Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden door vergiftiging tijdens transport Boskalis

Dode en gewonden door vergiftiging tijdens transport Boskalis

PAPENDRECHT (ANP) - Een Braziliaanse werknemer is tijdens een zeetransport van het Nederlandse bedrijf Boskalis om het leven gekomen door het drinken van een ontvettingsmiddel. Vijf andere Brazilianen zijn opgenomen in het ziekenhuis in het Zuid-Afrikaanse Durban, meldt het bedrijf uit Papendrecht.

De zes waren aan het werk op een drijvend productieplatform, een zogeheten FPSO. Boskalis vervoert dit platform met een groot transportschip, de Vanguard, van China naar Brazilië. Volgens de maritieme dienstverlener waren de werknemers in dienst van een aannemer die was ingehuurd door de Chinese werf waar het platform vandaan komt.

Boskalis benadrukt dat het drinken van alcohol niet is toegestaan op zijn schepen. Het schoonmaakmiddel dat de zes hebben gedronken, bevat zowel ethanol (gewone alcohol) als het uiterst giftige methanol. Ziekteverschijnselen treden na het binnenkrijgen van methanol pas na zo'n 30 uur op. Dat was ook nu het geval: 36 uur na het drinken van het schoonmaakmiddel kwamen de Brazilianen zich melden met "ernstige ziekteverschijnselen". De Vanguard verlegde daarop zijn koers richting de kust van Zuid-Afrika.

Voor vijf van de medewerkers kwam de hulp op tijd: Boskalis laat weten dat hun herstel voorspoedig verloopt.

Meer uit Binnenland

Neergestoken man aangetroffen na melding vechtpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.

42 minuten geleden
ANWB: andere keuzes meivakantie door onrust in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.

2 uur geleden
NFI: cannabis en amfetamine meest aangetroffen drugs in verkeer

DEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).

2 uur geleden
PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

4 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

4 uur geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

10 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

11 uur geleden