Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode door Israëlische aanval op Palestijns vluchtelingenkamp

Dode door Israëlische aanval op Palestijns vluchtelingenkamp

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij een aanval van het Israëlische leger op het Palestijnse vluchtelingkamp Jenin in de Westelijke Jordaanoever is een dode gevallen. Het kamp staat bekend als bolwerk van Palestijnse milities. Volgens de Palestijnse autoriteiten zijn ook vijf mensen gewond geraakt.

In het vluchtelingenkamp woonde de man die donderdag drie mensen doodschoot en tientallen verwondde in een populaire uitgaanswijk in Tel Aviv. De vermoedelijke schutter is vrijdag door de Israëlische politie gedood na een achtervolging.

Na de aanval van donderdag gaf de Israëlische premier Naftali Bennett de veiligheidsdiensten toestemming om een einde te maken aan het geweld dat sinds 22 maart is opgelaaid. "We hebben de diensten alle vrijheid gegeven om een einde te maken aan deze terreur." Sinds 22 maart zijn veertien Israëliërs omgekomen door Palestijnse aanslagen. In dezelfde periode werden tien Palestijnen gedood.

In het begin van april werden ook al drie Palestijnse jihadisten gedood in Jenin bij een inval van het Israëlische leger. Die inval volgde op een schietpartij waarbij een jihadist vijf mensen doodde.

Meer uit Buitenland

Recordaantal Russische langeafstandsdrones op Oekraïne in mei

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft Oekraïne afgelopen maand bestookt met een recordaantal langeafstandsdrones. Het waren er volgens berekeningen van persbureau AFP meer dan 8000, bijna een kwart meer dan in april. Dat terwijl in mei nog een kortstondige wapenstilstand gold.

1 minuut geleden
Rusland: nog geen reactie van Boekarest over droneonderzoek

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft nog geen antwoord ontvangen op het aanbod de wrakstukken te onderzoeken van de drone die afgelopen week neerkwam in Roemenië. Dat meldt staatspersbureau Tass op gezag van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Het voorval leidde tot brand in een flat in Galați, niet ver van de grens met Oekraïne. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond.

34 minuten geleden
VS melden neerhalen twee Iraanse raketten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht zegt zondagavond twee Iraanse ballistische raketten te hebben onderschept die "gericht waren op Amerikaanse troepen in Koeweit". Dat schrijft het Amerikaanse commandocentrum in het Midden-Oosten, CENTCOM, op X.

53 minuten geleden
VRT: klachten rijgedrag chauffeur voor ongeluk schoolbus België

BUGGENHOUT (ANP) - Over het rijgedrag van de buschauffeur, die reed bij de dodelijke aanrijding met een trein in het Vlaamse Buggenhout, waren eerder al klachten, meldt omroep VRT NWS. Vorige week botste de schoolbus op een trein, waardoor twee scholieren (12 en 15 jaar), hun begeleider en de chauffeur om het leven kwamen.

1 uur geleden
Autoverkoop trekt aan dankzij populairdere elektrische modellen

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's is afgelopen maand iets aangetrokken. Dat komt vooral doordat er meer volledig elektrische modellen op kenteken werden gezet. Volgens een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG, die de cijfers presenteerde samen met RAI Vereniging, kan dat komen door een combinatie van de hoge brandstofprijzen en een nieuwe heffing die volgend jaar gaat gelden.

1 uur geleden
NAVO vraagt parlementariërs wapenmakers van regels af te helpen

VILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.

3 uur geleden
Armenië verwerpt Russische suggestie voor EU-referendum

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.

3 uur geleden