Dode en gewonden na Russische droneaanval bij Kyiv
KYIV (ANP/AFP) - Bij een Russische droneaanval in de omgeving van de Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag één persoon om het leven gekomen en zijn elf anderen gewond geraakt. Dat hebben de plaatselijke autoriteiten bekendgemaakt.
Volgens de gouverneur van de regio Kyiv vond de aanval plaats in Vysjhorod, ten noorden van de hoofdstad. Onder de gewonden is ook een kind.
In de nacht van vrijdag op zaterdag kwamen bij een grootschalige Russische aanval op Oekraïne al zeker drie mensen om het leven en raakten tientallen anderen gewond.
Zondag spreken de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, in Florida met een Oekraïense delegatie over een mogelijk einde aan de oorlog met Rusland. President Volodymyr Zelensky ontmoet maandag zijn Franse ambtgenoot in Parijs.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
36 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Premier Benjamin Netanyahu noemt het een schande dat partijen overwegen om samen te werken met Arabische partijen in Israël. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Premier Benjamin Netanyahu wil een sterke rechtse nationale regering vormen. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
3 uur geleden