Dode en gewonden door aanslag bij ambassade VS in Tunesië
TUNIS (ANP/RTR/AFP) - Twee extremisten hebben een zelfmoordaanslag gepleegd bij de Amerikaanse ambassade in Tunesië. Daardoor kwam een agent om het leven en raakten meerdere politiemensen gewond, melden de autoriteiten.
De aanval is niet opgeëist.
De politie zegt dat kon worden voorkomen dat een aanvaller de ambassade binnenging. De andere dader reed op een motor. Een getuige vertelde een zware explosie gehoord te hebben. "We zagen de stoffelijke resten van een terrorist die op een motor richting de politie was gereden."
Terroristisch geweld
Een journalist zag op enkele meters van de poort van de diplomatieke post in het district Berges du Lac beschadigde voertuigen: een motor en een politiewagen. Ook lagen lichaamsdelen op de grond. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt dat de twee aanvallers zijn omgekomen.
Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken toonde zich woedend over de aanval. Onder de gewonden was iemand die lokaal was ingehuurd door de ambassade. De VS doen samen met lokale autoriteiten onderzoek naar het incident.
Het Noord-Afrikaanse Tunesië is de afgelopen jaren herhaaldelijk opgeschrikt door terroristisch geweld. De laatste bomaanslagen dateren uit juni 2019. Jihadisten hadden het ook herhaaldelijk voorzien op buitenlanders. In 2015 kwamen tientallen toeristen om het leven bij aanvallen op het Bardo-museum in Tunis en een resort in Sousse.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag dat hij "waarschijnlijk iets zal doen" waar Turkije blij mee zal zijn. Hij deed deze uitspraak toen hem na een ontmoeting met NAVO-chef Mark Rutte werd gevraagd of hij zou ingaan op de wens van Ankara voor F-35-gevechtsvliegtuigen en de straalmotoren die nodig zijn voor de ontwikkeling van het eigen Turkse gevechtsvliegtuig, de KAAN.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft het Amerikaanse Congres gevraagd om 87,6 miljard dollar extra financiering. Het grootste deel daarvan is bestemd voor "dringende behoeften" in het kader van de Iranoorlog.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De kritiek van Washington op de Europese bereidheid om de VS te helpen in de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is maar ten dele gegrond. Dat zei NAVO-chef Mark Rutte woensdag in de Oval Office, tijdens een persmoment na een overleg met de Amerikaanse president Donald Trump.
12 minuten geledenBIARRITZ (ANP) - Twee duikers worden vermist in het Franse Biarritz, nadat een deel van een klif in zee is gestort, schrijft de Franse krant Le Parisien. Op het strand van de bekende surfplaats was het woensdagavond erg druk toen het gebeurde, door de hittegolf waar Frankrijk mee te maken heeft.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Drie rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) spannen een rechtszaak aan tegen de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Ze vinden dat de sancties die tegen hen en andere medewerkers van het hof werden ingesteld de Amerikaanse wet overtreden.
15 minuten geledenMANAMA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran komen eind deze maand voor de tweede keer samen voor technisch overleg met als doel de Iranoorlog definitief te beëindigen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft gezegd dat dit op 29 of 30 juni is, waarschijnlijk weer in Zwitserland.
6 uur geleden