Dode en 157 gewonden door vliegtuigongeval Istanbul
ISTANBUL (ANP) - Een passagiersvliegtuig van Pegasus Airlines is woensdag na de landing op de luchthaven Sabiha Gokcen van Istanbul van de baan geschoten en in drie stukken gebroken. Volgens de Turkse autoriteiten kwam daardoor een passagier om het leven en raakten 157 anderen gewond.
Geen van de gewonden is in levensgevaar. Het gaat in de meeste gevallen om lichtgewonden "afgezien van een of twee mensen", zei gouverneur Ali Yerlikaya van Istanbul. Volgens hem was het vliegtuig door het slechte weer geslipt en van de landingsbaan geschoven. Twee andere vliegtuigen hadden de landing eerder afgebroken vanwege de harde wind.
Beelden op Turkse media tonen een gebroken romp van het vliegtuig waaruit passagiers worden geëvacueerd. Het voorste deel van het toestel is geheel losgeraakt van de rest van de romp. Ook bij het staartstuk is een breuk te zien.
Vluchten omgeleid
De gewonden zijn naar ziekenhuizen gebracht. Omroep NTV zei later dat de twee piloten van het vliegtuig ernstig gewond zijn geraakt. Het toestel had 177 passagiers aan boord en zes bemanningsleden. Het vliegtuig was vertrokken vanuit de westelijke provincie Izmir.
De luchthaven schortte na het ongeluk alle vluchten op. Vluchten worden omgeleid via het grotere nieuwe vliegveld van Istanbul.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
9 uur geleden