Dode door brand zorginstelling in Arnemuiden is bewoner
ARNEMUIDEN (ANP) - De persoon die is overleden door een brand in een zorginstelling in Arnemuiden, is een bewoner. Dat meldt een woordvoerder van zorggroep 's Heeren Loo, waar de zorginstelling onder valt. De brand brak uit in de garage van een twee-onder-een-kapwoning, waar cliënten van een gehandicaptenzorginstelling woonden, aldus de zegsman.
Toen de brand rond 03.45 uur uitbrak in de Zeeuwse plaats, waren er negen mensen aanwezig in de woning. Dat waren acht bewoners en een medewerker die op dat moment nachtdienst had. Drie bewoners liggen nog in het ziekenhuis, het gaat met hen "naar omstandigheden goed", aldus de woordvoerder.
Er is vooral sprake van rookschade, meldde de veiligheidsregio eerder. Voor de bewoners is een nieuwe definitieve woonlocatie gevonden in Middelburg, aldus de woordvoerder van 's Heeren Loo.
De oorzaak van de brand is nog niet bekend, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben de werkgevers in de jeugdzorg een ultimatum gestuurd. Die moeten voor maandag 19 januari ingaan op de cao-eisen, anders komen er acties.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
11 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
12 uur geleden