Dode door Israëlische aanval op Palestijns vluchtelingenkamp
TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij een aanval van het Israëlische leger op het Palestijnse vluchtelingkamp Jenin in de Westelijke Jordaanoever is een dode gevallen. Het kamp staat bekend als bolwerk van Palestijnse milities. Volgens de Palestijnse autoriteiten zijn ook vijf mensen gewond geraakt.
In het vluchtelingenkamp woonde de man die donderdag drie mensen doodschoot en tientallen verwondde in een populaire uitgaanswijk in Tel Aviv. De vermoedelijke schutter is vrijdag door de Israëlische politie gedood na een achtervolging.
Na de aanval van donderdag gaf de Israëlische premier Naftali Bennett de veiligheidsdiensten toestemming om een einde te maken aan het geweld dat sinds 22 maart is opgelaaid. "We hebben de diensten alle vrijheid gegeven om een einde te maken aan deze terreur." Sinds 22 maart zijn veertien Israëliërs omgekomen door Palestijnse aanslagen. In dezelfde periode werden tien Palestijnen gedood.
In het begin van april werden ook al drie Palestijnse jihadisten gedood in Jenin bij een inval van het Israëlische leger. Die inval volgde op een schietpartij waarbij een jihadist vijf mensen doodde.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
12 uur geleden