Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden door noodweer in Zuid-Duitsland

Dode en gewonden door noodweer in Zuid-Duitsland

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Door noodweer in het zuiden van Duitsland zijn er een dode en meerdere gewonden gevallen. De autoriteiten hebben zo'n 1200 kampeerders moeten evacueren vanwege het slechte weer.

Een 62-jarige kampeerder kwam om het leven toen een boom bovenop zijn tent viel in Hechingen in de deelstaat Baden-Württemberg. Verder raakten mensen gewond door omvallende bomen en rondvliegend puin. Ook het treinverkeer raakte ontregeld, onder meer in München.

Twee campings bij het Bodenmeer moesten worden ontruimd. Op een camping in Lindau raakten zes mensen gewond door omvallende bomen, van wie een ernstig. Daar moesten zo'n negenhonderd mensen 's nachts een veilig heenkomen vinden. In Friedrichshafen werden driehonderd kampeerders ondergebracht in een sporthal. Daar raakte volgens de politie niemand gewond.

In Nördlingen werd een groep motorrijders overvallen door het slechte weer. De bezoekers van een bijeenkomst werden getroffen door rondvliegend puin. Tien mensen raakten gewond, van wie er drie naar het ziekenhuis moesten. Meteorologen verwachten tot in de avond zware onweersbuien met regen, hagel en windstoten tot 100 kilometer per uur.

Meer uit Buitenland

Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

1 uur geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

3 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

3 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

6 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

6 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

8 uur geleden