Dode door grote uitslaande brand in Amsterdam, woningen ontruimd
AMSTERDAM (ANP) - Door een grote, uitslaande brand in een appartementencomplex aan de Hoek van Hollandstraat in Amsterdam is in de nacht van donderdag op vrijdag iemand om het leven gekomen. Drie mensen raakten lichtgewond. Bij twee van hen, onder wie een brandweerman, kwam dit door gevallen dakpannen, de ander had rook ingeademd. Ze zijn ter plaatse nagekeken door ambulancepersoneel.
Volgens een woordvoerder van de brandweer zijn zestien omliggende woningen geëvacueerd. Zo'n vijftig mensen moesten hun huis uit. Een deel van de woningen is inmiddels weer vrijgegeven. Bewoners die niet terug kunnen naar hun huis zijn tijdelijk opgevangen in een hotel in de buurt.
De brand ontstond rond 04.00 uur op de bovenste etage van het complex. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden. De brand was rond 05.30 uur onder controle. De oorzaak wordt nog onderzocht.
Nog onduidelijk is wie het slachtoffer is en of diegene een bewoner van het pand was. Wel weet de brandweer zeker dat er geen andere mensen vermist zijn in het pand.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
2 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
8 uur geleden