Documentaire over president Zelenski trekt 554.000 kijkers
HILVERSUM (ANP) - De documentaire Zelenski: president in oorlogstijd kon zondagavond op 554.000 kijkers rekenen, meldt Stichting KijkOnderzoek (SKO). De documentaire, uitgezonden op NPO 2, is een portret van de Oekraïense president.
Zo wordt onder meer in beeld gebracht hoe Volodimir Zelenski, voorheen komiek, acteur en schrijver, zonder politieke ervaring tot president is verkozen. Ook wordt belicht hoe Zelenski sociale media gebruikt tijdens de oorlog in Oekraïne en "hoe hij uitgroeide tot internationale held". De documentaire laat ook archiefmateriaal zien, zoals een interview met de president uit 2021.
De documentaire komt op plek 16 in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. Boer Zoekt Vrouw op NPO 1 was met bijna 2,9 miljoen kijkers veruit het best bekeken programma, gevolgd door het NOS Journaal van 20.00 uur op dezelfde zender, dat door zo'n 2,5 miljoen mensen werd bekeken. NOS Studio Sport Eredivisie op NPO 1 volgt daarna met 1,5 miljoen kijkers.
Meer uit Binnenland
VELDHOVEN (ANP) - De brand in een kringloopwinkel aan de Dorpstraat in het Brabantse Veldhoven is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brandweer is bezig met nablussen. Daardoor kan er voor de directe omgeving nog steeds rookoverlast zijn. De brand brak rond 02.00 uur uit.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - In Veldhoven woedt een grote en uitslaande brand aan de Dorpstraat, meldt de brandweer Brabant-Zuidoost op X. Eerder waren er al onder meer drie bluseenheden aanwezig om de brand te blussen. Later in de nacht van maandag op dinsdag kwamen daar nog meer voertuigen bij om de brand onder controle te krijgen, aldus de brandweer, die verspreiding van de brand probeert te voorkomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."
11 uur geledenTER APEL (ANP) - De nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel is "nog geen oplossing voor het structurele probleem: het landelijke tekort aan (reguliere) opvangplekken". Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), dat wel blij is dat asielzoekers tijdelijk overdag onderdak hebben.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne. Dat zei premier Rob Jetten tegen het ANP na een bijeenkomst van de Coalition of the Willing in Parijs. De oefeningen vinden niet plaats in Oekraïne, maar op grondgebied van de EU, aldus de premier.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Het is op zich een goede zaak dat nieuwe asielzoekers straks tijdelijk in een leegstaand kantoorpand in Ter Apel kunnen wachten tot er plek voor ze is, vindt Westerwolde. Maar de Groningse gemeente waar het aanmeldcentrum in ligt, is ook bang dat de nieuwe locatie niet toereikend is als de instroom van asielzoekers weer toeneemt.
12 uur geleden