Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden door vergiftiging tijdens transport Boskalis

Dode en gewonden door vergiftiging tijdens transport Boskalis

PAPENDRECHT (ANP) - Een Braziliaanse werknemer is tijdens een zeetransport van het Nederlandse bedrijf Boskalis om het leven gekomen door het drinken van een ontvettingsmiddel. Vijf andere Brazilianen zijn opgenomen in het ziekenhuis in het Zuid-Afrikaanse Durban, meldt het bedrijf uit Papendrecht.

De zes waren aan het werk op een drijvend productieplatform, een zogeheten FPSO. Boskalis vervoert dit platform met een groot transportschip, de Vanguard, van China naar Brazilië. Volgens de maritieme dienstverlener waren de werknemers in dienst van een aannemer die was ingehuurd door de Chinese werf waar het platform vandaan komt.

Boskalis benadrukt dat het drinken van alcohol niet is toegestaan op zijn schepen. Het schoonmaakmiddel dat de zes hebben gedronken, bevat zowel ethanol (gewone alcohol) als het uiterst giftige methanol. Ziekteverschijnselen treden na het binnenkrijgen van methanol pas na zo'n 30 uur op. Dat was ook nu het geval: 36 uur na het drinken van het schoonmaakmiddel kwamen de Brazilianen zich melden met "ernstige ziekteverschijnselen". De Vanguard verlegde daarop zijn koers richting de kust van Zuid-Afrika.

Voor vijf van de medewerkers kwam de hulp op tijd: Boskalis laat weten dat hun herstel voorspoedig verloopt.

Meer uit Binnenland

Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

1 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

7 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

9 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

10 uur geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

15 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

22 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

1 dag geleden