Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en 9 gewonden bij schietpartij vlak bij viering 'Super Bowl'

Dode en 9 gewonden bij schietpartij vlak bij viering 'Super Bowl'

KANSAS CITY (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij vlak bij een historisch stationsgebouw in de Amerikaanse stad Kansas City zijn volgens de lokale brandweer een dode en negen gewonden gevallen. Drie van hen zouden ernstig gewond geraakt zijn. Twee gewapende mannen zijn als verdachten aangehouden volgens de plaatselijke politie.

De schietpartij was niet ver van de plek waar in de stad net een overwinningsparade werd gehouden ter gelegenheid van het sportevenement Super Bowl. Veel feestvierders waren voor het historische stationsgebouw bijeen. De politie liet het terrein ontruimen na het incident.

De American Footballers uit Kansas in de staat Missouri, de Kansas City Chiefs, hebben zondag de finale van deze Amerikaanse sport gewonnen. Over de toedracht van de schietpartij is nog niets bekend en evenmin of de schietpartij iets met de parade te maken heeft. Er zijn volgens de politie schoten gelost ten westen van het station bij een garage.

De gouverneur van Missouri Mike Parson was ook op het feestterrein toen de schoten gelost werden, maar hem is niks overkomen. De beroemde Amerikaanse zangeres Taylor Swift heeft wel de finale zondag bijgewoond, maar was tijdens de overwinningsparade al weer in Australië voor haar optredens.

Meer uit Buitenland

Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

50 minuten geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

3 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

5 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

5 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

6 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

6 uur geleden