Dochter burgemeester New York opgepakt bij betoging Manhattan
NEW YORK (ANP) - De dochter van de burgemeester Bill de Blasio van New York, de 25-jarige Chiara, is zondagavond gearresteerd tijdens een betoging. Plaatselijke media meldden dat Chiara is aangehouden tijdens een protest in het zuidelijke deel van Manhattan, waarbij talrijke betogers met de politie slaags waren geraakt en politieauto's vernielden. Ze is gearresteerd omdat ze deelnam aan een betoging waar geen toestemming voor was en omdat ze weigerde gehoor te geven aan de instructie zich te verwijderen. Haar vader riep die avond alle betogers op naar huis te gaan.
Chiara zou op het politiebureau niet hebben prijsgegeven dat ze de dochter van de burgemeester is, maar wel de ambtswoning van haar vader als adres hebben opgegeven. De Democratische burgervader De Blasio maakte zich eerder op zondag zorgen over "anarchistische activisten die een agenda van geweld hebben" en die het protest tegen politiegeweld "voor vandalisme misbruiken".Chiara is niet vastgezet maar is naar huis gestuurd met een bevel zich later bij een rechtbank te melden.
In de marge van betogingen naar aanleiding van de dood van de Afro-Amerikaanse George Floyd (46) door toedoen van een agent in Minneapolis, zijn in Manhattan zondagavond onder meer chique winkels van Chanel en Coach geplunderd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
7 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
58 minuten geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
2 uur geleden