Dode en gewonden door grote brand in wooncomplex in Eygelshoven
EYGELSHOVEN (ANP) - Bij een grote uitslaande brand in een appartementencomplex aan de Portbeemden in het centrum van het Limburgse Eygelshoven is in de nacht van zaterdag op zondag een dode gevallen, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg. Twee anderen raakten gewond en zijn naar het ziekenhuis gebracht. De ernst van hun verwondingen is nog niet duidelijk.
Het hele complex is ontruimd. Het gaat om zo'n 35 tot 40 woningen. Burgemeester Petra Dassen-Housen van de gemeente Kerkrade, waar Eygelshoven onder valt, laat op Twitter weten dat de bewoners elders worden opgevangen.
De brand brak uit op de derde verdieping. Het gaat om een complex met voornamelijk ouderen en kwetsbaren. De brandweer rukte met meerdere blusvoertuigen uit. Inmiddels is het vuur onder controle.
Een appartement is uitgebrand. Meerdere aangrenzende woningen hebben rook- en waterschade. Het is nog niet duidelijk wanneer de bewoners terug naar huis kunnen.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
1 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
8 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
13 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
13 uur geleden