Dode en gewonden door nieuwe raketaanvallen op Oekraïne
KIEV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Door Russische aanvallen op verschillende regio's in Oekraïne, waaronder de hoofdstad Kiev, zijn zaterdag ten minste een dode en verschillende gewonden gevallen, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in de zuidelijke regio Mikolajiv en de westelijke regio Chmelnitski zijn inslagen gemeld.
In het centrum van Kiev waren zaterdag explosies te horen nadat in het hele land het luchtalarm was afgegaan. Gouverneur Oleksi Koeleba van de omliggende regio Kiev waarschuwde kort van tevoren voor een mogelijke inkomende raketaanval en zei dat luchtverdedigingssystemen proberen de projectielen te onderscheppen. Koeleba: "Het terroristische land heeft verschillende raketten gelanceerd. Ze wensen ons een gelukkig nieuwjaar. Maar we zullen volharden."
Burgemeester Vitali Klitsjko van Kiev bevestigt in een bericht op Telegram dat er ontploffingen in de stad waren. Kirilo Timosjenko, plaatsvervangend chef van het presidentieel bureau, laat via hetzelfde sociale medium weten dat een hotel in de hoofdstad is beschadigd door een explosie. De hulpdiensten zijn uitgerukt.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
2 uur geleden