
Dode door xtc in champagne in Duits restaurant
WEIDEN (ANP/DPA) - Champagne waarin de drugs xtc was gemengd, blijkt de oorzaak van een sterfgeval in een restaurant in het Zuid-Duitse Weiden. Een 52-jarige gast overleed nadat hij met anderen de champagne had gedronken. Uit onderzoek is gebleken dat de drank een aanzienlijke hoeveelheid xtc bevatte, aldus justitie.
Het slachtoffer stierf in een ziekenhuis. Zeven andere aanwezigen, drie vrouwen en vier mannen, werden eveneens met vergiftigingsverschijnselen opgenomen. Enkelen konden inmiddels het ziekenhuis verlaten en zijn ondervraagd. Bij anderen wordt gewacht tot hun toestand dat toelaat.
Toen politie en hulpverleners zaterdagavond in het restaurant arriveerden lag een deel van de gasten, in de leeftijd tussen de 33 en 52 jaar, op de grond. Ze hadden nog geklaagd over de afschuwelijke smaak van de champagne.
De politie onderzoekt wie de drugs in de fles heeft gedaan. Volgens justitie is er geen sprake van een doelgerichte aanslag.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft burgers gewaarschuwd om drie zeehavens in Jemen te evacueren. De havens van Ras Isa, Hodeidah en Salif zouden gebruikt worden door de Houthi's. Kort daarvoor had Israël deze groepering ervan beschuldigd dat ze een raket gelanceerd hadden richting de belangrijke luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de New York Times in het gelijk gesteld in een rechtszaak die de krant had aangespannen over sms'jes tussen voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen en Pfizer-directeur Albert Bourla. De twee hebben berichten uitgewisseld terwijl ze een miljardendeal sloten over coronavaccins. De NYT wilde die sms'jes inzien.
48 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken gaat met crypto-ondernemers in gesprek over de recente ontvoeringen of pogingen daartoe. Bruno Retailleau wil ze er op het ministerie van overtuigen dat aan hun veiligheid gewerkt wordt, maar ook "om te zorgen dat ze op de hoogte zijn van de gevaren", zei hij tegen Europe 1/CNews.
52 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Braziliaanse president gaat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin aansporen deze week zelf naar onderhandelingen te gaan met Oekraïne. Luiz Inácio Lula da Silva kondigde dat aan tijdens een persconferentie in Beijing, waar hij internationaal overleg heeft bijgewoond. Hij maakt nog een stop in Moskou voordat hij terugkeert naar Brazilië.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Regisseur Robert Benton, bekend van de film Kramer vs. Kramer, is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn manager aan The New York Times. Benton stierf zondag in zijn huis in New York, een doodsoorzaak wordt niet gemeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft achter gesloten deuren een nieuw voorstel gedaan om een deal met de Verenigde Staten te kunnen sluiten over het eigen nucleaire programma. Het land wil bij de verrijking van uranium samenwerken met andere landen in de regio en Amerikaanse investeerders, zeggen Iraanse bronnen tegen de krant The New York Times.
3 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - De Socialistische Partij van de Albanese premier Edi Rama heeft een grote overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen en daarmee zijn vierde termijn veiliggesteld, blijkt uit de officiële resultaten. De Socialistische Partij behaalde zondag 52,1 procent van de stemmen, tegenover 34,2 procent voor een alliantie van oppositiepartijen onder leiding van zijn belangrijkste rivaal Sali Berisha.
4 uur geleden