Dode bij buskaping in Amerikaanse stad Los Angeles
LOS ANGELES (ANP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen bij een buskaping in Los Angeles. Amerikaanse media berichten dat de autoriteiten na een achtervolging een verdachte konden oppakken.
Het incident zou 's nachts hebben plaatsgevonden in de stad. De kaper zou de bestuurder van een lijnbus met een vuurwapen hebben bedreigd en hebben gedwongen verder te rijden. Plaatselijke media berichten dat ook zeker twee passagiers in de bus zaten.
De politie gebruikte onder meer een spijkermat om het voertuig te stoppen. Ze vonden naderhand een ernstig gewonde persoon met schotwonden in de bus. Het gaat kennelijk om een passagier. Het slachtoffer overleed later in het ziekenhuis.
De buschauffeur kon uit een raam klimmen en bleef ongedeerd. Ook de tweede passagier zou niet gewond zijn geraakt. Het is nog onduidelijk waarom de bus is gekaapt en of de verdachte ook zelf achter het stuur heeft gezeten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.
35 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.
43 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.
3 uur geledenHELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.
3 uur geledenMINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.
4 uur geleden