Documentaire over Nancy Pelosi verschijnt op 13 december
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse televisienetwerk HBO komt op 13 december met een documentaire over Nancy Pelosi, de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Daarin worden onder meer beelden getoond van de Amerikaanse toppolitica tijdens de bestorming van het Capitool.
De film Pelosi in the House is gemaakt door de jongste dochter van de voorzitter, Alexandra Pelosi. Zij maakte eerder met haar werk meermaals kans op prestigieuze Emmy's. Moeder en dochter waren samen in het Capitool toen het gebouw begin 2021 werd bestormd door aanhangers van toenmalig president Donald Trump.
De documentaire is eerst te zien op de zender HBO en daarna op de streamingdienst HBO Max. De film toont beelden van over een periode van ruim drie decennia. Pelosi zit sinds 1987 in het Huis van Afgevaardigden en werd er in 2007 de eerste vrouwelijke voorzitter. Die laatste functie vervulde de Democraat tot 2011 en opnieuw sinds 2019.
De documentaire komt enkele weken voordat Pelosi's termijn als voorzitter eindigt. De Democraat moet plaatsmaken voor een Republikeinse opvolger. De Republikeinen mogen een voorzitter leveren omdat zij eerder deze maand de tussentijdse verkiezingen wonnen. Pelosi blijft aan als lid van het Huis van Afgevaardigden, maar stelt zich niet opnieuw herkiesbaar als fractievoorzitter.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.
19 minuten geledenROME (ANP/RTR) - De zomer van 2026 was de heetste zomer in Italië sinds 1950, volgens het Italiaanse instituut CNR-IBE. Het is het grootste publieke onderzoeksinstituut van het land. De gemiddelde temperatuur was 24,3 graden Celsius.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De EU-grensbewakingsdienst Frontex heeft in de eerste zes maanden van dit jaar EU-lidstaten ondersteund bij de terugkeer van ruim 33.000 afgewezen asielzoekers naar landen buiten de Europese Unie. In dezelfde periode vorig jaar ging het om ongeveer 30.000 mensen. Dit heeft Frontex maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Vier mensen zijn omgekomen bij een Oekraïense aanval op Rusland en de Krim, zeggen de Russische autoriteiten. Volgens hen vielen er ook meerdere gewonden.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het mandaat om te regeren ligt nu bij Alternative für Deutschland (AfD), stelt CDU-deelstaatpremier Sven Schulze van Saksen-Anhalt: "Wij zijn de oppositie". Zijn christendemocraten eindigden bij de deelstaatverkiezingen op de tweede plek, ruim achter de radicaalrechtse AfD.
3 uur geledenNUUK (ANP) - De EU gaat dit en volgend jaar 200 miljoen euro investeren in Groenland, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie maandag in het Groenlandse Nuuk bekendgemaakt. Het geld is bedoeld voor nieuwe economische kansen voor de lokale bevolking en moet bijdragen aan een duurzame en vreedzame Arctische regio.
4 uur geleden