Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB ziet niets in nieuw systeem voor bankrekeningnummers

DNB ziet niets in nieuw systeem voor bankrekeningnummers

AMSTERDAM (ANP) - De invoering van een systeem met unieke identificatie (alias) voor elk Nederlands betaalrekeningnummer om daarmee overstapdrempels te verlagen is te duur. Dat concludeert toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) na onderzoek op verzoek van minister Wopke Hoekstra van Financiën.

Overstappen met behoud van een IBAN-nummer is niet mogelijk door de bankcode die in dat nummer zit verwerkt. Met de invoering van een alias, die gekoppeld wordt aan een rekeningnummer, zou de administratieve rompslomp van het overstappen minder moeten worden. Voorwaarde is dan wel dat iedereen de alias gebruikt. Dit moet dan volgens DNB met wetgeving worden afgedwongen.

Bestaande aliassen zoals telefoonnummers en e-mailadressen zijn volgens DNB niet geschikt omdat ze gevoelig zijn voor fouten en onvoldoende stabiel. Bedrijven en consumenten kunnen beslissen hun e-mailadres of telefoonnummer te wijzigen.

Miljard

Het optuigen van een nieuw systeem kost volgens DNB circa 1 miljard euro, terwijl de verwachte opbrengsten nog niet de helft van dat bedrag zullen zijn. Bij dat laatste gaat het dan om de in geld uitgedrukte tijdswinst van de "beperkte groep overstappers".

Volgens DNB is het Nederlandse betalingsverkeer ook al relatief efficiënt. Om overstappers bij te staan zouden banken de geldende overstapservices kunnen verbeteren. Consumenten zouden ook al meer van de bestaande overstapregeling gebruik kunnen maken.

Europabreed

Het invoeren van het systeem zou misschien nut kunnen hebben als dit Europabreed wordt ingevoerd. Daarvoor zouden de voor- en nadelen onderzocht moeten worden. "Zo’n systeem zou niet beperkt hoeven te blijven tot het betalingsverkeer, wat de baten ervan zou vergroten", aldus DNB.

Minister Hoekstra laat weten dat hij zich in Europees verband blijft inzetten voor regelgeving die het makkelijker maakt om van bank te wisselen. Dat moet de concurrentie en de keuzevrijheid van consumenten ten goede komen. Ook in de Tweede Kamer is dat een breed gedragen wens.

Meer uit Financieel

Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

23 minuten geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

49 minuten geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

1 uur geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

1 uur geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

2 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

3 uur geleden
Inflatie daalt in januari naar 2,4 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.

4 uur geleden