'Dode bij schietpartij op London Bridge'
LONDEN (ANP/RTR) - De politie in Londen heeft op London Bridge een persoon doodgeschoten. Dat meldt het Britse Sky News op basis van politiebronnen. De neergeschoten verdachte zou iemand hebben neergestoken.
Agenten hebben de brug afgesloten. Omstanders worden opgeroepen op afstand te blijven. Er zouden meerdere ambulances ter plekke zijn.
Op videobeelden is te zien dat er veel zwaarbewapende politie aanwezig is op de brug nabij het Britse parlement. Getuigen zeggen op sociale media dat er meerdere schoten zijn gehoord en dat er iemand met een mes rondliep.
In 2017 reden drie jihadisten acht mensen dood met een busje op London Bridge.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.
5 minuten geledenMINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn veertig kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.
36 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland dringt aan op het onmiddellijke einde van de aanvallen door de VS en Israël op Iran. Er moet volgens het Kremlin worden teruggekeerd "naar het pad van de diplomatieke en politieke regeling" van conflicten.
37 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger heeft tot nu toe ongeveer 35 ballistische raketten uit Iran geteld, meldt nieuwssite Times of Israel. Sommige daarvan zouden zijn onderschept door de luchtafweer, anderen zouden zijn neergekomen in open gebied.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft de aanvallen van Israël en de VS "een flagrante misdaad" genoemd. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken moet de Veiligheidsraad van de VN met spoed bijeenkomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ontwikkelingen in Iran zijn zeer zorgwekkend, schrijven voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in een gezamenlijke verklaring op X. Ze roepen "alle partijen op tot maximale terughoudendheid, om burgers te beschermen en om het internationaal recht volledig te respecteren".
1 uur geleden