Dochter gedode Iraanse generaal: VS wacht 'donkere dag'
TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en hun bondgenoot Israël gaan een "donkere dag" tegemoet. Dat zei de dochter van de gedode Iraanse generaal Qassem Soleimani maandag tijdens een herdenkingsceremonie voor haar vader in Teheran.
"Gekke Trump, denk niet dat alles voorbij is met het martelaarschap van mijn vader", zei Zeinab Soleimani tegenover een grote menigte. De dienst, waar duizenden mensen op afkwamen, was live op de Iraanse staatstelevisie te volgen.
Het lichaam van Soleimani zal na de ceremonie in Teheran naar het sjiitische bolwerk Qom worden gebracht, waar ook een herdenkingsdienst zal plaatsvinden. Dinsdag wordt Soleimani begraven in zijn geboorteplaats Kerman.
Qassem Soleimani kwam vrijdag in de Iraakse hoofdstad Bagdad om door een Amerikaanse raket. Hij was de rechterhand van de Iraanse geestelijk leider ayatollah Ali Khamenei, die maandag een gebed leidt ter ere van de gedode generaal. Iran heeft wraak op de VS gezworen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - De NAVO zal een aanval van de vijand "blokkeren, bot maken en breken", zegt de hoogste commandant van het bondgenootschap. De generaal die over de verdediging van Europa gaat, presenteerde maandag zijn 'overwinningsstrategie' om Rusland af te schrikken en lidstaten gerust te stellen. "We zullen ervoor zorgen dat elke aanval op een bondgenoot zinloos is", zei de Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich tijdens een zeldzame toespraak op een veiligheidsconferentie in Warschau.
19 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha is maandag met een duidelijke boodschap naar de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken gekomen. "Het tijdperk van afhankelijkheid is voorbij. Europa moet zijn toekomst in eigen hand nemen, met één stem spreken en de vrede herstellen. Stop Poetin in Oekraïne; hij staat al voor jullie deur", zei hij bij aankomst in Luxemburg, waar de ministers vergaderen.
1 uur geledenAUBAGNE (ANP) - Een rector en een docent van een middelbare school bij het Zuid-Franse Marseille zijn neergeschoten door een minderjarige. De 14-jarige leerling van de school in Aubagne zou volgens Franse media met een wapen met een groot kaliber op hen hebben geschoten, mogelijk een jachtgeweer of shotgun. De schutter is opgepakt. De slachtoffers verkeren niet in levensgevaar.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De bevroren Russische tegoeden moeten worden vrijgemaakt en worden ingezet voor hulp aan Oekraïne, vindt de Zweedse minister Maria Malmer Stenergard (Buitenlandse Zaken). Ook de Estse buitenlandminister Margus Tsahkna dringt daarop aan. Dat zeiden beide ministers maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenWARSCHAU/KYIV (ANP) - Met zijn aanvallen op Russische datacenters heeft Oekraïne ook gebruikers van sociale media een dienst bewezen, denkt president Volodymyr Zelensky. "Het werd plotseling gemakkelijker ademhalen op veel sociale media" met minder Russische bots, zei de Oekraïense leider maandag. "Veel mensen is dat opgevallen."
2 uur geledenPESJAWAR (ANP/AFP) - De Pakistaanse autoriteiten hebben honderden leden van de partij van oud-premier Imran Khan opgepakt, melden anonieme politieambtenaren aan AFP. Het zou gaan om 278 leden van de partij Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) uit de noordelijke provincie Khyber Pakhtunkhwa, waar zondag de landelijke regering zondag de noodtoestand afkondigde.
2 uur geledenWARSCHAU/KYIV (ANP) - Rusland heeft zich niet gehouden aan het 'energiebestand' dat de Amerikaanse president Trump zondag afkondigde, zegt Oekraïne. Het land heeft dat staakt-het-vuren voor aanvallen op energievoorzieningen volgens president Volodymyr Zelensky juist wel gerespecteerd.
3 uur geleden