'Dode bij schietpartij op London Bridge'
LONDEN (ANP/RTR) - De politie in Londen heeft op London Bridge een persoon doodgeschoten. Dat meldt het Britse Sky News op basis van politiebronnen. De neergeschoten verdachte zou iemand hebben neergestoken.
Agenten hebben de brug afgesloten. Omstanders worden opgeroepen op afstand te blijven. Er zouden meerdere ambulances ter plekke zijn.
Op videobeelden is te zien dat er veel zwaarbewapende politie aanwezig is op de brug nabij het Britse parlement. Getuigen zeggen op sociale media dat er meerdere schoten zijn gehoord en dat er iemand met een mes rondliep.
In 2017 reden drie jihadisten acht mensen dood met een busje op London Bridge.
Meer uit Buitenland
ARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker twee mensen omgekomen. Dat meldt Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten.
53 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt zijn om 08.00 uur de stembussen geopend voor de deelstaatverkiezingen. De verwachtingen rondom de stembusgang zijn hooggespannen, omdat de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) volgens de peilingen afstevent op een grote verkiezingsoverwinning en daarmee mogelijk voor het eerst kan regeren in een deelstaat.
1 uur geledenPATTAYA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln heeft Thailand verlaten. Een verslaggever van persbureau AFP heeft het schip tegen 06.00 uur Nederlandse tijd zien vertrekken uit de haven van Laem Chabang, nabij Pattaya.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne en de Contactgroep voor de Defensie van Oekraïne (UDCG) vergaderen volgende week dinsdag om te praten over meer militaire steun. Dat maakte de Oekraïense minister van Defensie Jevheni Chmara bekend na een telefoongesprek met zijn Duitse collega Boris Pistorius.
7 uur geledenANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.
10 uur geleden