Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden door noodweer in Zuid-Duitsland

Dode en gewonden door noodweer in Zuid-Duitsland

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Door noodweer in het zuiden van Duitsland zijn er een dode en meerdere gewonden gevallen. De autoriteiten hebben zo'n 1200 kampeerders moeten evacueren vanwege het slechte weer.

Een 62-jarige kampeerder kwam om het leven toen een boom bovenop zijn tent viel in Hechingen in de deelstaat Baden-Württemberg. Verder raakten mensen gewond door omvallende bomen en rondvliegend puin. Ook het treinverkeer raakte ontregeld, onder meer in München.

Twee campings bij het Bodenmeer moesten worden ontruimd. Op een camping in Lindau raakten zes mensen gewond door omvallende bomen, van wie een ernstig. Daar moesten zo'n negenhonderd mensen 's nachts een veilig heenkomen vinden. In Friedrichshafen werden driehonderd kampeerders ondergebracht in een sporthal. Daar raakte volgens de politie niemand gewond.

In Nördlingen werd een groep motorrijders overvallen door het slechte weer. De bezoekers van een bijeenkomst werden getroffen door rondvliegend puin. Tien mensen raakten gewond, van wie er drie naar het ziekenhuis moesten. Meteorologen verwachten tot in de avond zware onweersbuien met regen, hagel en windstoten tot 100 kilometer per uur.

Meer uit Buitenland

Meer dan twintig doden bij overstromingen in Nairobi

NAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.

41 minuten geleden
Libanon meldt nu bijna 300 doden

BEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Ex-rapper wordt nieuwe premier van Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.

1 uur geleden
Italiaanse premier Meloni valt jeugdrechtbank aan

ROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.

2 uur geleden
Israël claimt luchtaanvallen op opslag raketten en universiteit

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.

2 uur geleden
Trump dreigt met meer aanvallen op meer doelen in Iran

MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.

3 uur geleden
Veel doden bij Israëlische luchtlanding en -aanval in Libanon

BEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.

4 uur geleden