Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden bij explosies bushaltes in Jeruzalem

Dode en gewonden bij explosies bushaltes in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - In Jeruzalem is woensdag zeker één persoon overleden nadat bij twee bushaltes explosieven waren ontploft. Veertien mensen raakten daarbij gewond. De politie vermoedt dat het om een Palestijnse aanval gaat.

In lokale media wordt gemeld dat de overleden persoon een jongen van 16 jaar oud is, die zowel het Israëlische als het Canadese staatsburgerschap heeft. Hij bezweek in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.

Bij de eerste ontploffing werden twaalf mensen getroffen. Volgens Israëlische media zou een bij een bushalte geplaatst explosief zijn afgegaan. De politie onderzoekt momenteel of een achtergelaten tas is ontploft. Op televisiebeelden is te zien dat er veel puin op straat ligt. De tweede explosie, waarbij drie gewonden vielen, was een half uur later en bracht grote schade toe aan een bus.

De afgelopen maanden zijn de spanningen tussen Israël en de Palestijnen sterk opgelopen. Na een reeks Palestijnse aanslagen in het voorjaar heeft het Israëlische leger het aantal invallen op de Westelijke Jordaanoever flink opgeschroefd. De aanvallen op de bushaltes zijn nog niet opgeëist.

Meer uit Buitenland

Paus gaat voor in gebed na longoperatie

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.

1 uur geleden
Franse minister: 1800 aanhoudingen bij protesten van zaterdag

PARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."

3 uur geleden
Zelensky: Rusland viel 76 keer aan na voorstel energiebestand VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.

3 uur geleden
Canadese krijgsmacht zwijgt nog over aantal slachtoffers brand

WAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.

3 uur geleden
Brand stadhuis Limoges onder controle, justitie doet onderzoek

LIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.

4 uur geleden
Tientallen aanhoudingen bij scholierenprotest Luik

LUIK (ANP/BELGA) - Bij scholierenprotesten in Luik zijn zaterdag 45 mensen aangehouden, meldt de politie zondag. Daar waren ook twaalf minderjarigen bij. In het Franstalige deel van België werd geprotesteerd tegen bezuinigingen op het onderwijs. Daarbij werden ook in Brussel volgens mediaberichten aanhoudingen verricht.

5 uur geleden
Oekraïne voert droneaanvallen uit op Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft met tientallen drones de Russische stad Sint-Petersburg aangevallen. Volgens de autoriteiten werden in de omgeving drones neergehaald, maar zijn er ook doelen geraakt. Gouverneur Aleksandr Beglov zegt dat bij de "enorme aanval" een dode en vijf gewonden zijn gevallen.

5 uur geleden