Documentaire over president Zelenski trekt 554.000 kijkers
HILVERSUM (ANP) - De documentaire Zelenski: president in oorlogstijd kon zondagavond op 554.000 kijkers rekenen, meldt Stichting KijkOnderzoek (SKO). De documentaire, uitgezonden op NPO 2, is een portret van de Oekraïense president.
Zo wordt onder meer in beeld gebracht hoe Volodimir Zelenski, voorheen komiek, acteur en schrijver, zonder politieke ervaring tot president is verkozen. Ook wordt belicht hoe Zelenski sociale media gebruikt tijdens de oorlog in Oekraïne en "hoe hij uitgroeide tot internationale held". De documentaire laat ook archiefmateriaal zien, zoals een interview met de president uit 2021.
De documentaire komt op plek 16 in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. Boer Zoekt Vrouw op NPO 1 was met bijna 2,9 miljoen kijkers veruit het best bekeken programma, gevolgd door het NOS Journaal van 20.00 uur op dezelfde zender, dat door zo'n 2,5 miljoen mensen werd bekeken. NOS Studio Sport Eredivisie op NPO 1 volgt daarna met 1,5 miljoen kijkers.
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
4 minuten geledenSANTA CRUZ (ANP) - Oceanwide, de Nederlandse rederij achter het cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus plaatsvond, heeft een aanmeerverzoek gedaan bij een haven in Tenerife. Dat melden Spaanse media op gezag van de president van de Canarische Eilanden, waar Tenerife deel van uitmaakt. Hij noemt daarbij zaterdag als aankomstdag.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf Kaapverdië is de eerste medische evacuatievlucht vertrokken, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Met twee vliegtuigen worden drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius naar Nederland overgebracht. Het gaat om een Nederlander (41), een Brit (56) en een Duitse (65).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.
2 uur geledenMOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.
3 uur geleden