Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dochter Elon Musk wil VS verlaten na verkiezingswinst Trump

Dochter Elon Musk wil VS verlaten na verkiezingswinst Trump

LOS ANGELES (ANP) - Vivian Jenna Wilson, de dochter van Elon Musk, wil niet meer in de Verenigde Staten wonen nu de Republikein Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Dat schrijft de 20-jarige Wilson in een bericht op het platform Threads. Musk, eigenaar van het platform X en CEO van Tesla, is een uitgesproken aanhanger van Trump.

"Ik dacht dit al een tijdje, maar gisteren werd het voor mij bevestigd. Ik zie mijn toekomst niet in de Verenigde Staten liggen", aldus Wilson. "Zelfs als hij nog maar vier jaar in functie is, zelfs als de anti-transwetgeving op magische wijze niet van kracht wordt, zullen de mensen die hier vrijwillig voor hebben gestemd, voorlopig nergens heen gaan."

Wilson verbrak de band met haar vader twee jaar geleden nadat ze een transitie had ondergaan. Wilson is geboren als jongen. Haar vader ondersteunde haar niet in de transitie, waarop Wilson haar achternaam veranderde. Musk zei eerder over zijn dochter dat hij zijn "zoon verloren" was.

Meer uit Buitenland

Levenslang voor man die echtgenote in brand stak in Duitse tram

ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".

39 minuten geleden
Dodental stijgt na overstromingen en aardverschuivingen Sumatra

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.

1 uur geleden
Ook Frankrijk voert vrijwillig dienjaar in om soldaten te werven

VARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Naar een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, keert Frankrijk volgens hem niet terug.

1 uur geleden
Paus Leo aangekomen in Ankara tijdens eerste buitenlandse reis

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.

1 uur geleden
Ex-premier Bangladesh veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.

2 uur geleden
China waarschuwt Japan: pijnlijke gevolgen bij escalatie Taiwan

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.

3 uur geleden
Dodental Hongkong passeert 50, brand onder controle

HONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.

5 uur geleden