Dode bij buskaping in Amerikaanse stad Los Angeles
LOS ANGELES (ANP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen bij een buskaping in Los Angeles. Amerikaanse media berichten dat de autoriteiten na een achtervolging een verdachte konden oppakken.
Het incident zou 's nachts hebben plaatsgevonden in de stad. De kaper zou de bestuurder van een lijnbus met een vuurwapen hebben bedreigd en hebben gedwongen verder te rijden. Plaatselijke media berichten dat ook zeker twee passagiers in de bus zaten.
De politie gebruikte onder meer een spijkermat om het voertuig te stoppen. Ze vonden naderhand een ernstig gewonde persoon met schotwonden in de bus. Het gaat kennelijk om een passagier. Het slachtoffer overleed later in het ziekenhuis.
De buschauffeur kon uit een raam klimmen en bleef ongedeerd. Ook de tweede passagier zou niet gewond zijn geraakt. Het is nog onduidelijk waarom de bus is gekaapt en of de verdachte ook zelf achter het stuur heeft gezeten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.
10 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
6 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
10 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
11 uur geleden