Dode en gewonden door grote brand in wooncomplex in Eygelshoven
EYGELSHOVEN (ANP) - Bij een grote uitslaande brand in een appartementencomplex aan de Portbeemden in het centrum van het Limburgse Eygelshoven is in de nacht van zaterdag op zondag een dode gevallen, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg. Twee anderen raakten gewond en zijn naar het ziekenhuis gebracht. De ernst van hun verwondingen is nog niet duidelijk.
Het hele complex is ontruimd. Het gaat om zo'n 35 tot 40 woningen. Burgemeester Petra Dassen-Housen van de gemeente Kerkrade, waar Eygelshoven onder valt, laat op Twitter weten dat de bewoners elders worden opgevangen.
De brand brak uit op de derde verdieping. Het gaat om een complex met voornamelijk ouderen en kwetsbaren. De brandweer rukte met meerdere blusvoertuigen uit. Inmiddels is het vuur onder controle.
Een appartement is uitgebrand. Meerdere aangrenzende woningen hebben rook- en waterschade. Het is nog niet duidelijk wanneer de bewoners terug naar huis kunnen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Bij de Vestdijk in het centrum van Eindhoven is vrijdagochtend een explosief gevonden. Dat stamt vermoedelijk uit de Tweede Wereldoorlog. De politie heeft de omgeving afgezet. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet onderzoek.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten roept iedereen op om de jaarwisseling goed te laten verlopen. "Maak er een heel gezellig feestje van en steek voor de laatste keer vuurwerk af. Het is niet nodig om het feest te verpesten."
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer honderd boeren zijn in het provinciehuis in Utrecht om te protesteren tegen de plannen voor het landelijk gebied. Een aantal agrariërs is al toeterend met landbouwvoertuigen gekomen. Die hebben ze buiten het terrein van het provinciehuis geparkeerd.
12 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De verontreiniging van het drinkwater in de regio Utrecht begin november kwam waarschijnlijk door een scheur in het dak van het drinkwaterreservoir in de Utrechtse wijk Kanaleneiland. Zo'n 125.000 huishoudens moesten hierdoor dagenlang hun kraanwater koken voordat ze het konden gebruiken.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Mundus College in de Amsterdamse wijk Slotermeer heeft vrijdagochtend een steekincident plaatsgevonden. Daarbij heeft de politie één verdachte aangehouden. Een persoon raakte gewond.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zorg voor kinderen in een kwetsbare positie komt "steeds meer in het gedrang", zien kinderrechters. Door de tekorten aan personeel en opvangplekken in de jeugdhulp en jeugdbescherming kunnen beslissingen van rechters over bijvoorbeeld kinderbeschermingsmaatregelen of een straf niet altijd worden uitgevoerd.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Niet het Rijk maar vervoersbedrijf Qbuzz moet beveiliging regelen voor de pendelbus die tussen het azc van Ter Apel en het station van Emmen rijdt, vindt asielminister Mona Keijzer (BBB). Op die buslijn is veel overlast door asielzoekers die geen buskaartje willen betalen, waarna de gemeente besloot die gratis te maken zolang er geen veiligheidsmaatregelen komen.
36 minuten geleden