Dode door schietpartij 'autonome zone' Seattle in VS
SEATTLE (ANP/AFP) - Demonstranten die in de Amerikaanse stad Seattle een deel van een wijk bezet houden, hebben de politie tegengehouden toen die op een schietpartij afkwam. Bij de schietpartij vielen een dode en een gewonde.
In de stad hebben de demonstranten die protesteren tegen racisme en politiegeweld, zo'n twee weken geleden een 'autonome zone' ingesteld in de wijk Capitol Hill. Zaterdag kreeg de politie een melding van een schietpartij met slachtoffers. Toen de politiemensen naar de plek toe wilden, hielden demonstranten hen onder dreiging van geweld weg bij de plek.
De slachtoffers van de schietpartij werden door demonstranten naar het ziekenhuis gebracht. Daar werd een 19-jarige man dood verklaard. Het andere slachtoffer verkeert in levensgevaar. De schietpartij zou niets van doen hebben met de demonstratie. De daders van de schietpartij zijn gevlucht.
Meer uit Buitenland
OLFEN (ANP/DPA) - Bij een aanval in een verzorgingshuis in het westen van Duitsland is een vrouw om het leven gekomen en zijn twee anderen zwaargewond geraakt. Dat meldde de politie vrijdagavond. Een van de gewonde vrouwen verkeert na de aanval in de stad Olfen, nabij Dortmund, in levensgevaar.
1 uur geledenBEND (ANP/AFP) - De tiener die ervan wordt verdacht de schutter te zijn geweest bij de schietpartij op een basisschool in Oregon was een voormalig leerling op de school. Dat heeft de politie bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.
5 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.
7 uur geleden