Dode door schietpartij in Bergen aan Zee
BERGEN (ANP) - Door een schietpartij in Bergen aan Zee is dinsdagmiddag een dodelijk slachtoffer gevallen, meldt de politie. De schietpartij vond plaats op het Van der Wijckplein.
Een traumahelikopter werd opgeroepen voor medische bijstand, maar dat mocht niet meer baten. De politie verstrekte na het incident via Twitter een deel van het nummerbord van een witte vluchtauto met Belgisch kenteken, beginnend met 1UP.
Volgens de politie wordt op meerdere plekken in Bergen aan Zee onderzoek gedaan.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Een 44-jarige man uit Barneveld is veroordeeld tot zeven jaar cel voor het jarenlang seksueel misbruiken van zijn minderjarige dochter en stiefdochter. Ook maakte hij met een verborgen camera beelden van mensen in de toiletruimte van zijn woning.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende energiekosten zijn "een tikkende sociale tijdbom", zegt de Zuid-Hollandse gedeputeerde Arno Bonte. De provincie liet onderzoekers berekenen hoe hoog de energierekening over 25 jaar kan zijn. "Het rapport laat zien dat huishoudens met lage inkomens en kleine bedrijven extra hard dreigen te worden geraakt door explosief stijgende energielasten", aldus Bonte, die over energie gaat en lijsttrekker is van PRO bij de komende provinciale verkiezingen.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben onvoldoende zicht op de ontwikkeling en het gebruik van kunstmatige intelligentie binnen de diensten, schrijft de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD). De ontwikkeling van nieuwe AI-toepassingen gaat sneller dan het maken van regels en het bedenken hoe het goed gebruikt moet worden, staat in een rapport van de toezichthouder.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Persveilig zijn twee nieuwe meldingen binnengekomen van journalisten die belaagd zijn tijdens de extreemrechtse demonstratie zaterdag op het Malieveld in Den Haag. Eerder had de organisatie, die zich inzet voor de veiligheid van journalisten, al drie meldingen binnengekregen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kinderombudsvrouw herkent "helaas" de signalen van de Onderzoeksraad voor Veiligheid over de slechte situatie van kinderen in asielnoodopvang "maar al te goed", zegt een woordvoerder. "Al jaren komen er bij de Kinderombudsvrouw signalen binnen over slechte omstandigheden voor kinderen in de asielopvang: onderbroken onderwijs, gebrekkige hygiëne, onveiligheid en locaties die niet geschikt zijn voor kinderen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie stopt volgend jaar met het organiseren van publieke religieuze bijeenkomsten, zoals voor de ramadan. De aanpassing van de gedragscode voor agenten geldt vanaf 1 januari 2027. Dat bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. De krant schreef over bijeenkomsten die zouden ingaan tegen de neutrale positie die agenten moeten innemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Save the Children ziet het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid over de slechte situatie van asielkinderen in noodopvanglocaties als een noodsignaal. Ook roept de organisatie de Tweede Kamer op een parlementair onderzoek in te stellen om schendingen van kinderrechten in de toekomst te voorkomen.
3 uur geleden