Dode en ravage bij aardbeving Puerto Rico
SAN JUAN (ANP/RTR) - Een aardbeving heeft op Puerto Rico zeker één dodelijk slachtoffer geëist. Volgens de autoriteiten en lokale media is de schade groot. Er zijn meerdere gewonden.
Een bejaarde man overleed doordat er een muur op hem viel, meldt een lokale krant. Meerdere gebouwen stortten in en een elektriciteitscentrale raakte beschadigd. Overheidsgebouwen blijven dinsdag dicht en de elektriciteit op het eiland is om veiligheidsredenen uitgeschakeld. De schade is vooral aanzienlijk in het zuiden. De lokale overheid heeft inmiddels noodplannen in werking gesteld.
Het Caribische eiland werd dinsdagmorgen vroeg opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6,5. Daarop volgden een aantal stevige naschokken, waaronder een van 5,8. Het epicentrum van de aardbeving was bij het plaatsje Ponce aan de zuidkust.
Grote schrik
Het is niet de eerste aardbeving op Puerto Rico de laatste tijd. In de afgelopen twee weken werd het eiland meerdere keren getroffen. Maandag was er nog een aardbeving van 5,8. Daarbij ging een door toeristen geliefde rotsformatie, bekend als 'Window of the Caribbean’ verloren. Voor zover bekend vielen bij die beving geen slachtoffers.
Wel zit de schrik er goed in bij de bevolking. "Mensen zijn bang om naar bed te gaan", laat een Puerto Ricaan weten aan CNN. In het oosten van het eiland vluchtten sommigen na een tsunamiwaarschuwing naar hoger gelegen terrein. Het viel uiteindelijk mee; het Pacific Tsunami Warning Center (PTWC) registreerde een golf van slechts 2 centimeter.
Het eiland is ook nog steeds herstellende van de orkaan Maria in september 2017. Die eiste ongeveer drieduizend levens en legde het hele eiland in puin. Meer dan 300.000 Puerto Ricanen vluchtten daarop naar het vaste land van de Verenigde Staten. Hoewel het eiland geen integraal deel uitmaakt van de VS, geldt het wel als een Amerikaans territorium.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.
9 uur geleden