Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden na explosie woongebouw Antwerpen

Dode en gewonden na explosie woongebouw Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Bij een zware explosie in een appartementsgebouw in Antwerpen is zeker één dode gevallen. Er zijn minstens vijf gewonden.

Het gebouw aan de Sint-Bernardsesteenweg in Hoboken heeft grote schade opgelopen. "Het gaat om een appartementsgebouw van drie verdiepingen, waarvan de bovenste twee grotendeels vernield zijn. Het hele gebouw is instabiel", zegt een woordvoerder van de brandweer.

Volgens Belgische media moet het gebouw eerst gestabiliseerd worden voordat de zoektocht naar mogelijke slachtoffers kan worden voortgezet. De oorzaak van de explosie is nog niet bekend. Mogelijk gaat het om een gasexplosie in het gebouw.

De hulpdiensten hebben meerdere mensen levend onder het puin vandaan gehaald. De gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Drie van hen zijn zwaargewond, twee lichtgewond. Burgemeester Bart De Wever laat weten dat zijn "gedachten bij de slachtoffers en hun familie zijn".

Meer uit Buitenland

Amerikaanse sancties voor Cubaanse bedrijven en Castro-familielid

HAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.

5 minuten geleden
Zelensky verwacht Witkoff en Kushner binnen paar dagen in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.

27 minuten geleden
Ook Frankrijk had heetste zomer sinds begin metingen

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.

46 minuten geleden
Syrië begonnen met vernietigen overblijfselen chemische wapens

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.

1 uur geleden
Lichaam Mladić aangekomen in Servië

BELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.

1 uur geleden
Honderden ziek na gratis schoollunch in Indonesië

REMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.

3 uur geleden
Man met wapen opgepakt op Brussels treinstation

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.

3 uur geleden