Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en ravage bij aardbeving Puerto Rico

Dode en ravage bij aardbeving Puerto Rico

SAN JUAN (ANP/RTR) - Een aardbeving heeft op Puerto Rico zeker één dodelijk slachtoffer geëist. Volgens de autoriteiten en lokale media is de schade groot. Er zijn meerdere gewonden.

Een bejaarde man overleed doordat er een muur op hem viel, meldt een lokale krant. Meerdere gebouwen stortten in en een elektriciteitscentrale raakte beschadigd. Overheidsgebouwen blijven dinsdag dicht en de elektriciteit op het eiland is om veiligheidsredenen uitgeschakeld. De schade is vooral aanzienlijk in het zuiden. De lokale overheid heeft inmiddels noodplannen in werking gesteld.

Het Caribische eiland werd dinsdagmorgen vroeg opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6,5. Daarop volgden een aantal stevige naschokken, waaronder een van 5,8. Het epicentrum van de aardbeving was bij het plaatsje Ponce aan de zuidkust.

Grote schrik

Het is niet de eerste aardbeving op Puerto Rico de laatste tijd. In de afgelopen twee weken werd het eiland meerdere keren getroffen. Maandag was er nog een aardbeving van 5,8. Daarbij ging een door toeristen geliefde rotsformatie, bekend als 'Window of the Caribbean’ verloren. Voor zover bekend vielen bij die beving geen slachtoffers.

Wel zit de schrik er goed in bij de bevolking. "Mensen zijn bang om naar bed te gaan", laat een Puerto Ricaan weten aan CNN. In het oosten van het eiland vluchtten sommigen na een tsunamiwaarschuwing naar hoger gelegen terrein. Het viel uiteindelijk mee; het Pacific Tsunami Warning Center (PTWC) registreerde een golf van slechts 2 centimeter.

Het eiland is ook nog steeds herstellende van de orkaan Maria in september 2017. Die eiste ongeveer drieduizend levens en legde het hele eiland in puin. Meer dan 300.000 Puerto Ricanen vluchtten daarop naar het vaste land van de Verenigde Staten. Hoewel het eiland geen integraal deel uitmaakt van de VS, geldt het wel als een Amerikaans territorium.

Meer uit Buitenland

Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

2 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

3 uur geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

4 uur geleden
Kevin Spacey in oktober opnieuw voor de rechter

LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Weer celstraf voor een ex-president in Peru

LIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.

5 uur geleden
Dodental door brand woontorens Hongkong loopt op naar 36

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.

7 uur geleden