Dode en gewonden door vergiftiging tijdens transport Boskalis
PAPENDRECHT (ANP) - Een Braziliaanse werknemer is tijdens een zeetransport van het Nederlandse bedrijf Boskalis om het leven gekomen door het drinken van een ontvettingsmiddel. Vijf andere Brazilianen zijn opgenomen in het ziekenhuis in het Zuid-Afrikaanse Durban, meldt het bedrijf uit Papendrecht.
De zes waren aan het werk op een drijvend productieplatform, een zogeheten FPSO. Boskalis vervoert dit platform met een groot transportschip, de Vanguard, van China naar Brazilië. Volgens de maritieme dienstverlener waren de werknemers in dienst van een aannemer die was ingehuurd door de Chinese werf waar het platform vandaan komt.
Boskalis benadrukt dat het drinken van alcohol niet is toegestaan op zijn schepen. Het schoonmaakmiddel dat de zes hebben gedronken, bevat zowel ethanol (gewone alcohol) als het uiterst giftige methanol. Ziekteverschijnselen treden na het binnenkrijgen van methanol pas na zo'n 30 uur op. Dat was ook nu het geval: 36 uur na het drinken van het schoonmaakmiddel kwamen de Brazilianen zich melden met "ernstige ziekteverschijnselen". De Vanguard verlegde daarop zijn koers richting de kust van Zuid-Afrika.
Voor vijf van de medewerkers kwam de hulp op tijd: Boskalis laat weten dat hun herstel voorspoedig verloopt.
Meer uit Binnenland
BONN (ANP) - Flinke stofwolken uit de Sahara waaien de komende dagen over West-Europa heen. De Europese weer- en klimaatdienst Copernicus ziet een opvallend grote stofpluim naderen, die eerst Spanje en Portugal bereikt en aan het eind van de week op grotere hoogten ook over Nederland en zelfs Scandinavië trekt.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ouders van slachtoffers in de Barendrechtse zedenzaak zijn blij met de straf die de rechtbank Mels van B. (46) dinsdag oplegde. Van B. kreeg naast tbs met dwangverpleging ook een celstraf, die vier jaar hoger was dan de veertien jaar die het Openbaar Ministerie had geëist. Door de hogere straf vrezen de ouders wel dat Van B. in hoger beroep gaat. "Daar zit niemand op te wachten", zei een woordvoerder van Namens de Familie. "Deze zaak was slopend. Het was een loodzwaar traject."
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht veroordeeld tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes. De rechtbank ging vier jaar uit boven de eis van het Openbaar Ministerie, vanwege de ernst en omvang van de zaak, waarin de verdachte zijn eigen belangen telkens boven die van de slachtoffers heeft gesteld. De hoogte van de celstraf werd door publiek op de tribune met juichkreten begroet.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
17 uur geleden