Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonden bij brand in woning zorginstelling Arnemuiden

Dode en gewonden bij brand in woning zorginstelling Arnemuiden

ARNEMUIDEN (ANP) - Bij een brand in een woning van een zorginstelling in Arnemuiden, is in de nacht van vrijdag op zaterdag iemand omgekomen. Drie anderen zijn naar het ziekenhuis gebracht. Nog vijf mensen die uit het pand werden gehaald zijn nagekeken door ambulancemedewerkers.

De brandweer rukte rond 03.45 uur uit voor de brand aan het Bultengat in de Zeeuwse plaats. De brand woedde volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio in de garage van een twee-onder-één-kapwoning waarin de zorginstelling cliënten heeft wonen, en zorgde voor veel rook. Rond 04.30 uur meldde de brandweer dat het vuur was gedoofd.

Volgens de veiligheidsregio valt de instelling onder zorggroep 's Heeren Loo, die zich bezighoudt met de verzorging, begeleiding en behandeling van mensen met een verstandelijke beperking. Vier bewoners zijn na de brand tijdelijk in de buurt opgevangen. De zorggroep kijkt momenteel of de bewoners voor een langere termijn ergens anders kunnen worden ondergebracht, aldus de veiligheidsregio.

Meer uit Binnenland

Ombudsman onderzoekt gevolgen overheidsbeleid voor boeren

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen begint een onderzoek naar de gevolgen van het overheidsbeleid voor boeren. Het onderzoek richt zich op de afgelopen tien jaar en de ervaringen van boeren zullen centraal staan.

1 uur geleden
Boetes op illegale verkoop vapes 700 euro hoger

DEN HAAG (ANP) - De boete voor de illegale verkoop van e-sigaretten is met 700 euro verhoogd tot 2040 euro voor een eerste overtreding, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Bij een volgende overtreding gaat de boete met 1000 euro omhoog naar 3060 euro.

2 uur geleden
Nu al meer dan 2000 zonuren dit jaar

DE BILT (ANP) - De zon heeft zich dit jaar veel vaker laten zien. Gemiddeld waren er al meer dan 2000 zonuren verspreid over het land. Normaal gesproken telt het jaar tot vrijdag zo'n 1700 zonuren. Het is sinds 1906 pas vier keer eerder voorgekomen dat in een jaar de zon gemiddeld meer dan 2000 uur scheen, laat Weeronline weten.

2 uur geleden
Moeder: mijn zoons zijn beschadigd in Vlaardings pleeggezin

ROTTERDAM (ANP) - De biologische moeder van twee Syrische jongens stelt dat haar zonen beschadigd uit het Vlaardingse pleeggezin van Johnny van den B. en Daisy W. zijn gekomen. "Zij kunnen niet vergeten wat hen allemaal is aangedaan. Zij kunnen niet vergeten wat ze hebben moeten doormaken", staat in haar slachtofferverklaring die vrijdag in de Rotterdamse rechtbank werd voorgelezen.

2 uur geleden
Vlaardings pleegmeisje heeft 24 uur per dag zorg nodig

ROTTERDAM (ANP) - Het Vlaardingse pleegmeisje moet 24 uur per dag worden begeleid. "Ze is fors beperkt geraakt in lichamelijk en cognitief opzicht", zei een van haar curatoren vrijdag in de rechtbank in Rotterdam.

2 uur geleden
Oud-presentatrice Viola Holt (76) overleden

MUIDERBERG (ANP) - Voormalig presentatrice en tv-persoonlijkheid Viola Holt is overleden. Ze stierf donderdagavond op 76-jarige leeftijd in haar woonplaats Muiderberg, heeft haar familie aan het ANP bekendgemaakt. Holt vierde haar grootste successen in de jaren 90 met het middagprogramma 5 Uur Show voor RTL 4.

4 uur geleden
RTV Noord kampt nog steeds met gevolgen van hack

GRONINGEN (ANP) - De regionale zender RTV Noord heeft nog steeds last van een hack van zijn computersystemen. Ook vrijdag lukt het "met veel kunst-en-vliegwerk" om radio-uitzendingen te maken, maar het is nog niet mogelijk om reportages te laten horen, laat plaatsvervangend hoofdredacteur Cunera van Selm weten.

6 uur geleden