Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden nadat auto Britse basisschool ramt

Dode en gewonden nadat auto Britse basisschool ramt

LONDEN (ANP) - In het Engelse Wimbledon zijn een dode en zeventien gewonden gevallen nadat een auto inreed op een basisschool. Daarover bericht de krant Evening Standard. Eerder was bekend dat zeker zeven kinderen en twee volwassenen gewond waren geraakt.

De vrouwelijke bestuurder zou als gevolg van een "medisch incident" de controle over het stuur zijn kwijtgeraakt. De politie zegt het voorval niet te behandelen als een mogelijke terreuraanslag.

De aanrijding vond volgens Britse media plaats op ongeveer anderhalve kilometer van de plek waar het beroemde tennistoernooi Wimbledon momenteel wordt gehouden. De hulpdiensten kregen even voor 10.00 uur plaatselijke tijd een noodoproep binnen.

Het getroffen gebouw is volgens de Evening Standard een meisjesschool voor kinderen tussen de 4 en 11 jaar oud. Meerdere slachtoffers zouden zich in het schoolgebouw hebben bevonden toen de aanrijding plaatsvond.

Meer uit Buitenland

Wederopbouw Nepal kan miljarden kosten

KATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal heeft mogelijk 4 tot 5 miljard dollar nodig voor de wederopbouw na de zware overstromingen van deze week. Dat zei minister van Financiën Swarnim ​Wagle, die benadrukte dat het ging om een schatting.

8 minuten geleden
Media: bekentenissen van brein achter 9/11 ongeldig verklaard

NEW YORK (ANP) - Een militaire rechtbank heeft de bekentenissen van Khalid Sheikh Mohammed ongeldig verklaard. Daarover berichten diverse Amerikaanse media, waaronder The New York Times. Sheikh Mohammed zou het "meesterbrein" achter de aanslagen van 11 september 2001 zijn geweest waarbij bijna 3.000 mensen omkwamen.

1 uur geleden
Nepal zoekt specifieke buitenlandse hulp na overstromingen

KATHMANDU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Nepal heeft na de verwoestende overstromingen deze week buitenlandse specialistische hulp nodig, maar niet bij de algemene zoek- en reddingsoperaties. Dat zegt de Nepalese minister van Buitenlandse Zaken Shisir Khanal tegen Reuters.

3 uur geleden
Iran claimt controle over de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - De zeestrijdkrachten van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) zeggen de volledige controle te hebben over de Straat van Hormuz. Dat meldde de IRG vrijdag op Telegram.

5 uur geleden
Trump: VS en Venezuela zijn historische oliedeal overeengekomen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een overeenkomst gesloten met Venezuela over "de grootste oliedeal in de wereldgeschiedenis". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
VS: ICE pakt Britse radicaalrechtse politiek commentator op

NEW ORLEANS (ANP/RTR/AFP) - De Britse radicaalrechtse politiek commentator en influencer Milo Yiannopoulos is aangehouden door de Amerikaanse immigratiedienst (ICE), zo bleek vrijdag uit documenten van de dienst. Eerder nog prees Yiannopoulos het werk van diezelfde ICE.

8 uur geleden
Honderden betogen in Washington voor burgerrechten

WASHINGTON (ANP) - In het centrum van Washington hebben volgens Amerikaanse media honderden mensen betoogd voor burgerrechten, raciale gelijkheid en eerlijker stemrecht. Tot de betoging bij het Lincoln Memorial was opgeroepen door onder meer burgerrechtenbewegingen en vakbonden.

9 uur geleden