Dochter van Iraanse ex-president aangehouden
TEHERAN (ANP/AFP) - In Iran is dinsdag de dochter van oud-president Akbar Hashemi Rafsanjani opgepakt omdat ze tot protesten zou hebben aangezet, meldde het Iraanse persbureau Tasnim. "Faezeh Hashemi is gearresteerd in het oosten van Teheran door veiligheidsagenten omdat ze relschoppers tot straatprotesten heeft aangezet."
In Iran wordt al twaalf dagen geprotesteerd na de dood van Mahsa Amini. Deze 22-jarige vrouw stierf eerder deze maand nadat ze was gearresteerd voor het overtreden van de strenge kledingvoorschriften in het land.
Hashemi, een activist voor vrouwenrechten, kwam al vaker in aanvaring met de wet in de islamitische republiek. Deze zomer werd ze nog beschuldigd van propaganda tegen de republiek en van godslastering op sociale media.
Sinds de bekendmaking van Amini's dood op 16 september is het onrustig in Iran, met als gevolg zeker 41 doden. In heel het land worden demonstraties gehouden, vooral 's nachts. Er zijn vrouwen die hun haar afknippen en hun hoofddoeken verbranden. Naast betogers zijn ook journalisten en advocaten opgepakt.
Meer uit Buitenland
WICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.
2 uur geledenWICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie krijgt bij de veiligheidsoperatie rond de uitvaart van koning Harald hulp van Zweden en Denemarken, zo meldt het Noorse persbureau NTB. De operatie behoort volgens de politie tot een van de grootste in de Noorse geschiedenis.
3 uur geledenAARAU (ANP/AFP) - De 43-jarige verdachte van de dodelijke schietpartij bij een dansfeest in het Zwitserse Aarau afgelopen weekend, kampt met psychologische problemen. Dat meldt justitie in Zwitserland woensdag. Na de schietpartij overleed een 22-jarige Italiaanse, vijf anderen raakten gewond.
4 uur geledenNICOSIA (ANP/AFP) - Het gezonken hogesnelheidsveer dat zondag verongelukte voor de kust van Noord-Cyprus, is gevonden. Dat meldt de leider van de zelfverklaarde republiek, Tufan Erhurman. Twee vaartuigen uitgerust met onderzeedrones hebben het veer weten te bereiken. Het tweede daarvan, dat woensdag arriveerde, moet nu het wrak zien te bergen.
6 uur geleden