Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden door aardbeving Filipijnen

Dode en gewonden door aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR) - Het zuiden van de Filipijnen is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6,8. Daarbij is zeker een dode, een kind van zes jaar oud, en een onbekend aantal gewonden gevallen, meldt de burgemeester van de stad Matanao.

Het epicentrum van de beving lag op 28 kilometer diepte op het eiland Mindanao in het uiterste zuiden van het land niet ver van de Davao, de grootste stad in die regio. Er zijn al diverse naschokken geweest, de twee zwaarste hadden een kracht van 5,0 en 5,7.

Er is geen tsunamigevaar, meldt de Amerikaanse geologische dienst. Op beelden te zien dat gebouwen ingestort zijn of beschadigd zijn geraakt. Op sommige plaatsen is de stroom uitgevallen. Daardoor moest een ziekenhuis ontruimd worden.

Het land ligt op de zogenoemde Pacifische Ring van Vuur. Krachtige aardbevingen zijn daarom niet ongebruikelijk op de Filipijnen.

Meer uit Buitenland

Parlement Oekraïne stemt in met ontslag procureur-generaal

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.

2 minuten geleden
Greenpeace: vijf olievlekken in Straat van Hormuz zichtbaar

BERLIJN (ANP/DPA) - Er zijn vijf "grotere" olievlekken in de Straat van Hormuz zichtbaar op satellietbeelden. Dat meldt de Duitse tak van Greenpeace in een rapport. De drijvende olie heeft inmiddels de Iraanse kust bij het eiland van Qeshm bereikt, waar ook beschermde natuurgebieden zijn.

13 minuten geleden
Brussel wil migratienoodwet bij grote toestroom asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie kondigt woensdag hoogstwaarschijnlijk een migratienoodwet aan, als antwoord op de onverwachte stroom asielzoekers naar de Spaanse exclave Ceuta. Als die noodwet wordt geactiveerd, kan de behandeling van asielvragen tijdelijk worden opgeschort, meldden diverse Brusselse bronnen. Ook een snellere terugkeer van migranten zou in die noodwet mogelijk worden gemaakt.

25 minuten geleden
Zelensky: Rusland blijft energiesector aanvallen, Kyiv reageert

KYIV (ANP) - Rusland blijft ondanks een maandag door de Amerikaanse president Donald Trump gemeld akkoord doorgaan met het aanvallen van doelen in de energiesector, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat Oekraïne op die aanvallen reageert.

30 minuten geleden
Denemarken ontstemd om afschieten lichtkogels door Russisch schip

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft het afschieten van lichtkogels door een Russisch fregat veroordeeld als een "roekeloze actie". De lichtkogels raakten volgens de Deense krijgsmacht maandagavond bijna een militaire helikopter.

1 uur geleden
Nieuwe Chinese reisbeperkingen officieel van kracht

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Een reeks reisbeperkingen aangekondigd door China is vanaf dinsdag van kracht. China zegt hiermee de nationale technologische veiligheid te willen beschermen.

2 uur geleden
Defensie VS ziet wel tekort aan munitie door oorlog Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft door de oorlog in Iran te maken met een tekort aan munitie, aldus de inspecteur-generaal van het ministerie van Defensie. President Donald Trump sprak begin september van "onbeperkte hoeveelheden" en haalde uit naar media die anders berichtten.

2 uur geleden