Dode en gewonden nadat auto Britse basisschool ramt
LONDEN (ANP) - In het Engelse Wimbledon zijn een dode en zeventien gewonden gevallen nadat een auto inreed op een basisschool. Daarover bericht de krant Evening Standard. Eerder was bekend dat zeker zeven kinderen en twee volwassenen gewond waren geraakt.
De vrouwelijke bestuurder zou als gevolg van een "medisch incident" de controle over het stuur zijn kwijtgeraakt. De politie zegt het voorval niet te behandelen als een mogelijke terreuraanslag.
De aanrijding vond volgens Britse media plaats op ongeveer anderhalve kilometer van de plek waar het beroemde tennistoernooi Wimbledon momenteel wordt gehouden. De hulpdiensten kregen even voor 10.00 uur plaatselijke tijd een noodoproep binnen.
Het getroffen gebouw is volgens de Evening Standard een meisjesschool voor kinderen tussen de 4 en 11 jaar oud. Meerdere slachtoffers zouden zich in het schoolgebouw hebben bevonden toen de aanrijding plaatsvond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
8 uur geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
9 uur geleden