Dode en gewonden bij schietpartij in Seattle
SEATTLE (ANP) - Bij een grote schietpartij in het centrum van de Amerikaanse stad Seattle zijn volgens lokale autoriteiten woensdag zeker een dode en zeven gewonden gevallen.
De schoten werden gelost in een gebied dat populair is onder toeristen. De lokale politie zoekt een verdachte die de plek kort na de schotenwisseling ontvluchtte. Het is de derde schietpartij in twee dagen tijd in dat deel van de stad.
Een aantal slachtoffers verkeert volgens de lokale autoriteiten in kritieke toestand. Onder de gewonden zou ook een kind zijn.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.
8 minuten geledenMINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.
15 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.
34 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 72-jarige tandarts met een keelfetisj heeft in Antwerpen zeven jaar cel opgelegd gekregen voor het misbruik van tientallen patiënten. Carl S. uit Wilrijk raakte opgewonden van de kokhalzende geluiden die vrouwen maakten terwijl hij vingers in hun keel stak. De autoriteiten vonden bij huiszoekingen video's waarop te zien was hoe de tandarts daarbij masturbeerde.
37 minuten geledenOLESJKY (ANP/RTR) - De wapenstilstand rond de door Rusland bezette stad Olesjky zal tot en met 1 november duren, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar Davyd Arachamja op Telegram.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse lerarenbond SNES-FSU neemt geen genoegen met hervormingen die de regering heeft beloofd na protesten. "Wat het ministerie heeft gezegd, is slechts het begin van een antwoord", zei secretaris-generaal Sophie Vénétitay. "Het zal niet genoeg zijn om de woede weg te nemen."
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil de EU-grensbewakingsdienst Frontex flink meer slagkracht geven, zo staat in een voorstel dat de Europese Commissie dinsdag presenteert. Naar aanleiding van onder meer de situatie in de Spaanse enclave Ceuta van afgelopen zomer moet Frontex met een kleine delegatie binnen 24 uur beschikbaar zijn voor lidstaten om te worden ingezet aan de grenzen van de EU.
1 uur geleden