Dode en gewonden bij crash vrachtvliegtuig bij landing in Vilnius
VILNIUS (ANP/DPA) - Een DHL-vrachtvliegtuig is tijdens de landing neergestort naast een woning in de buurt van de luchthaven van Vilnius in Litouwen. Daarbij is een van de inzittenden om het leven gekomen, de drie andere inzittenden zijn gewond geraakt. Het vliegtuig kwam volgens burgemeester Valdas Benkunskas van Vilnius op een binnenplaats van een pand terecht, dat in brand is gevlogen. De twaalf mensen in het pand zijn in veiligheid gebracht.
Volgens een vertegenwoordiger van de luchthaven kwam het vliegtuig uit Leipzig. De Duitse autoriteiten waarschuwden in augustus nog voor "onconventionele brandgevaarlijke apparaten" die door onbekenden via vrachtvervoerders werden verzonden. De waarschuwing van inlichtingendiensten werd in verband gebracht met een incident in het logistieke centrum van DHL Leipzig, dat fungeert als de mondiale hub van het bedrijf. Een pakket dat vanuit de Baltische staten werd verzonden en een brandgevaarlijk apparaat bevatte, zou in juli in brand zijn gevlogen.
Waarom het vliegtuig, een Boeing 737-476 van luchtvaartonderneming Swiftair, is neergestort is nog onbekend. Er wordt onderzoek gedaan. De politie wil met de piloot spreken die tot de overlevenden behoort. Politiechef Arunas Paulauskas zei dat de meest waarschijnlijke oorzaken technische mankementen of menselijk falen zijn. Maar niets wordt uitgesloten. Er lijkt geen explosie te zijn geweest in het toestel, dat een paar kilometer voor de landingsbaan tegen de grond ging.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
19 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
2 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
4 uur geleden