Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en gewonde bij schietpartij in Amsterdam

Dode en gewonde bij schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is zondag een 29-jarige man omgekomen bij een schietpartij, meldt de politie. Een andere man van 35 jaar is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Hij is buiten levensgevaar.

De schutter is op de vlucht geslagen. De politie is op zoek naar hem. De schietpartij vond plaats op de hoek van het Van Limburg Stirumplein en de Van der Hoopstraat in de Staatsliedenbuurt in Amsterdam-West.

De politie heeft het vermoeden dat de schoten zijn afgevuurd nadat er een ruzie was geweest. Een man die ook betrokken is geweest bij het incident is aangehouden door de politie. Zijn rol wordt onderzocht. De man die met een schotwond naar het ziekenhuis moest, is ook aangehouden. Hij zal worden verhoord.

De schietpartij was rond 20.00 uur. Hulpdiensten hebben nog geprobeerd de 29-jarige man te reanimeren, maar hij overleed ter plekke.

Meer uit Binnenland

Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

43 minuten geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

4 uur geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

4 uur geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

5 uur geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

5 uur geleden
24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

7 uur geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

9 uur geleden