Dode en gewonden nadat auto Britse basisschool ramt
LONDEN (ANP) - In het Engelse Wimbledon zijn een dode en zeventien gewonden gevallen nadat een auto inreed op een basisschool. Daarover bericht de krant Evening Standard. Eerder was bekend dat zeker zeven kinderen en twee volwassenen gewond waren geraakt.
De vrouwelijke bestuurder zou als gevolg van een "medisch incident" de controle over het stuur zijn kwijtgeraakt. De politie zegt het voorval niet te behandelen als een mogelijke terreuraanslag.
De aanrijding vond volgens Britse media plaats op ongeveer anderhalve kilometer van de plek waar het beroemde tennistoernooi Wimbledon momenteel wordt gehouden. De hulpdiensten kregen even voor 10.00 uur plaatselijke tijd een noodoproep binnen.
Het getroffen gebouw is volgens de Evening Standard een meisjesschool voor kinderen tussen de 4 en 11 jaar oud. Meerdere slachtoffers zouden zich in het schoolgebouw hebben bevonden toen de aanrijding plaatsvond.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
3 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.
5 uur geleden