Dode en gewonden door noodweer in Zuid-Duitsland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Door noodweer in het zuiden van Duitsland zijn er een dode en meerdere gewonden gevallen. De autoriteiten hebben zo'n 1200 kampeerders moeten evacueren vanwege het slechte weer.
Een 62-jarige kampeerder kwam om het leven toen een boom bovenop zijn tent viel in Hechingen in de deelstaat Baden-Württemberg. Verder raakten mensen gewond door omvallende bomen en rondvliegend puin. Ook het treinverkeer raakte ontregeld, onder meer in München.
Twee campings bij het Bodenmeer moesten worden ontruimd. Op een camping in Lindau raakten zes mensen gewond door omvallende bomen, van wie een ernstig. Daar moesten zo'n negenhonderd mensen 's nachts een veilig heenkomen vinden. In Friedrichshafen werden driehonderd kampeerders ondergebracht in een sporthal. Daar raakte volgens de politie niemand gewond.
In Nördlingen werd een groep motorrijders overvallen door het slechte weer. De bezoekers van een bijeenkomst werden getroffen door rondvliegend puin. Tien mensen raakten gewond, van wie er drie naar het ziekenhuis moesten. Meteorologen verwachten tot in de avond zware onweersbuien met regen, hagel en windstoten tot 100 kilometer per uur.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.
16 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
5 uur geleden