Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode bij gewapende aanval op kerk in Istanbul

Dode bij gewapende aanval op kerk in Istanbul

ISTANBUL (ANP/AFP) - Twee gemaskerde mannen hebben een katholieke kerk in Istanbul aangevallen. Op dat moment werd in de kerk een mis gehouden. Bij de aanval is een dode gevallen, meldt de Turkse minister van Binnenlandse Zaken.

Het geweld vond plaats in de Italiaanse kerk Santa Maria in het district Sariyer. De daders drongen de kerk 's ochtends binnen en sloegen na hun aanval op de vlucht, meldt binnenlandminister Ali Yerlikaya op sociale media. De minister laat weten dat een onderzoek is gestart en dat er wordt geprobeerd om de daders te vinden. Het motief van de daders is niet bekend.

President Recep Tayyip Erdogan zegt dat "noodzakelijke maatregelen" zijn genomen om de daders zo snel mogelijk te arresteren. Hij heeft telefonisch contact gehad met lokale functionarissen en de priester van de kerk. Het geweld wordt in Turkije veroordeeld door onder anderen minister Yerlikaya en de burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu.

Paus Franciscus heeft aan het einde van zijn gebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad zijn steun uitgesproken voor de kerk in de Turkse stad. Ook de Italiaanse buitenlandminister Antonio Tajani veroordeelt het geweld. Hij heeft zijn condoleances overgebracht en zegt de Turkse autoriteiten te steunen bij het vinden van de daders.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

1 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

4 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

4 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

7 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

10 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

11 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

11 uur geleden