Dode en gewonden bij crash vrachtvliegtuig bij landing in Vilnius
VILNIUS (ANP/DPA) - Een DHL-vrachtvliegtuig is tijdens de landing neergestort naast een woning in de buurt van de luchthaven van Vilnius in Litouwen. Daarbij is een van de inzittenden om het leven gekomen, de drie andere inzittenden zijn gewond geraakt. Het vliegtuig kwam volgens burgemeester Valdas Benkunskas van Vilnius op een binnenplaats van een pand terecht, dat in brand is gevlogen. De twaalf mensen in het pand zijn in veiligheid gebracht.
Volgens een vertegenwoordiger van de luchthaven kwam het vliegtuig uit Leipzig. De Duitse autoriteiten waarschuwden in augustus nog voor "onconventionele brandgevaarlijke apparaten" die door onbekenden via vrachtvervoerders werden verzonden. De waarschuwing van inlichtingendiensten werd in verband gebracht met een incident in het logistieke centrum van DHL Leipzig, dat fungeert als de mondiale hub van het bedrijf. Een pakket dat vanuit de Baltische staten werd verzonden en een brandgevaarlijk apparaat bevatte, zou in juli in brand zijn gevlogen.
Waarom het vliegtuig, een Boeing 737-476 van luchtvaartonderneming Swiftair, is neergestort is nog onbekend. Er wordt onderzoek gedaan. De politie wil met de piloot spreken die tot de overlevenden behoort. Politiechef Arunas Paulauskas zei dat de meest waarschijnlijke oorzaken technische mankementen of menselijk falen zijn. Maar niets wordt uitgesloten. Er lijkt geen explosie te zijn geweest in het toestel, dat een paar kilometer voor de landingsbaan tegen de grond ging.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
6 uur geleden