Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Documentaire over Nancy Pelosi verschijnt op 13 december

Documentaire over Nancy Pelosi verschijnt op 13 december

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse televisienetwerk HBO komt op 13 december met een documentaire over Nancy Pelosi, de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Daarin worden onder meer beelden getoond van de Amerikaanse toppolitica tijdens de bestorming van het Capitool.

De film Pelosi in the House is gemaakt door de jongste dochter van de voorzitter, Alexandra Pelosi. Zij maakte eerder met haar werk meermaals kans op prestigieuze Emmy's. Moeder en dochter waren samen in het Capitool toen het gebouw begin 2021 werd bestormd door aanhangers van toenmalig president Donald Trump.

De documentaire is eerst te zien op de zender HBO en daarna op de streamingdienst HBO Max. De film toont beelden van over een periode van ruim drie decennia. Pelosi zit sinds 1987 in het Huis van Afgevaardigden en werd er in 2007 de eerste vrouwelijke voorzitter. Die laatste functie vervulde de Democraat tot 2011 en opnieuw sinds 2019.

De documentaire komt enkele weken voordat Pelosi's termijn als voorzitter eindigt. De Democraat moet plaatsmaken voor een Republikeinse opvolger. De Republikeinen mogen een voorzitter leveren omdat zij eerder deze maand de tussentijdse verkiezingen wonnen. Pelosi blijft aan als lid van het Huis van Afgevaardigden, maar stelt zich niet opnieuw herkiesbaar als fractievoorzitter.

Meer uit Buitenland

Panamakanaal beperkt aantal doorvaarten door droogte El Niño

PANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.

4 minuten geleden
Trump mag strengere regels voor poststemmen niet invoeren

BOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.

40 minuten geleden
Argentijns stel moet naziroofkunst teruggeven aan erfgename

MAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.

41 minuten geleden
Nieuwe Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon om vermeende drone

NABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.

3 uur geleden
Veteranen vragen rechter om bouw Trumps triomfboog te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.

4 uur geleden
Trump herhaalt na drones Leipzig: Poetin wil NAVO niet aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.

4 uur geleden
Strafzaak Lindsay Clancy mislukt na patstelling jury

PLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.

5 uur geleden