Dode bij gewapende aanval op kerk in Istanbul
ISTANBUL (ANP/AFP) - Twee gemaskerde mannen hebben een katholieke kerk in Istanbul aangevallen. Op dat moment werd in de kerk een mis gehouden. Bij de aanval is een dode gevallen, meldt de Turkse minister van Binnenlandse Zaken.
Het geweld vond plaats in de Italiaanse kerk Santa Maria in het district Sariyer. De daders drongen de kerk 's ochtends binnen en sloegen na hun aanval op de vlucht, meldt binnenlandminister Ali Yerlikaya op sociale media. De minister laat weten dat een onderzoek is gestart en dat er wordt geprobeerd om de daders te vinden. Het motief van de daders is niet bekend.
President Recep Tayyip Erdogan zegt dat "noodzakelijke maatregelen" zijn genomen om de daders zo snel mogelijk te arresteren. Hij heeft telefonisch contact gehad met lokale functionarissen en de priester van de kerk. Het geweld wordt in Turkije veroordeeld door onder anderen minister Yerlikaya en de burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu.
Paus Franciscus heeft aan het einde van zijn gebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad zijn steun uitgesproken voor de kerk in de Turkse stad. Ook de Italiaanse buitenlandminister Antonio Tajani veroordeelt het geweld. Hij heeft zijn condoleances overgebracht en zegt de Turkse autoriteiten te steunen bij het vinden van de daders.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
54 minuten geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
1 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
9 uur geleden