Dode door zandstorm in Irak, duizenden naar ziekenhuis
BAGDAD (ANP/DPA/AFP) - Door een zandstorm in Irak zijn meer dan 5000 mensen met ademhalingsproblemen in een ziekenhuis behandeld. In Bagdad is zeker een persoon overleden als gevolg van dikke stofwolken, meldt het ministerie van Volksgezondheid in de hoofdstad. De meeste mensen mochten snel weer naar huis.
Vooral mensen die al een longaandoening hebben moesten medische hulp zoeken door de storm die woensdagavond opstak in vrijwel het hele land. Zij worden via moskeeën en sociale media opgeroepen naar een gezondheidscentrum te gaan. In sommige provincies is inwoners geadviseerd binnen te blijven.
Het is volgens lokale media de zevende zandstorm in de afgelopen maand. Irak heeft relatief veel last van klimaatverandering, wat de afgelopen jaren zorgde voor recordtemperaturen en extreem weinig neerslag. Volgens deskundigen kan dat een sociale en economische ramp veroorzaken in het land dat probeert op te krabbelen na jaren van gewapende conflicten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
20 minuten geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
2 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
3 uur geleden