Dode door schietpartij 'autonome zone' Seattle in VS
SEATTLE (ANP/AFP) - Demonstranten die in de Amerikaanse stad Seattle een deel van een wijk bezet houden, hebben de politie tegengehouden toen die op een schietpartij afkwam. Bij de schietpartij vielen een dode en een gewonde.
In de stad hebben de demonstranten die protesteren tegen racisme en politiegeweld, zo'n twee weken geleden een 'autonome zone' ingesteld in de wijk Capitol Hill. Zaterdag kreeg de politie een melding van een schietpartij met slachtoffers. Toen de politiemensen naar de plek toe wilden, hielden demonstranten hen onder dreiging van geweld weg bij de plek.
De slachtoffers van de schietpartij werden door demonstranten naar het ziekenhuis gebracht. Daar werd een 19-jarige man dood verklaard. Het andere slachtoffer verkeert in levensgevaar. De schietpartij zou niets van doen hebben met de demonstratie. De daders van de schietpartij zijn gevlucht.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
13 uur geleden