Dode door schietpartij 'autonome zone' Seattle in VS
SEATTLE (ANP/AFP) - Demonstranten die in de Amerikaanse stad Seattle een deel van een wijk bezet houden, hebben de politie tegengehouden toen die op een schietpartij afkwam. Bij de schietpartij vielen een dode en een gewonde.
In de stad hebben de demonstranten die protesteren tegen racisme en politiegeweld, zo'n twee weken geleden een 'autonome zone' ingesteld in de wijk Capitol Hill. Zaterdag kreeg de politie een melding van een schietpartij met slachtoffers. Toen de politiemensen naar de plek toe wilden, hielden demonstranten hen onder dreiging van geweld weg bij de plek.
De slachtoffers van de schietpartij werden door demonstranten naar het ziekenhuis gebracht. Daar werd een 19-jarige man dood verklaard. Het andere slachtoffer verkeert in levensgevaar. De schietpartij zou niets van doen hebben met de demonstratie. De daders van de schietpartij zijn gevlucht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.
39 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.
53 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.
59 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Instagramaccounts van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva hebben tijdens de verkiezingen in het land nadelige gevolgen ondervonden van beperkende maatregelen, schrijft Folha de S.Paulo. De Braziliaanse krant schrijft dat personeel van moederbedrijf Meta dat heeft erkend in interne communicatie.
1 uur geledenROME (ANP/AFP/RTR) - De paus heeft vanuit het ziekenhuis gebeld met de Russische leider Vladimir Poetin. Leo drong volgens het Vaticaan aan op een staakt-het-vuren rond de Oekraïense stad Olesjky, zodat burgers daar noodhulp kunnen krijgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Medestanders van de Amerikaanse president Donald Trump pleiten openlijk voor verregaande maatregelen rond de Congresverkiezingen als ze de indruk krijgen dat die niet eerlijk verlopen. Dat bracht nieuwssite Axios in kaart. Er wordt onder meer de mogelijkheid geopperd om de staat van beleg uit te roepen.
1 uur geleden