Dode en gewonden door noodweer in Zuid-Duitsland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Door noodweer in het zuiden van Duitsland zijn er een dode en meerdere gewonden gevallen. De autoriteiten hebben zo'n 1200 kampeerders moeten evacueren vanwege het slechte weer.
Een 62-jarige kampeerder kwam om het leven toen een boom bovenop zijn tent viel in Hechingen in de deelstaat Baden-Württemberg. Verder raakten mensen gewond door omvallende bomen en rondvliegend puin. Ook het treinverkeer raakte ontregeld, onder meer in München.
Twee campings bij het Bodenmeer moesten worden ontruimd. Op een camping in Lindau raakten zes mensen gewond door omvallende bomen, van wie een ernstig. Daar moesten zo'n negenhonderd mensen 's nachts een veilig heenkomen vinden. In Friedrichshafen werden driehonderd kampeerders ondergebracht in een sporthal. Daar raakte volgens de politie niemand gewond.
In Nördlingen werd een groep motorrijders overvallen door het slechte weer. De bezoekers van een bijeenkomst werden getroffen door rondvliegend puin. Tien mensen raakten gewond, van wie er drie naar het ziekenhuis moesten. Meteorologen verwachten tot in de avond zware onweersbuien met regen, hagel en windstoten tot 100 kilometer per uur.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
5 uur geleden