Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en meerdere gewonden door schietpartij in kerk VS

Dode en meerdere gewonden door schietpartij in kerk VS

LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - In een kerk in Laguna Woods, een plaats vlakbij Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië, zijn door een schietpartij een dode en meerdere gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten is er een verdachte aangehouden.

De politie meldt dat bij het schietincident in Laguna Woods, dat 16.000 inwoners telt, vier mensen zwaargewond zijn geraakt en een iemand ter plekke is overleden. Alle slachtoffers waren volwassenen en zijn naar het ziekenhuis gebracht. De autoriteiten hebben nog niets gemeld over het mogelijke motief van de schutter.

Het incident komt een dag na de schietpartij in Buffalo in de staat New York. Daar opende zaterdag een witte 18-jarige man het vuur in een supermarkt in een overwegend zwarte buurt. Er vielen tien doden en drie gewonden. De schutter, volgens de autoriteiten een rechtsextremist, wordt aangeklaagd voor een racistisch gemotiveerde haatmisdaad. Elf van de dertien slachtoffers waren zwarte Amerikanen.

Meer uit Buitenland

Democraat Jeffries steunt afzettingsprocedure tegen Hegseth

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, steunt een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. Jeffries zei "absoluut voor" te zijn wat betreft een voorstel dat mogelijk komende week wordt ingediend.

1 uur geleden
Eisenkot: partij Netanyahu mag meeregeren met mij als premier

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot, die na de verkiezingen van eind oktober een nieuwe Israëlische regering mag proberen te vormen, heeft de deur opengezet voor de Likoed-partij van de huidige premier Benjamin Netanyahu. Voorwaarde is wel dat Eisenkot zelf premier wordt van een dergelijke regering.

1 uur geleden
Oostenrijkse vrouw onder doden bij schietpartij in Poolse Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.

2 uur geleden
Soedan arresteert ex-leider van regeringspartij, gezocht door ICC

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).

2 uur geleden
Trump noemt verkiezingen 'enorme stap terug in de tijd voor VS'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.

2 uur geleden
Minister meldt Europese rol bij overleg Rusland en Oekraïne

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.

5 uur geleden
Terrorismeonderzoek in Polen na dodelijke aanslag in Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden