Dode en gewonden door aanval op Israëlisch grensdorp bij Libanon
SHTULA (ANP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen door een raketaanval op de Israëlische plaats Shtula, bij de grens met buurland Libanon. Ook raakten volgens hulpverleners zeker drie personen gewond, bericht The Times of Israël.
Het Israëlische leger zegt dat een antitank-raket is afgevuurd vanuit Libanon. Israël zou hebben gereageerd door een artilleriebeschieting uit te voeren. Er zou vanuit het buurland ook nog een andere raket zijn afgevuurd op een militaire positie van Israël.
Hezbollah bevestigt dat het vanuit Libanon een raket heeft afgevuurd op Israëlische troepen bij Shtula. De militante organisatie heeft nauwe banden met Iran en Hamas en beschikt over grote raketarsenalen. Hezbollah spreekt van een vergeldingsactie vanwege de dood van de Libanese journalist Issam Abdallah en andere burgers door Israëlisch geweld afgelopen week. De militanten en de Libanese regering houden Israël verantwoordelijk voor beschietingen in het zuiden van Libanon vrijdag, waarbij een groep journalisten werd geraakt. Abdallah kwam daarbij om het leven en anderen raakten gewond.
Negen raketten
Ook later op de dag werd er over en weer geschoten bij de grens van Israël en Libanon. Het Israëlische leger meldde halverwege de middag dat voor de vijfde keer deze dag een militaire positie met vermoedelijk een antitank-raket is bestookt. Niet veel later liet de Israëlische luchtmacht weten dat er negen raketten tegelijk vanuit Libanon zijn afgevuurd, waarvan de luchtmacht er vijf heeft onderschept.
De Israëlische nationale veiligheidsadviseur heeft Hezbollah eerder al opgeroepen zich buiten het conflict met Hamas te houden. Als de groep zich wel mengt in de strijd, zou dat volgens topfunctionaris Tzachi Hanegbi tot de "vernietiging van Libanon" kunnen leiden.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.
4 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.
4 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
11 uur geleden