Dode en gewonden nadat auto Britse basisschool ramt
LONDEN (ANP) - In het Engelse Wimbledon zijn een dode en zeventien gewonden gevallen nadat een auto inreed op een basisschool. Daarover bericht de krant Evening Standard. Eerder was bekend dat zeker zeven kinderen en twee volwassenen gewond waren geraakt.
De vrouwelijke bestuurder zou als gevolg van een "medisch incident" de controle over het stuur zijn kwijtgeraakt. De politie zegt het voorval niet te behandelen als een mogelijke terreuraanslag.
De aanrijding vond volgens Britse media plaats op ongeveer anderhalve kilometer van de plek waar het beroemde tennistoernooi Wimbledon momenteel wordt gehouden. De hulpdiensten kregen even voor 10.00 uur plaatselijke tijd een noodoproep binnen.
Het getroffen gebouw is volgens de Evening Standard een meisjesschool voor kinderen tussen de 4 en 11 jaar oud. Meerdere slachtoffers zouden zich in het schoolgebouw hebben bevonden toen de aanrijding plaatsvond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
7 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
10 uur geleden