Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode bij buskaping in Amerikaanse stad Los Angeles

Dode bij buskaping in Amerikaanse stad Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen bij een buskaping in Los Angeles. Amerikaanse media berichten dat de autoriteiten na een achtervolging een verdachte konden oppakken.

Het incident zou 's nachts hebben plaatsgevonden in de stad. De kaper zou de bestuurder van een lijnbus met een vuurwapen hebben bedreigd en hebben gedwongen verder te rijden. Plaatselijke media berichten dat ook zeker twee passagiers in de bus zaten.

De politie gebruikte onder meer een spijkermat om het voertuig te stoppen. Ze vonden naderhand een ernstig gewonde persoon met schotwonden in de bus. Het gaat kennelijk om een passagier. Het slachtoffer overleed later in het ziekenhuis.

De buschauffeur kon uit een raam klimmen en bleef ongedeerd. Ook de tweede passagier zou niet gewond zijn geraakt. Het is nog onduidelijk waarom de bus is gekaapt en of de verdachte ook zelf achter het stuur heeft gezeten.

Meer uit Buitenland

Amerikaans proces over bomaanslag Lockerbie 1988 weer uitgesteld

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het proces in de VS tegen een vermeende medeplichtige aan de aanslag op een Amerikaanse Boeing 747 in 1988, berucht als de Lockerbie-bomaanslag, is opnieuw vertraagd.

47 minuten geleden
Natuurbrand Nevada: tientallen huizen verwoest, toch vooruitgang

RENO (ANP/RTR/AFP) - De grote natuurbrand bij de Amerikaanse stad Reno in de staat Nevada heeft inmiddels minstens 32 woningen verwoest. Enkele huizen zijn beschadigd. Ondanks de enorme schade meldde de brandweer maandag aanzienlijke vooruitgang te hebben geboekt in de strijd tegen de brand, die dit weekend nog van 4000 naar 6000 hectare groeide.

6 uur geleden
Zeker 30 doden door bendegeweld nabij hoofdstad Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR/AFP) - Ongeveer veertig mensen zijn in de nacht van zondag op maandag omgekomen door bendegeweld in Kenscoff, nabij de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince. Dat zegt de burgemeester van Kenscoff, een bergdorpje dat uitkijkt op Port-au-Prince, tegen persbureau AFP.

11 uur geleden
Hooggerechtshof VS: Trump mag stemmen per post wel beperken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft president Donald Trump voorlopig gelijk gegeven in zijn plan om het stemmen per post in de aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november te beperken. Het Hof schortte een eerdere uitspraak van een federale rechter op die belangrijke onderdelen van Trumps besluit had tegengehouden.

11 uur geleden
Gewonden en schade door tornado in Zuid-Frankrijk

POMAS (ANP) - Een dorp in het zuiden van Frankrijk is getroffen door een tornado. 26 personen raakten gewond, melden de lokale autoriteiten op X. Vijf van hen moesten naar het ziekenhuis. Volgens BFMTV worden nog twee mensen vermist, die mogelijk onder het puin van hun ingestorte huis liggen.

14 uur geleden
Iran zegt plan voor twee jaar te hebben tegen sancties VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt volledig voorbereid te zijn op de nieuwe Amerikaanse sancties die maandag werden aangekondigd. Economieminister Ali Madanizadeh claimt dat er een plan voor twee jaar ligt om de maatregelen tegen te gaan.

14 uur geleden
Spanje vraagt EU om noodfinanciering voor migrantencrisis Ceuta

MADRID (ANP) - De Spaanse regering heeft een officieel verzoek ingediend bij de Europese Unie voor noodfinanciering om de migrantencrisis in Ceuta aan te pakken. Een woordvoerder van de Europese Commissie bevestigt aan persbureau EFE dat dat verzoek ontvangen is en snel zal worden beoordeeld.

16 uur geleden