Dode bij woningbrand Rotterdam, man aangehouden
ROTTERDAM (ANP) - Een 27-jarige Rotterdammer is woensdagochtend vroeg aangehouden, na een woningbrand in zijn woonplaats. Bij die brand trof de brandweer een zwaargewonde 62-jarige man aan, die niet veel later overleed, meldt de politie.
De brand woedde aan de Oosterse Tuin in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde. De hulpdiensten werden er rond 00.30 uur over gewaarschuwd door omwonenden.
Vanwege de aard van de verwondingen van de zwaargewonde man vermoedde de politie dat sprake was van een misdrijf. Daarop werd de woning aangemerkt als plaats delict. De 27-jarige Rotterdammer kwam al snel naar voren als verdachte. Deze man werd daarop in een woning aangehouden. De politie doet verder onderzoek naar de toedracht en de relatie tussen de twee mannen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse AOW'ers met weinig geld kunnen gratis met het openbaar vervoer in de stad blijven reizen. Dat hebben de gemeente en de vervoerders RET en EBS afgesproken. Het gaat om zo'n 20.000 AOW'ers met een inkomen tot 110 procent van het wettelijk sociaal minimum. Het budget voor de regeling, die waarschijnlijk op 1 maart volgend jaar ingaat, wordt beschikbaar gesteld aan de vervoerders.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten zorgen voor "aanvullende vormen" van huisvesting voor 20 procent van de statushouders die een woonplek zoeken. Dat is een van de afspraken die gemaakt zijn door Rijk, provincies, gemeenten en woningcorporaties en die minister Eleanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) vrijdag bekendmaakt.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties in de provincie Zeeland hebben hun steun uitgesproken voor de verkoop van de kerncentrale in Borssele aan de Staat. De partijen zijn opgelucht dat de provincie na het afstoten van Borssele straks geen financiële en andere risico's meer loopt. "Strik erom en klaar", zeiden de Statenleden Berend Boone (BBB) en Wim Kok (SGP).
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, blijft veertien dagen langer vastzitten. Na zijn overlevering uit Duitsland werd hij voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Bosch. Die besloot zijn voorarrest met veertien dagen te verlengen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ProRail kan de komende acht jaar meer noodzakelijke werkzaamheden aan het spoor uitvoeren dankzij 18 miljard euro aan extra investeringen in de Nederlandse infrastructuur. Dat laat de spoorwegbeheerder weten. Het kabinet maakte vrijdag bekend extra geld uit te trekken voor het onderhoud aan en de vernieuwing van onder meer wegen, bruggen, waterwerken en spoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De keuzes die het kabinet maakt om de infrastructuur in Nederland weer op orde te krijgen zijn een belangrijke eerste stap, "maar extra geld blijft nodig". Dat stellen gemeenten, provincies, vervoerregio's, het bedrijfsleven, mobiliteitsaanbieders en logistieke partijen gezamenlijk.
3 uur geleden