Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden bij demonstraties tegen nieuwe regering Peru

Dode en gewonden bij demonstraties tegen nieuwe regering Peru

LIMA (ANP) - Bij botsingen tussen demonstranten en oproerpolitie zijn zondag in de Peruaanse stad Andahuaylas zeker een dode en vijf gewonden gevallen. De demonstranten eisen de vrijlating van de afgezette president Pedro Castillo en het aftreden van de nieuwe regering. In Andahuaylas, in het zuiden van het Zuid-Amerikaanse land, raakten zaterdag ook al minstens twintig mensen gewond toen geweld uitbrak tussen demonstranten en politie.

Demonstranten in Andahuaylas gooiden met stenen en schoten met katapulten op de politie, die daarop traangas inzette en charges uitvoerde. Ook in andere steden in het binnenland waren demonstraties als steunbetuiging aan de afgezette president. Castillo is van eenvoudige afkomst en heeft veel steun onder boeren en de inheemse bevolking. Boerenorganisaties hebben opgeroepen tot een landelijke staking van onbepaalde duur die dinsdag moet beginnen.

Castillo werd woensdag door het parlement afgezet wegens "moreel onvermogen", een bepaling in de grondwet die sinds 2018 al twee presidenten hun carrière heeft gekost. Kort daarna werd Castillo aangehouden. Vicepresident Dina Boluarte is ingezworen als Castillo's opvolger. Zij presenteerde zaterdag haar regering.

Meer uit Buitenland

'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

21 minuten geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

53 minuten geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

55 minuten geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
Nog veel vermisten na aanval in westen van Oekraïne

KYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Leider Taiwan toont steun voor Japan met sushi-lunch

TAIPEI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft steun getoond voor Japan door te lunchen met sushi. Dat gebeurde nadat China had aangekondigd Japanse visproducten in de ban te doen vanwege een diplomatiek conflict over Taiwan.

2 uur geleden