Dode en meerdere gewonden bij ongeluk met achtbaan in Stockholm
STOCKHOLM (ANP/DPA) - In de Zweedse hoofdstad Stockholm is een ongeluk gebeurd met een achtbaan in het attractiepark Gröna Lund. Een persoon is om het leven gekomen. Volgens Zweedse media gaat het om een 35-jarige vrouw. De politie is een onderzoek gestart.
Volgens de politie zijn er negen mensen naar het ziekenhuis gebracht, onder wie ook kinderen. Drie van hen zouden ernstig gewond zijn.
Een agent die betrokken was bij de reddingsoperatie zei tegen de krant Aftonbladet dat er meerdere bezoekers uit de attractie zijn gevallen. Hoe dat precies kon gebeuren, is nog onduidelijk. Ooggetuigen zeiden tegen de krant dat de wielen van de karretjes afbraken. Het park is ontruimd en blijft minstens een week gesloten.
Volgens het pretpark bereikt de achtbaan Jetline snelheden tot 90 kilometer per uur over een baan van 800 meter lang en tot 30 meter hoog.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran komen eind deze maand voor de tweede keer samen voor technisch overleg met als doel de Iranoorlog definitief te beëindigen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft gezegd dat dit op 29 of 30 juni is, waarschijnlijk weer in Zwitserland.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk is woensdag volgens voorlopige cijfers opnieuw de warmste dag sinds het begin van de metingen in 1947 geregistreerd. Het record van een dag eerder is daarmee verbroken.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk geldt donderdag code rood wegens extreme hitte in nog meer gebieden. De hoogste waarschuwing geldt dan voor 72 departementen, 14 meer dan woensdag. Daar woont meer dan driekwart van de Franse bevolking, aldus persbureau AFP.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - President Petr Pavel mag van het Tsjechische Constitutioneel Hof mee naar de NAVO-top in Turkije. De regering wilde hem niet opnemen in de Tsjechische delegatie, maar is nu door het hof teruggefloten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Het wereldwijde risico op ebola blijft laag, zegt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, nadat woensdag een ebolageval in Frankrijk werd bevestigd.
3 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.
5 uur geleden