Dode en gewonden door nieuwe raketaanvallen op Oekraïne
KIEV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Door Russische aanvallen op verschillende regio's in Oekraïne, waaronder de hoofdstad Kiev, zijn zaterdag ten minste een dode en verschillende gewonden gevallen, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in de zuidelijke regio Mikolajiv en de westelijke regio Chmelnitski zijn inslagen gemeld.
In het centrum van Kiev waren zaterdag explosies te horen nadat in het hele land het luchtalarm was afgegaan. Gouverneur Oleksi Koeleba van de omliggende regio Kiev waarschuwde kort van tevoren voor een mogelijke inkomende raketaanval en zei dat luchtverdedigingssystemen proberen de projectielen te onderscheppen. Koeleba: "Het terroristische land heeft verschillende raketten gelanceerd. Ze wensen ons een gelukkig nieuwjaar. Maar we zullen volharden."
Burgemeester Vitali Klitsjko van Kiev bevestigt in een bericht op Telegram dat er ontploffingen in de stad waren. Kirilo Timosjenko, plaatsvervangend chef van het presidentieel bureau, laat via hetzelfde sociale medium weten dat een hotel in de hoofdstad is beschadigd door een explosie. De hulpdiensten zijn uitgerukt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
32 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
2 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
10 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
11 uur geleden