Dode en gewonde bij schietpartijen in Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht is ontdaan door twee schietincidenten in zijn stad in de nacht van zaterdag op zondag waarbij een man om het leven kwam.
"Twee vreselijke incidenten afgelopen nacht in onze stad, waarbij helaas één dode is te betreuren. De politie maakt er stevig werk van. Mocht u meer informatie hebben, bel de politie", twitterde de burgemeester.
De man die overleed werd zwaargewond aangetroffen in de Jacob van Heemskerckstraat. Hij bleek te zijn neergeschoten en overleed ter plekke aan zijn verwondingen. Getuigen hoorden rond middernacht meerdere schoten en zagen zeker een persoon wegrennen. De schutter wist te ontkomen. De identiteit van het slachtoffer is nog niet bekend. De politie heeft een helikopter ingezet bij de zoektocht naar de schutter.
Bij het tweede schietincident in de Spirea werd een man in zijn been geraakt en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.
Volgens de politiewoordvoerder hebben beide incidenten hoogstwaarschijnlijk niets met elkaar te maken. "Al kan ik dat niet uitsluiten."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
3 uur geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
4 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
4 uur geleden