Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dochter van Iraanse ex-president aangehouden

Dochter van Iraanse ex-president aangehouden

TEHERAN (ANP/AFP) - In Iran is dinsdag de dochter van oud-president Akbar Hashemi Rafsanjani opgepakt omdat ze tot protesten zou hebben aangezet, meldde het Iraanse persbureau Tasnim. "Faezeh Hashemi is gearresteerd in het oosten van Teheran door veiligheidsagenten omdat ze relschoppers tot straatprotesten heeft aangezet."

In Iran wordt al twaalf dagen geprotesteerd na de dood van Mahsa Amini. Deze 22-jarige vrouw stierf eerder deze maand nadat ze was gearresteerd voor het overtreden van de strenge kledingvoorschriften in het land.

Hashemi, een activist voor vrouwenrechten, kwam al vaker in aanvaring met de wet in de islamitische republiek. Deze zomer werd ze nog beschuldigd van propaganda tegen de republiek en van godslastering op sociale media.

Sinds de bekendmaking van Amini's dood op 16 september is het onrustig in Iran, met als gevolg zeker 41 doden. In heel het land worden demonstraties gehouden, vooral 's nachts. Er zijn vrouwen die hun haar afknippen en hun hoofddoeken verbranden. Naast betogers zijn ook journalisten en advocaten opgepakt.

Meer uit Buitenland

Spaanse premier wil Europees ministersoverleg over crisis Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez wil dat de Europese ministers van Binnenlandse Zaken met spoed bijeenkomen over de kwestie Ceuta. Hij is erg boos over een aantal "egoïstische reacties" van Europese landen op de crisis die donderdag werd veroorzaakt door de plotselinge komst van tienduizenden migranten naar het kleine Spaanse territorium in Noord-Afrika, Ceuta. Zo riep Italië op Spanje uit de Schengenzone te zetten.

46 minuten geleden
Meer doden geteld na Marokkaanse 'invasie' Spaans Ceuta

CEUTA (ANP) - Bij de stormloop van donderdag en vrijdagmorgen op de Spaanse exclave Ceuta zijn volgens de autoriteiten zeker 67 mensen om het leven gekomen. De meesten zijn verdronken in zee bij pogingen om een barrière op het strand en in het water heen te zwemmen. De Spaanse politie zoekt met duikers naar slachtoffers.

55 minuten geleden
Oekraïne haalt maar één Russische raket neer volgens president

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense luchtafweer heeft bij de laatste luchtaanvallen uit Rusland maar één van de 27 afgevuurde ballistische raketten neergehaald. Dit zei president Volodymyr Zelensky, die zoals gebruikelijk aandringt op de levering van luchtafweersystemen. Volgens Zelensky is er maar één onderschept omdat het land luchtafweerraketten voor het Amerikaanse defensiesysteem Patriot mist.

2 uur geleden
Weer protesten in Oekraïne om ontslag defensieminister

KYIV (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben vrijdag weer gedemonstreerd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Ze eisen dat oud-defensieminister Mychajlo Fedorov weer wordt aangesteld. Hij is erg populair in het land, onder meer omdat hij vroeg in de oorlog tegen Rusland het gebruik van drones heeft omarmd.

13 uur geleden
Aardbeving in Napels met kracht van 4.7

NAPELS (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 4.7 heeft vrijdag het Italiaanse Napels opgeschrikt. Het epicentrum lag volgens persbureau ANSA in het vulkanische gebied Campi Flegrei. De lokale autoriteiten melden dat op sommige plekken de stroom was uitgevallen. Het trein- en metroverkeer is uit angst voor naschokken stilgelegd.

14 uur geleden
EU roept ambassadeurs bijeen voor spoedvergadering Ceuta

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ambassadeurs van de Europese Unie komen maandag bijeen voor een spoedvergadering over de situatie rond de Spaanse exclave Ceuta. Tienduizenden mensen staken de afgelopen dagen illegaal de grens over vanuit Marokko. Verschillende EU-leiders spraken zich hierover uit of kwamen met maatregelen.

14 uur geleden
Spanje: meer dan 48.000 migranten teruggekeerd naar Marokko

CEUTA (ANP/AFP) - Meer dan 48.000 van de migranten die de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken, zijn teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken aan AFP.

16 uur geleden