Dochter Elon Musk wil VS verlaten na verkiezingswinst Trump
LOS ANGELES (ANP) - Vivian Jenna Wilson, de dochter van Elon Musk, wil niet meer in de Verenigde Staten wonen nu de Republikein Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Dat schrijft de 20-jarige Wilson in een bericht op het platform Threads. Musk, eigenaar van het platform X en CEO van Tesla, is een uitgesproken aanhanger van Trump.
"Ik dacht dit al een tijdje, maar gisteren werd het voor mij bevestigd. Ik zie mijn toekomst niet in de Verenigde Staten liggen", aldus Wilson. "Zelfs als hij nog maar vier jaar in functie is, zelfs als de anti-transwetgeving op magische wijze niet van kracht wordt, zullen de mensen die hier vrijwillig voor hebben gestemd, voorlopig nergens heen gaan."
Wilson verbrak de band met haar vader twee jaar geleden nadat ze een transitie had ondergaan. Wilson is geboren als jongen. Haar vader ondersteunde haar niet in de transitie, waarop Wilson haar achternaam veranderde. Musk zei eerder over zijn dochter dat hij zijn "zoon verloren" was.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De 'dubbele moraal' van de Verenigde Staten was het grootste obstakel in de vredesonderhandelingen, oordeelt de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Dat staat in een verklaring van het Iraanse presidentschap.
17 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.
31 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft na uitspraken van president Donald Trump beklemtoond dat Iran de Straat van Hormuz volledig controleert. Trump kondigde aan dat zijn marine de zeestraat gaat blokkeren, mijnen ruimen en de scheepvaart gaat controleren.
2 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat de marine de Straat van Hormuz sluit en er onder meer mijnen gaat ruimen. De hele operatie die Trump voor ogen heeft, duurt volgens hem niet lang. Volgens Trump zijn veel landen bereid te helpen. Zo zouden Groot-Brittannië en andere landen mogelijk mijnenvegers sturen.
3 uur geledenMAIDUGURI (ANP/RTR) - Nigeriaanse straaljagers hebben zaterdagnacht een dorpsmarkt bestookt tijdens de achtervolging van islamitische militanten in het noordoosten van het land waarbij mogelijk zeker 200 burgers zijn omgekomen. Dat verklaarden een lokaal raadslid en omwonenden zondag tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.
4 uur geleden