Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden bij explosies bushaltes in Jeruzalem

Dode en gewonden bij explosies bushaltes in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - In Jeruzalem is woensdag zeker één persoon overleden nadat bij twee bushaltes explosieven waren ontploft. Veertien mensen raakten daarbij gewond. De politie vermoedt dat het om een Palestijnse aanval gaat.

In lokale media wordt gemeld dat de overleden persoon een jongen van 16 jaar oud is, die zowel het Israëlische als het Canadese staatsburgerschap heeft. Hij bezweek in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.

Bij de eerste ontploffing werden twaalf mensen getroffen. Volgens Israëlische media zou een bij een bushalte geplaatst explosief zijn afgegaan. De politie onderzoekt momenteel of een achtergelaten tas is ontploft. Op televisiebeelden is te zien dat er veel puin op straat ligt. De tweede explosie, waarbij drie gewonden vielen, was een half uur later en bracht grote schade toe aan een bus.

De afgelopen maanden zijn de spanningen tussen Israël en de Palestijnen sterk opgelopen. Na een reeks Palestijnse aanslagen in het voorjaar heeft het Israëlische leger het aantal invallen op de Westelijke Jordaanoever flink opgeschroefd. De aanvallen op de bushaltes zijn nog niet opgeëist.

Meer uit Buitenland

VN zien schending internationaal recht bij berging lichamen Gaza

GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.

11 minuten geleden
Reddingsactie na bootongeluk Indonesië moeilijk door slecht weer

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De reddingsactie na een veerbootongeluk in Indonesië wordt bemoeilijkt door slecht weer. Hoge golven maken dat reddingswerkers moeilijk bij het gekapseisde schip kunnen komen. Zondagochtend zonk het passagiersschip. Het officiële dodental ligt op zes, 129 mensen worden nog vermist.

15 minuten geleden
WHO ziet vooruitgang in ebola-bestrijding, maar nog geen keerpunt

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt langzaamaan resultaten te zien van de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo. Maar de VN-organisatie benadrukt dat het nog te vroeg is om te zeggen dat de uitbraak over zijn hoogtepunt heen is.

1 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt in met ontslag procureur-generaal

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.

1 uur geleden
Greenpeace: vijf olievlekken in Straat van Hormuz zichtbaar

BERLIJN (ANP/DPA) - Er zijn vijf "grotere" olievlekken in de Straat van Hormuz zichtbaar op satellietbeelden. Dat meldt de Duitse tak van Greenpeace in een rapport. De drijvende olie heeft inmiddels de Iraanse kust bij het eiland van Qeshm bereikt, waar ook beschermde natuurgebieden zijn.

1 uur geleden
Brussel wil migratienoodwet bij grote toestroom asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie kondigt woensdag hoogstwaarschijnlijk een migratienoodwet aan, als antwoord op de onverwachte stroom asielzoekers naar de Spaanse exclave Ceuta. Als die noodwet wordt geactiveerd, kan de behandeling van asielvragen tijdelijk worden opgeschort, meldden diverse Brusselse bronnen. Ook een snellere terugkeer van migranten zou in die noodwet mogelijk worden gemaakt.

2 uur geleden
Zelensky: Rusland blijft energiesector aanvallen, Kyiv reageert

KYIV (ANP) - Rusland blijft ondanks een maandag door de Amerikaanse president Donald Trump gemeld akkoord doorgaan met het aanvallen van doelen in de energiesector, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat Oekraïne op die aanvallen reageert.

2 uur geleden