Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden bij Russische aanval op Zaporizja

Dode en gewonden bij Russische aanval op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/RTR/AFP) - Bij een Russische luchtaanval op de Oekraïense stad Zaporizja is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon om het leven gekomen. Het gaat om een 41-jarige man, meldt gouverneur Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval vielen ook 13 gewonden, waaronder twee kinderen.

Door de aanval braken er verschillende branden uit in de stad, meldt de gouverneur. Op beelden die hij op Telegram plaatst, is te zien hoe meerdere woonhuizen en andere gebouwen in brand staan.

De gouverneur van de zuidelijke regio Mykolajiv, Vitaliy Kim, meldde dat Russische troepen een boerderij in het gebied hadden aangevallen. Hierbij kwam een tractorbestuurder om het leven terwijl hij aan het werk was op het veld. "Dit was een gerichte aanval op burgers", schreef Kim op Telegram.

In de nacht van zaterdag op zondag bestookte Rusland verschillende steden in Oekraïne met drones en kruisraketten. Daarbij vielen drie doden en raakten meerdere mensen gewond in de hoofdstad Kyiv.

Meer uit Buitenland

Kremlin ziet geen overtredingen wapenstilstand Olesjky

MOSKOU (ANP/RTR) - Tot nu toe zijn er geen overtredingen van de wapenstilstand rond de Oekraïense stad Olesjky waargenomen, meldt Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov. De wapenstilstand ging in de nacht van maandag op dinsdag in. Zowel Rusland als Oekraïne leggen de wapens in de regio tijdelijk neer, zodat inwoners van Olesjky geholpen kunnen worden.

15 minuten geleden
Opkomst Israëlische verkiezingen tot nu toe hoogste sinds 1981

JERUZALEM (ANP/AFP) - De opkomst bij de Israëlische parlementsverkiezingen in de eerste drie uur na het openen van de stembureaus bedraagt 16,68 procent. Dit is het hoogste percentage in deze fase van de verkiezingen sinds 1981, aldus de Centrale Verkiezingscommissie.

25 minuten geleden
Brussel wil van elk EU-land plan voor risico's klimaatverandering

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elke lidstaat een strategisch plan aanlevert hoe het omgaat met de risico's die het gevolg zijn van klimaatverandering. Dat staat in een richtlijn die de Europese Commissie dinsdag presenteert voor klimaatbestendigheid in de EU.

27 minuten geleden
Jordanië meldt dood IS-strijders bij aanvallen in Syrië

AMMAN (ANP/RTR/DPA) - Jordanië meldt dat ongeveer twintig jihadistische strijders zijn gedood bij aanvallen die het in Syrië uitvoerde als vergelding voor een aanslag op een kerk. Ook zou een wapendepot van terreurgroep Islamitische Staat zijn vernietigd.

1 uur geleden
Finse en Noorse leiders bellen met Poetin over Oekraïne

HELSINKI/MOSKOU (ANP) - De Finse president Alexander Stubb en de Noorse premier Jonas Gahr Støre hebben dinsdag met de Russische president Vladimir Poetin gebeld over Oekraïne. De twee wilden in de aanloop naar nieuwe besprekingen tussen Moskou en Kyiv "de boodschap van Oekraïne" aan het Kremlin overbrengen, laten ze weten.

1 uur geleden
Britse autoriteiten vervolgen mannen na incident luchtmachtbasis

LONDEN (ANP) - Het Britse Openbaar Ministerie vervolgt twee 24-jarige mannen uit Londen na het incident bij luchtmachtbasis Fairford. Daar haalden de Verenigde Staten hun bommenwerpers weg nadat eind september een groep mannen was opgepakt die verdacht gedrag vertoonde in de omgeving.

1 uur geleden
Congo meldt meer dan 10.000 ebolabesmettingen

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in Congo is de 10.000 voorbij. Uit officiële cijfers van de gezondheidsautoriteiten komt naar voren dat er inmiddels 10.060 besmettingen zijn geregistreerd. Het dodental staat op 4887.

2 uur geleden