Dode en ruim 20 gewonden bij schietpartij na Super Bowl-viering VS
KANSAS CITY (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij bij een historisch stationsgebouw in de Amerikaanse stad Kansas City zijn één dode en minstens 22 gewonden gevallen, meldt de politie. Drie mannen, van wie twee gewapend waren, zijn als verdachten aangehouden.
De schietpartij was niet ver van de plek waar in de stad net een overwinningsparade was gehouden ter gelegenheid van het sportevenement Super Bowl, de beslissende tweekamp in de hoogste competitie van het American football. De American footballers uit deze stad in de staat Missouri, de Kansas City Chiefs, hebben zondag de Super Bowl gewonnen.
Het Children's Mercy Kansas City Hospital, een kinderziekenhuis, behandelde in totaal twaalf patiënten als gevolg van de schietpartij, bericht ABC News. Onder hen waren elf kinderen tussen de 6 en 15 jaar oud. Negen van de patiënten waren slachtoffers van een schotwond en drie werden behandeld voor "incidentele verwondingen", volgens een van de directeuren van het ziekenhuis. De verwachting is dat iedereen volledig zal herstellen.
Toedracht onduidelijk
De autoriteiten tasten nog in het duister over de toedracht van de schietpartij. De politie meldde op een persconferentie dat onduidelijk is of de schutters het voorzien hadden op de feestende menigte. Er wordt ook rekening mee gehouden dat het geweld losstaat van de festiviteiten.
Op videobeelden zou te zien zijn hoe omstanders een verdachte overmeesteren. Lokale media citeerden een man die aangaf dat hij daarbij hielp. Hij verklaarde dat een worsteling ontstond en de verdachte een vuurwapen liet vallen.
Paniek
Tijdens de festiviteiten waren duizenden mensen op de been. Toen schoten klonken brak paniek uit. De burgemeester van de stad vertelde journalisten dat hij zelf ook dekking moest zoeken tijdens de schietpartij.
Burgemeester Quinton Lucas zei te betreuren dat het ondanks de aanwezigheid van zo'n achthonderd veiligheidsmensen niet is gelukt het geweld te voorkomen. "Parades, bijeenkomsten, scholen, bioscopen. Het lijkt alsof het bijna nergens nog veilig is."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".
22 minuten geledenVERDEN (ANP/DPA) - Een voormalige terroriste van de Rote Armee Fraktion, Daniela Klette, is in het Noord-Duitse Verden tot dertien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zes gewelddadige roofovervallen tussen 1999 en 2016. De extreemlinkse RAF hield op te bestaan in 1998 en Klette was ondergedoken.
25 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft gestemd voor het ongedaan maken van de terugtrekking van het land uit het Internationaal Strafhof (ICC). De terugtrekking werd in gang gezet door voormalig premier Viktor Orbán, maar zijn opvolger Péter Magyar liet eerder al weten die terug te willen draaien.
45 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een quarantaine van 21 dagen verplicht gesteld voor reizigers uit de Democratische Republiek Congo en Oeganda naar aanleiding van de uitbraak van het ebolavirus. De uitbraak in het oosten werd half mei in de hoofdstad van Congo, Kinshasa, gemeld en in naburig Oeganda zijn ook gevallen bekend.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz en het Israëlische leger zeggen dat Hamas-commandant Mohammed Odeh dinsdag is omgekomen bij een aanval op Gaza-Stad. Eerder meldden Katz en premier Benjamin Netanyahu al dat het leger een aanval had uitgevoerd die gericht was op Odeh.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse politie doet naar het zich laat aanzien huiszoeking in het nationale hoofdkwartier van de Spaanse Socialistische Arbeiderspartij (PSOE), de partij van premier Pedro Sánchez. De Guardia Civil heeft alleen bekendgemaakt het pand te zijn binnengegaan in een onderzoek naar illegale financiering van de partij.
2 uur geleden