Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en 157 gewonden door vliegtuigongeval Istanbul

Dode en 157 gewonden door vliegtuigongeval Istanbul

ISTANBUL (ANP) - Een passagiersvliegtuig van Pegasus Airlines is woensdag na de landing op de luchthaven Sabiha Gokcen van Istanbul van de baan geschoten en in drie stukken gebroken. Volgens de Turkse autoriteiten kwam daardoor een passagier om het leven en raakten 157 anderen gewond.

Geen van de gewonden is in levensgevaar. Het gaat in de meeste gevallen om lichtgewonden "afgezien van een of twee mensen", zei gouverneur Ali Yerlikaya van Istanbul. Volgens hem was het vliegtuig door het slechte weer geslipt en van de landingsbaan geschoven. Twee andere vliegtuigen hadden de landing eerder afgebroken vanwege de harde wind.

Beelden op Turkse media tonen een gebroken romp van het vliegtuig waaruit passagiers worden geëvacueerd. Het voorste deel van het toestel is geheel losgeraakt van de rest van de romp. Ook bij het staartstuk is een breuk te zien.

Vluchten omgeleid

De gewonden zijn naar ziekenhuizen gebracht. Omroep NTV zei later dat de twee piloten van het vliegtuig ernstig gewond zijn geraakt. Het toestel had 177 passagiers aan boord en zes bemanningsleden. Het vliegtuig was vertrokken vanuit de westelijke provincie Izmir.

De luchthaven schortte na het ongeluk alle vluchten op. Vluchten worden omgeleid via het grotere nieuwe vliegveld van Istanbul.

Meer uit Buitenland

Poetin noemt dood Khamenei 'cynische moord'

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de dodelijke aanval op de Iraanse ayatollah ​Ali Khamenei en leden van zijn familie scherp veroordeeld. Hij sprak van moord en een "cynische schending van alle normen van menselijke moraliteit en internationaal recht".

17 minuten geleden
Britse minister: ook Iraanse raketten richting Cyprus waargenomen

LONDEN (ANP) - Iran heeft ook twee raketten afgevuurd richting EU-lidstaat Cyprus. Dat zei de Britse minister van Defensie John Healey tijdens een interview met Sky News. "Wij denken niet dat ze waren gericht op Cyprus", zei hij.

27 minuten geleden
Israëlisch leger claimt vernietiging helft Iraanse raketarsenaal

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft naar eigen zeggen grofweg de helft van de Iraanse raketvoorraad vernietigd. Dat meldt het Israëlische leger.

33 minuten geleden
Hezbollah: we zullen geweld tegen Iran beantwoorden

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah zegt de Amerikaans-Israëlische aanvallen tegen Iran te beantwoorden. Dat meldt de leider van die militante groepering, Naim Qassem. "We zullen onze plicht vervullen door deze agressie te beantwoorden. Wat de offers ook mogen zijn, we zullen niet afwijken van het pad van verzet", aldus Qassem.

39 minuten geleden
Ayatollah Arafi treedt toe tot tijdelijk landsbestuur Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Ayatollah Alireza Arafi is toegetreden tot de zogenoemde Leiderschapsraad van Iran. Dat meldt het Iraanse persbureau ISNA. Die raad moet het landsbestuur waarnemen in aanloop naar de benoeming van een nieuwe Iraanse leider. De raad bestaat naast een juristenlid uit de president en de voorzitter van de Iraanse rechtspraak. Uiteindelijk moet de zogenoemde Assemblee van Experts, een 88-koppige raad van theologen, een nieuwe opperste leider aanwijzen.

47 minuten geleden
Iraanse president: dit is een oorlogsverklaring aan moslims

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en het regime zijn een "oorlogsverklaring aan het adres van moslims". Dat zegt president Masoud Pezeshkian op de Iraanse staatstelevisie. Bij die aanvallen werd onder meer de hoogste leider in het land, Ali Khamenei, gedood. Israël claimde zondag voor die precisieaanval verantwoordelijk te zijn.

1 uur geleden
Macron noemt enteren schip door België klap voor schaduwvloot

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft online beelden gedeeld van het enteren van een olietanker op de Noordzee. "Een zware klap voor de schaduwvloot", oordeelde hij op X, doelend op de schepen die worden gebruikt om sancties te ontduiken.

1 uur geleden