Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode bij buskaping in Amerikaanse stad Los Angeles

Dode bij buskaping in Amerikaanse stad Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen bij een buskaping in Los Angeles. Amerikaanse media berichten dat de autoriteiten na een achtervolging een verdachte konden oppakken.

Het incident zou 's nachts hebben plaatsgevonden in de stad. De kaper zou de bestuurder van een lijnbus met een vuurwapen hebben bedreigd en hebben gedwongen verder te rijden. Plaatselijke media berichten dat ook zeker twee passagiers in de bus zaten.

De politie gebruikte onder meer een spijkermat om het voertuig te stoppen. Ze vonden naderhand een ernstig gewonde persoon met schotwonden in de bus. Het gaat kennelijk om een passagier. Het slachtoffer overleed later in het ziekenhuis.

De buschauffeur kon uit een raam klimmen en bleef ongedeerd. Ook de tweede passagier zou niet gewond zijn geraakt. Het is nog onduidelijk waarom de bus is gekaapt en of de verdachte ook zelf achter het stuur heeft gezeten.

Meer uit Buitenland

Ruim 4700 doden geteld na aardbeving Venezuela

CARACAS (ANP) - Het dodental van de aardbeving in Venezuela is gestegen tot 4734, meldt de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Het aantal gewonden staat nog altijd op 16.740. Er zijn al tijden geen mensen meer levend onder het puin gehaald, blijkt uit zijn bericht.

3 uur geleden
ICC-aanklagers willen zaak tegen Darfurverdachte Banda stopzetten

DEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Internationaal Strafhof (ICC) willen de zaak tegen een rebellenleider uit de Soedanese regio Darfur stopzetten. De aanklagers denken niet dat Abdallah Banda nog veroordeeld kan worden voor oorlogsmisdaden.

5 uur geleden
ICE stopt met het tegenhouden van auto's na schietincidenten

BIDDEFORD/HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat stoppen met het staande houden van auto's, meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. In de afgelopen week werden twee automobilisten doodgeschoten bij operaties van de immigratiedienst.

6 uur geleden
Zes aanhoudingen om bosbrand bij Fontainebleau

FONTAINEBLEAU (ANP/AFP) - Sinds de bosbrand bij Fontainebleau zondag is uitgebroken zijn zes mensen aangehouden verdacht van betrokkenheid bij het ontstaan van de brand.

6 uur geleden
Beschadigd lanceerplatform weer in gebruik voor bemande raket

BAJKONOER (ANP/RTR) - Voor het eerst in lange tijd is een bemande raket gelanceerd vanaf een lanceerplatform op de Bajkanoer-basis in Kazachstan, dat eerder zwaar beschadigd raakte. Dat gebeurde in november bij de lancering van een raket. Eerder dit jaar werd het platform gerepareerd.

6 uur geleden
Trump ziet toch af van heffen tol in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de Straat van Hormuz volgens hem open is voor de scheepvaart, behalve voor schepen die naar Iran gaan of uit Iran komen. Hij ziet af van tolheffing voor vrachtschepen die door de straat varen.

6 uur geleden
Mexico dient klachten in bij justitie VS over optreden ICE

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft bij justitie in Amerikaanse staten klachten ingediend over het optreden tegen Mexicaanse staatsburgers tijdens operaties van ICE, de dienst migratie- en douanehandhaving. De dienst is berucht door operaties waarbij geweld wordt gebruikt, soms met dodelijke afloop.

6 uur geleden