Dode en 9 gewonden bij schietpartij vlak bij viering 'Super Bowl'
KANSAS CITY (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij vlak bij een historisch stationsgebouw in de Amerikaanse stad Kansas City zijn volgens de lokale brandweer een dode en negen gewonden gevallen. Drie van hen zouden ernstig gewond geraakt zijn. Twee gewapende mannen zijn als verdachten aangehouden volgens de plaatselijke politie.
De schietpartij was niet ver van de plek waar in de stad net een overwinningsparade werd gehouden ter gelegenheid van het sportevenement Super Bowl. Veel feestvierders waren voor het historische stationsgebouw bijeen. De politie liet het terrein ontruimen na het incident.
De American Footballers uit Kansas in de staat Missouri, de Kansas City Chiefs, hebben zondag de finale van deze Amerikaanse sport gewonnen. Over de toedracht van de schietpartij is nog niets bekend en evenmin of de schietpartij iets met de parade te maken heeft. Er zijn volgens de politie schoten gelost ten westen van het station bij een garage.
De gouverneur van Missouri Mike Parson was ook op het feestterrein toen de schoten gelost werden, maar hem is niks overkomen. De beroemde Amerikaanse zangeres Taylor Swift heeft wel de finale zondag bijgewoond, maar was tijdens de overwinningsparade al weer in Australië voor haar optredens.
Meer uit Buitenland
BELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse muziekproducent Clive Davis is maandag op 94-jarige leeftijd overleden in zijn woning in New York. Dat heeft zijn familie bevestigd aan The New York Times. De voormalige platenbaas werd eerder deze maand opgenomen vanwege gezondheidsproblemen.
3 uur geledenRAS LAFFAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote ontploffing in een industriële zone in Qatar zijn zeker dertien doden en 66 gewonden gevallen. De explosie was zondag bij aardgasbedrijf Barzan in de industriewijk Ras Laffan, waar het grootste centrum voor vloeibaar aardgas ter wereld is gevestigd. De export van vloeibaar aardgas wordt niet door dit incident getroffen en er zijn geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen, aldus de autoriteiten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politicus Andy Burnham is in het Britse parlement beëdigd als parlementariër. Dit betekent dat hij officieel Keir Starmer op kan volgen als premier. Burnham won de verkiezing in het district Makerfield vorige week. Hij stelde zich speciaal verkiesbaar om het binnen zijn Labour-partij op te kunnen nemen tegen Starmer.
5 uur geledenBÜRGENSTOCK (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gezegd dat de Straat van Hormuz geopend wordt en dat Iran inspecteurs van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) uitnodigt voor nieuwe inspecties, mogelijk deze week al.
8 uur geleden