Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en 9 gewonden bij schietpartij vlak bij viering 'Super Bowl'

Dode en 9 gewonden bij schietpartij vlak bij viering 'Super Bowl'

KANSAS CITY (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij vlak bij een historisch stationsgebouw in de Amerikaanse stad Kansas City zijn volgens de lokale brandweer een dode en negen gewonden gevallen. Drie van hen zouden ernstig gewond geraakt zijn. Twee gewapende mannen zijn als verdachten aangehouden volgens de plaatselijke politie.

De schietpartij was niet ver van de plek waar in de stad net een overwinningsparade werd gehouden ter gelegenheid van het sportevenement Super Bowl. Veel feestvierders waren voor het historische stationsgebouw bijeen. De politie liet het terrein ontruimen na het incident.

De American Footballers uit Kansas in de staat Missouri, de Kansas City Chiefs, hebben zondag de finale van deze Amerikaanse sport gewonnen. Over de toedracht van de schietpartij is nog niets bekend en evenmin of de schietpartij iets met de parade te maken heeft. Er zijn volgens de politie schoten gelost ten westen van het station bij een garage.

De gouverneur van Missouri Mike Parson was ook op het feestterrein toen de schoten gelost werden, maar hem is niks overkomen. De beroemde Amerikaanse zangeres Taylor Swift heeft wel de finale zondag bijgewoond, maar was tijdens de overwinningsparade al weer in Australië voor haar optredens.

Meer uit Buitenland

Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

1 uur geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

1 uur geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk na drie maanden voorarrest vrij

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.

2 uur geleden
Netanyahu: aanvallen tegen Iran tijdelijk gestaakt

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.

3 uur geleden
Nieuw Frans-Duits gevechtsvliegtuig komt er niet

BERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.

3 uur geleden
Israël zegt optreden tegen Hezbollah niet te staken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.

3 uur geleden