Dode en gewonden door gasexplosie in Vlaams dorp Elewijt
ELEWIJT (ANP/BELGA) - Bij een gasexplosie in het Vlaamse Elewijt is een man van 59 om het leven gekomen. Twee anderen moesten naar het ziekenhuis omdat zij rook hadden ingeademd, meldt het parket Halle-Vilvoorde. Het pand is onbewoonbaar verklaard en is vanwege instortingsgevaar gestut.
De brand die na de explosie uitbrak is volgens de autoriteiten onder controle. Omdat gevreesd werd dat er nog meer doden waren gevallen, werd het pand doorzocht met speurhonden. De gewonden liepen volgens het parket lichte verwondingen op. De oorzaak van de explosie wordt pas onderzocht als het instortingsgevaar is geweken.
De explosie vond rond 07.15 plaats in een gebouw waar op de benedenverdieping huisartsen gevestigd waren. De groepspraktijk was op dat moment nog gesloten. De slachtoffers vielen boven de praktijk, waar onder begeleiding mensen met autisme woonden. Volgens het parket is door de knal de gevel van een van de appartementen "volledig weggeblazen". De gemeente zegt noodopvang te regelen voor slachtoffers die dat nodig hebben.
Elewijt ligt tussen Brussel en Mechelen en telt zo'n 5000 inwoners. Eerder spraken de autoriteiten van drie gewonden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
3 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
4 uur geleden