Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en 157 gewonden door vliegtuigongeval Istanbul

Dode en 157 gewonden door vliegtuigongeval Istanbul

ISTANBUL (ANP) - Een passagiersvliegtuig van Pegasus Airlines is woensdag na de landing op de luchthaven Sabiha Gokcen van Istanbul van de baan geschoten en in drie stukken gebroken. Volgens de Turkse autoriteiten kwam daardoor een passagier om het leven en raakten 157 anderen gewond.

Geen van de gewonden is in levensgevaar. Het gaat in de meeste gevallen om lichtgewonden "afgezien van een of twee mensen", zei gouverneur Ali Yerlikaya van Istanbul. Volgens hem was het vliegtuig door het slechte weer geslipt en van de landingsbaan geschoven. Twee andere vliegtuigen hadden de landing eerder afgebroken vanwege de harde wind.

Beelden op Turkse media tonen een gebroken romp van het vliegtuig waaruit passagiers worden geëvacueerd. Het voorste deel van het toestel is geheel losgeraakt van de rest van de romp. Ook bij het staartstuk is een breuk te zien.

Vluchten omgeleid

De gewonden zijn naar ziekenhuizen gebracht. Omroep NTV zei later dat de twee piloten van het vliegtuig ernstig gewond zijn geraakt. Het toestel had 177 passagiers aan boord en zes bemanningsleden. Het vliegtuig was vertrokken vanuit de westelijke provincie Izmir.

De luchthaven schortte na het ongeluk alle vluchten op. Vluchten worden omgeleid via het grotere nieuwe vliegveld van Istanbul.

Meer uit Buitenland

Video's van verklaringen van Clintons over Epstein gepubliceerd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.

45 minuten geleden
Trump voor het eerst als president naar Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.

47 minuten geleden
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

2 uur geleden
Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

5 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

5 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

7 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

8 uur geleden