Documentaire over president Zelenski trekt 554.000 kijkers
HILVERSUM (ANP) - De documentaire Zelenski: president in oorlogstijd kon zondagavond op 554.000 kijkers rekenen, meldt Stichting KijkOnderzoek (SKO). De documentaire, uitgezonden op NPO 2, is een portret van de Oekraïense president.
Zo wordt onder meer in beeld gebracht hoe Volodimir Zelenski, voorheen komiek, acteur en schrijver, zonder politieke ervaring tot president is verkozen. Ook wordt belicht hoe Zelenski sociale media gebruikt tijdens de oorlog in Oekraïne en "hoe hij uitgroeide tot internationale held". De documentaire laat ook archiefmateriaal zien, zoals een interview met de president uit 2021.
De documentaire komt op plek 16 in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. Boer Zoekt Vrouw op NPO 1 was met bijna 2,9 miljoen kijkers veruit het best bekeken programma, gevolgd door het NOS Journaal van 20.00 uur op dezelfde zender, dat door zo'n 2,5 miljoen mensen werd bekeken. NOS Studio Sport Eredivisie op NPO 1 volgt daarna met 1,5 miljoen kijkers.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
2 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
5 uur geledenKATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
6 uur geleden