Dode en evacuaties na noodweer Polen
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse autoriteiten melden dat zeker een persoon is omgekomen tijdens ernstig noodweer. "We hebben hier in het gebied Klodzko het eerste bevestigde sterfgeval door verdrinking", zei premier Donald Tusk. Die overlegde met een crisisteam en sprak naderhand over een dramatische situatie in het gebied.
Tusk trad verder niet in detail over wat het slachtoffer is overkomen. Hij stelde dat in het gebied zo'n 1600 mensen geëvacueerd moesten worden. De plaats Klodzko zelf telt zo'n 25.000 inwoners en staat deels onder water. Dat komt doordat het waterpeil in een plaatselijke rivier flink is gestegen. In het gebied zitten volgens de autoriteiten ook duizenden huishoudens zonder stroom en mobiele verbindingen zijn soms niet beschikbaar.
Ook elders in Polen zorgt hoog water voor overlast. In de historische plaats Glucholazy beval de burgemeester evacuatie toen de plaatselijke rivier buiten haar oevers begon te treden. "We brengen iedereen in veiligheid, of ze dat willen of niet."
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De familie van de door de Amerikaanse immigratiedienst ICE doodgeschoten Renée Good spant een rechtszaak aan tegen de regering-Trump. De 37-jarige Good werd in januari in Minneapolis neergeschoten, wat bijdroeg aan de grote protesten tegen ICE. De dood van Good kwam in de VS symbool te staan voor de harde aanpak van de immigratiedienst, aangestuurd door het migratiebeleid van president Donald Trump.
51 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk, ziet de mislukte executie van Christa Pike als een teken van de wreedheid van de doodstraf. Hij roept op de doodstraf af te schaffen. Ook zouden de autoriteiten in Tennessee volgens hem niet moeten proberen Pike alsnog te executeren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De piloot die woensdag zijn collega-piloot aanviel tijdens een vlucht van Dubai naar Tel Aviv is een Omaans staatsburger. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu tegen het Amerikaanse Fox News.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/AFP) - De Finse politie is een vooronderzoek gestart naar een reeks vermoedelijke inbraken bij parlementariërs. Premier Petteri Orpo zegt niet uit te sluiten dat een buitenlandse mogendheid achter deze incidenten zit.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering van premier Sébastien Lecornu hoopt 43 miljard euro te kunnen besparen om het begrotingstekort te beperken tot een waarde van 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) in 2027.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Sébastien Lecornu houdt donderdag een crisisberaad met zijn ministers over de escalerende onderwijsprotesten in Frankrijk.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een Frans marineschip heeft vorige week ongeveer tien schepen door de Bab al-Mandeb begeleid, aldus een legerwoordvoerder. De Jemenitische Houthi's kregen vorige maand het volledige kustgebied aan de belangrijke zeestraat onder controle.
3 uur geleden