhangt van de toekomstige status van de nu door Rusland bezette delen van Oekraïne.

34 minuten geleden
IAEA-baas in Teheran: tijd dringt voor akkoord tussen VS en Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - De topman van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft gewaarschuwd dat het nucleaire overleg tussen Iran en de Verenigde Staten in een "cruciale" fase zit. "We weten dat we niet veel tijd hebben, daarom ben ik hier", zei Rafael Grossi tijdens een bezoek aan de Iraanse hoofdstad Teheran.

1 uur geleden
Xi Jinping sluit tour door Zuidoost-Azië af in Cambodja

PHNOM PENH (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn rondreis door Zuidoost-Azië afgesloten in Cambodja. Hij was de afgelopen dagen op missie om de regionale banden te versterken en steun te vergaren in de handelsoorlog met de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Rusland ziet Taliban niet langer als terroristische organisatie

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Russische hooggerechtshof heeft donderdag de Taliban van de lijst met verboden terroristische organisaties gehaald. De beslissing wordt gezien als een symbolische stap van Moskou om de banden met het Afghaanse bewind te normaliseren.

2 uur geleden
Meer dan 50 burgers gedood bij strijd om Soedanese stad Al-Fashir

AL-FASHIR (ANP/AFP) - Opstandige paramilitairen in Soedan en het leger hebben bij gevechten met elkaar om de provinciehoofdstad Al-Fashir woensdag zeker 57 burgers gedood, volgens medische en andere hulpverleners. De stad, bijna 800 kilometer ten westen van Khartoem, is de hoofdstad van Noord-Darfur en wordt al bijna een jaar belegerd door de RSF.

2 uur geleden
Moskou: Duitsland kan betrokken raken bij oorlog met leveren raket

MOSKOU (ANP/AFP) - Duitsland dreigt betrokken te raken bij de oorlog als Berlijn langeafstandsraketten verstrekt aan Oekraïne, zegt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. De vermoedelijke nieuwe bondskanselier Friedrich Merz heeft net gezegd dat Duitsland mogelijk de Taurus ter beschikking wil stellen aan Oekraïne.

3 uur geleden