Dode en gewonden bij crash vrachtvliegtuig bij landing in Vilnius
VILNIUS (ANP/DPA) - Een DHL-vrachtvliegtuig is tijdens de landing neergestort naast een woning in de buurt van de luchthaven van Vilnius in Litouwen. Daarbij is een van de inzittenden om het leven gekomen, de drie andere inzittenden zijn gewond geraakt. Het vliegtuig kwam volgens burgemeester Valdas Benkunskas van Vilnius op een binnenplaats van een pand terecht, dat in brand is gevlogen. De twaalf mensen in het pand zijn in veiligheid gebracht.
Volgens een vertegenwoordiger van de luchthaven kwam het vliegtuig uit Leipzig. De Duitse autoriteiten waarschuwden in augustus nog voor "onconventionele brandgevaarlijke apparaten" die door onbekenden via vrachtvervoerders werden verzonden. De waarschuwing van inlichtingendiensten werd in verband gebracht met een incident in het logistieke centrum van DHL Leipzig, dat fungeert als de mondiale hub van het bedrijf. Een pakket dat vanuit de Baltische staten werd verzonden en een brandgevaarlijk apparaat bevatte, zou in juli in brand zijn gevlogen.
Waarom het vliegtuig, een Boeing 737-476 van luchtvaartonderneming Swiftair, is neergestort is nog onbekend. Er wordt onderzoek gedaan. De politie wil met de piloot spreken die tot de overlevenden behoort. Politiechef Arunas Paulauskas zei dat de meest waarschijnlijke oorzaken technische mankementen of menselijk falen zijn. Maar niets wordt uitgesloten. Er lijkt geen explosie te zijn geweest in het toestel, dat een paar kilometer voor de landingsbaan tegen de grond ging.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
6 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
12 uur geleden