Dode en gewonden door nieuwe raketaanvallen op Oekraïne
KIEV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Door Russische aanvallen op verschillende regio's in Oekraïne, waaronder de hoofdstad Kiev, zijn zaterdag ten minste een dode en verschillende gewonden gevallen, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in de zuidelijke regio Mikolajiv en de westelijke regio Chmelnitski zijn inslagen gemeld.
In het centrum van Kiev waren zaterdag explosies te horen nadat in het hele land het luchtalarm was afgegaan. Gouverneur Oleksi Koeleba van de omliggende regio Kiev waarschuwde kort van tevoren voor een mogelijke inkomende raketaanval en zei dat luchtverdedigingssystemen proberen de projectielen te onderscheppen. Koeleba: "Het terroristische land heeft verschillende raketten gelanceerd. Ze wensen ons een gelukkig nieuwjaar. Maar we zullen volharden."
Burgemeester Vitali Klitsjko van Kiev bevestigt in een bericht op Telegram dat er ontploffingen in de stad waren. Kirilo Timosjenko, plaatsvervangend chef van het presidentieel bureau, laat via hetzelfde sociale medium weten dat een hotel in de hoofdstad is beschadigd door een explosie. De hulpdiensten zijn uitgerukt.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
5 uur geleden