Dode en gewonden bij demonstraties tegen nieuwe regering Peru
LIMA (ANP) - Bij botsingen tussen demonstranten en oproerpolitie zijn zondag in de Peruaanse stad Andahuaylas zeker een dode en vijf gewonden gevallen. De demonstranten eisen de vrijlating van de afgezette president Pedro Castillo en het aftreden van de nieuwe regering. In Andahuaylas, in het zuiden van het Zuid-Amerikaanse land, raakten zaterdag ook al minstens twintig mensen gewond toen geweld uitbrak tussen demonstranten en politie.
Demonstranten in Andahuaylas gooiden met stenen en schoten met katapulten op de politie, die daarop traangas inzette en charges uitvoerde. Ook in andere steden in het binnenland waren demonstraties als steunbetuiging aan de afgezette president. Castillo is van eenvoudige afkomst en heeft veel steun onder boeren en de inheemse bevolking. Boerenorganisaties hebben opgeroepen tot een landelijke staking van onbepaalde duur die dinsdag moet beginnen.
Castillo werd woensdag door het parlement afgezet wegens "moreel onvermogen", een bepaling in de grondwet die sinds 2018 al twee presidenten hun carrière heeft gekost. Kort daarna werd Castillo aangehouden. Vicepresident Dina Boluarte is ingezworen als Castillo's opvolger. Zij presenteerde zaterdag haar regering.
Meer uit Buitenland
BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
1 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
4 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
4 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
8 uur geleden