Dode en gewonden bij demonstraties tegen nieuwe regering Peru
LIMA (ANP) - Bij botsingen tussen demonstranten en oproerpolitie zijn zondag in de Peruaanse stad Andahuaylas zeker een dode en vijf gewonden gevallen. De demonstranten eisen de vrijlating van de afgezette president Pedro Castillo en het aftreden van de nieuwe regering. In Andahuaylas, in het zuiden van het Zuid-Amerikaanse land, raakten zaterdag ook al minstens twintig mensen gewond toen geweld uitbrak tussen demonstranten en politie.
Demonstranten in Andahuaylas gooiden met stenen en schoten met katapulten op de politie, die daarop traangas inzette en charges uitvoerde. Ook in andere steden in het binnenland waren demonstraties als steunbetuiging aan de afgezette president. Castillo is van eenvoudige afkomst en heeft veel steun onder boeren en de inheemse bevolking. Boerenorganisaties hebben opgeroepen tot een landelijke staking van onbepaalde duur die dinsdag moet beginnen.
Castillo werd woensdag door het parlement afgezet wegens "moreel onvermogen", een bepaling in de grondwet die sinds 2018 al twee presidenten hun carrière heeft gekost. Kort daarna werd Castillo aangehouden. Vicepresident Dina Boluarte is ingezworen als Castillo's opvolger. Zij presenteerde zaterdag haar regering.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
47 minuten geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
8 uur geleden