Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden nadat auto Britse basisschool ramt

Dode en gewonden nadat auto Britse basisschool ramt

LONDEN (ANP) - In het Engelse Wimbledon zijn een dode en zeventien gewonden gevallen nadat een auto inreed op een basisschool. Daarover bericht de krant Evening Standard. Eerder was bekend dat zeker zeven kinderen en twee volwassenen gewond waren geraakt.

De vrouwelijke bestuurder zou als gevolg van een "medisch incident" de controle over het stuur zijn kwijtgeraakt. De politie zegt het voorval niet te behandelen als een mogelijke terreuraanslag.

De aanrijding vond volgens Britse media plaats op ongeveer anderhalve kilometer van de plek waar het beroemde tennistoernooi Wimbledon momenteel wordt gehouden. De hulpdiensten kregen even voor 10.00 uur plaatselijke tijd een noodoproep binnen.

Het getroffen gebouw is volgens de Evening Standard een meisjesschool voor kinderen tussen de 4 en 11 jaar oud. Meerdere slachtoffers zouden zich in het schoolgebouw hebben bevonden toen de aanrijding plaatsvond.

Meer uit Buitenland

VS: tanker onder Curaçaose vlag aangevallen die blokkade negeerde

TAMPA (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft een tanker aangevallen die onder Curaçaose vlag onderweg geweest zou zijn naar een haven in Iran. Het schip heeft de Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz geschonden, meldt het Amerikaanse commando in de regio op X. Er zijn raketten afgevuurd op de schoorsteen van de M/T Belma, aldus CENTCOM.

1 uur geleden
Oekraïense minister van Defensie Fedorov bevestigt vertrek

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov heeft op Telegram bevestigd dat hij opstapt. Eerder berichtten verschillende media over zijn vertrek als onderdeel van een reorganisatie van het kabinet.

2 uur geleden
Iran: geen reden tot naleving akkoord als VS dat ook niet doen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter en toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf zegt dat er geen reden is voor Iran om zich nog aan het memorandum van overeenstemming te houden als de VS dat ook niet doen. In berichten die hij plaatste op sociale media zei hij dat de Iraanse strijdkrachten alle vrijheid hebben om "de agressie van de vijand" te confronteren.

3 uur geleden
Minister van Defensie Oekraïne volgens parlementsleden vervangen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil zijn minister van Defensie vervangen. Mychajlo Fedorov moet plaatsmaken voor Ihor Klymenko, de huidige minister van Binnenlandse Zaken, zeggen meerdere parlementariërs tegen persbureau Reuters. FT-journalist Christopher Miller meldt dat Fedorov al weg is.

4 uur geleden
Marokko sluit zich aan bij vredestroepenmacht voor Gaza

RABAT (ANP/RTR) - Marokko heeft zich aangesloten bij de International Stabilization Force (ISF) voor Gaza. De ISF valt onder de Board of Peace (Raad van Vrede) van de Amerikaanse president Donald Trump. Het doel is dat in dat verband uiteindelijk vredesmilitairen geleverd worden. Marokko wil een bijdrage leveren aan de veiligheid in de regio, zegt de Marokkaanse krijgsmacht volgens staatspersbureau MAP.

6 uur geleden
Oekraïne verwacht dit jaar al Patriot-raketten te kunnen maken

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht tegen het einde van dit jaar de technische capaciteit te hebben om raketten te maken voor de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen, aldus president Volodymyr Zelensky. Volgens experts duurt het ongeveer twee jaar om voor het eerst een Patriot-raket te produceren.

7 uur geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar giftig lek in haven van Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een lek waarbij een giftige stof vrijkwam in de Waaslandhaven, onderdeel van de haven van Antwerpen. Door dat lek werden tientallen havenmedewerkers onwel; een van hen raakte zwaargewond.

7 uur geleden