Dode en gewonden door nieuwe raketaanvallen op Oekraïne
KIEV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Door Russische aanvallen op verschillende regio's in Oekraïne, waaronder de hoofdstad Kiev, zijn zaterdag ten minste een dode en verschillende gewonden gevallen, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in de zuidelijke regio Mikolajiv en de westelijke regio Chmelnitski zijn inslagen gemeld.
In het centrum van Kiev waren zaterdag explosies te horen nadat in het hele land het luchtalarm was afgegaan. Gouverneur Oleksi Koeleba van de omliggende regio Kiev waarschuwde kort van tevoren voor een mogelijke inkomende raketaanval en zei dat luchtverdedigingssystemen proberen de projectielen te onderscheppen. Koeleba: "Het terroristische land heeft verschillende raketten gelanceerd. Ze wensen ons een gelukkig nieuwjaar. Maar we zullen volharden."
Burgemeester Vitali Klitsjko van Kiev bevestigt in een bericht op Telegram dat er ontploffingen in de stad waren. Kirilo Timosjenko, plaatsvervangend chef van het presidentieel bureau, laat via hetzelfde sociale medium weten dat een hotel in de hoofdstad is beschadigd door een explosie. De hulpdiensten zijn uitgerukt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
6 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
7 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
8 uur geleden