Documentaire Jong Oranje over EK ook in andere landen te zien
BOEDAPEST (ANP) - De belevenissen van Jong Oranje bij het Europees kampioenschap in Boedapest zijn in mei in meerdere landen te zien. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi wordt deze week tijdens de groepsfase in Boedapest overal gevolgd, op het veld, in de kleedkamer en tijdens de besprekingen. Dat gebeurde ook al tijdens de kwalificatiereeks van het EK door het toenmalige FOX Sports (nu ESPN).
Dit keer werken de KNVB en ESPN in de reeks 'Jong Oranje opent de deuren' samen met Insight TV, een wereldwijde producent. Via Insight TV wordt de serie naar meer dan 400 miljoen huishoudens over de hele wereld gestuurd. ESPN zendt de serie in Nederland uit. De eerste drie afleveringen zijn vermoedelijk in mei te zien. Als Jong Oranje zich plaatst voor de volgende ronde van het EK, wordt ook daar een documentaire over gemaakt.
Jong Oranje profiteert deze week van het Nederlands elftal. De drie groepswedstrijden van het EK zijn op dezelfde dagen als de WK-kwalificatieduels van Oranje. Woensdag keken 725.000 mensen bij de NOS naar Jong Oranje - Jong Roemenië. Zaterdag is om 21.00 uur de tweede groepswedstrijd tegen Jong Duitsland. Oranje speelt eerder op de avond tegen Letland.
Meer uit Voetbal
MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
19 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
5 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
18 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
21 uur geleden