Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden bij crash vrachtvliegtuig bij landing in Vilnius

Dode en gewonden bij crash vrachtvliegtuig bij landing in Vilnius

VILNIUS (ANP/DPA) - Een DHL-vrachtvliegtuig is tijdens de landing neergestort naast een woning in de buurt van de luchthaven van Vilnius in Litouwen. Daarbij is een van de inzittenden om het leven gekomen, de drie andere inzittenden zijn gewond geraakt. Het vliegtuig kwam volgens burgemeester Valdas Benkunskas van Vilnius op een binnenplaats van een pand terecht, dat in brand is gevlogen. De twaalf mensen in het pand zijn in veiligheid gebracht.

Volgens een vertegenwoordiger van de luchthaven kwam het vliegtuig uit Leipzig. De Duitse autoriteiten waarschuwden in augustus nog voor "onconventionele brandgevaarlijke apparaten" die door onbekenden via vrachtvervoerders werden verzonden. De waarschuwing van inlichtingendiensten werd in verband gebracht met een incident in het logistieke centrum van DHL Leipzig, dat fungeert als de mondiale hub van het bedrijf. Een pakket dat vanuit de Baltische staten werd verzonden en een brandgevaarlijk apparaat bevatte, zou in juli in brand zijn gevlogen.

Waarom het vliegtuig, een Boeing 737-476 van luchtvaartonderneming Swiftair, is neergestort is nog onbekend. Er wordt onderzoek gedaan. De politie wil met de piloot spreken die tot de overlevenden behoort. Politiechef Arunas Paulauskas zei dat de meest waarschijnlijke oorzaken technische mankementen of menselijk falen zijn. Maar niets wordt uitgesloten. Er lijkt geen explosie te zijn geweest in het toestel, dat een paar kilometer voor de landingsbaan tegen de grond ging.

Meer uit Buitenland

Trump verbreekt handelsonderhandelingen met Canada om reclame

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag (lokale tijd) de handelsonderhandelingen met Canada stopgezet. "Gebaseerd op hun schandalige gedrag worden alle handelsonderhandelingen met Canada hierbij beëindigd", schrijft Trump op zijn platform Truth Social.

1 uur geleden
Verdachte grote brand bij Los Angeles ontkent schuld

LOS ANGELES (ANP) - De man die wordt verdacht van het aansteken van de grote brand in de buurt van Los Angeles begin dit jaar, heeft donderdag de beschuldigingen van brandstichting tegen hem ontkend. De zaak begint op 16 december.

2 uur geleden
Kim Jong-un: betrekkingen met Rusland op historisch hoogtepunt

PYONGYANG (ANP) - De betrekkingen tussen Noord-Korea en Rusland bevinden zich op een "historisch hoogtepunt", zei de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un donderdag. Hij sprak tijdens een ceremonie voor de bouw van een nieuw museum in Pyongyang, ter nagedachtenis aan de Noord-Koreaanse soldaten die zijn omgekomen tijdens de oorlog van Rusland tegen Oekraïne.

5 uur geleden
De Wever: andere opties voor geld Oekraïne dan Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever wil en ziet verschillende mogelijkheden om Oekraïne snel aan de benodigde miljarden euro's te helpen, zonder de bevroren Russische tegoeden aan te spreken. Hij vreest echter dat de Europese Commissie toch alleen naar die tegoeden gaat kijken. Dat zei De Wever na afloop van de EU-top.

5 uur geleden
Trump: opblazen boten kan zonder oorlogsverklaring aan kartels

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn regering het Amerikaanse Congres zal informeren over operaties tegen drugskartels die banden hebben met Venezuela, maar dat hij niet zal vragen om toestemming voor een oorlogsverklaring. Hij gaf aan dat de VS doorgaan met het opblazen van vermeende drugsboten.

8 uur geleden
Colombia noemt aanvallen VS 'buitengerechtelijke executies'

BOGOTA (ANP/AFP/RTR) - De Colombiaanse president Gustavo Petro beschuldigt de Verenigde Staten ervan "buitengerechtelijke executies" in het Caribisch gebied en de Stille Oceaan te hebben uitgevoerd. Hij wijst op de recente aanvallen op boten in het gebied. Volgens de VS gaat het om schepen van drugscriminelen, maar daar leveren ze tot nu toe geen bewijs voor.

8 uur geleden
Nog geen steun voor gebruik Russische tegoeden EU-lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Onder EU-leiders is nog onvoldoende steun voor het plan van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor een renteloze lening van 141 miljard euro aan Oekraïne. Hiermee is niet gezegd dat dit plan helemaal van tafel is. De regeringsleiders willen verschillende opties zien om Oekraïne financieel te ondersteunen in 2026 en 2027, staat in de slotverklaring van de top van 26 EU-lidstaten.

9 uur geleden