Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB voert strengere rekenregels pensioenfondsen stapsgewijs in

DNB voert strengere rekenregels pensioenfondsen stapsgewijs in

AMSTERDAM (ANP) - De strengere rekenregels voor pensioenfondsen die vorig jaar werden voorgesteld door de commissie-Dijsselbloem, worden komende jaren stapsgewijs ingevoerd. Dat heeft De Nederlandsche Bank (DNB) besloten. Hierdoor krijgt de financiële positie van pensioenfondsen komende vier jaar telkens een kleine tik, waardoor de kans toeneemt dat er dan gesneden moet worden in de pensioenuitkeringen.

De commissie onder leiding van voormalig minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem zorgde vorige zomer voor ophef met het advies om bepaalde parameters voor de fondsen strenger te maken. Later zei Dijsselbloem daarover dat pensioenfondsen kortingen als die nodig zijn, niet telkens voor zich uit konden blijven schuiven. Hij wees erop dat de Nederlandse fondsen er al lang slecht voor stonden.

DNB besloot destijds al om het advies te gaan doorvoeren, maar dit niet eerder te zullen doen dan op 1 januari 2021. Nu is ervoor gekozen om de implementatie gespreid, in vier gelijke stappen te doen. Daardoor zal de dekkingsgraad van pensioenfondsen, bij gelijkblijvende rente, komende vier jaar telkens met 1 tot 1,5 procentpunt lager uitpakken, laat een woordvoerder van DNB weten.

De strengere rekenregels hebben nog geen gevolgen voor de mogelijke pensioenverlagingen die volgend jaar al dreigen bij diverse grote Nederlandse pensioenfondsen. Of er dan gekort moet worden, hangt namelijk af van hoe de fondsen er per 31 december dit jaar voorstaan. De nieuwe regels gaan pas op de eerste dag van het nieuwe jaar in.

Onlangs kwam uit maandcijfers naar voren dat de financiële positie van ambtenarenfonds ABP, zorgfonds PFZW en metaalfonds PMT in juli niet tot nauwelijks verbeterd was, waardoor hun dekkingsgraden nog steeds onder de verlaagde minimumgrens van de overheid zaten. ABP had per eind vorige maand voor elke euro aan toekomstige pensioenverplichtingen bijvoorbeeld slechts zo'n 85 cent in kas. Als dit eind van het jaar niet is verbeterd tot minstens 90 cent, dan moet er gekort worden.

Meer uit Financieel

Netflix zendt na deal in Frankrijk ook traditionele televisie uit

PARIJS (ANP) - Netflix heeft een deal gesloten met het Franse commerciële televisiestation TF1 waarbij het streamingplatform volgend jaar ook traditionele televisieprogramma's gaat uitzenden. Het is voor het eerst dat het streamingplatform lineaire televisie aanbiedt.

57 minuten geleden
Brussel: AliExpress doet te weinig tegen verkoop illegale spullen

BRUSSEL (ANP) - Webshop AliExpress doet te weinig om de verkoop van illegale producten op zijn platform tegen te gaan, concludeert de Europese Commissie. Onder de Verordening digitale diensten heeft een groot onlineplatform zoals AliExpress de verplichting om de verkoop van namaakproducten of producten die niet voldoen aan EU-veiligheidsstandaarden tegen te gaan. De webwinkel doet dat momenteel nog onvoldoende, meldt de Commissie.

58 minuten geleden
AEX licht hoger in aanloop rentebesluit centrale bank VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De Federal Reserve laat dan naar verwachting voor de vierde keer op rij de rente in de Verenigde Staten onveranderd. Fed-voorzitter Jerome Powell komt ook met een toelichting. Daarnaast blijven beleggers de ontwikkelingen rond het conflict tussen Iran en Israël volgen.

1 uur geleden
Eis vergoeding voor beeldbuizenkartel Philips toch voor rechter

DEN BOSCH (ANP) - Philips is niet af van een claimzaak van de Consumentenbond over prijsafspraken rond beeldbuizen. De belangenclub eist een schadevergoeding van het technologiebedrijf voor ruim 65.000 mensen die door het beeldbuizenkartel te veel betaalden voor hun televisie of monitor. Een rechtbank oordeelde dat de Consumentenbond niet kon optreden namens alle gedupeerden, maar in hoger beroep stelde het gerechtshof in Den Bosch dat de organisatie wel ontvankelijk is.

2 uur geleden
Blokker komt met 40 nieuwe winkels terug na faillissement

AMSTERDAM (ANP) - Blokker opent de komende tijd veertig vestigingen in Nederland om de vorig jaar failliet verklaarde winkelketen opnieuw op te bouwen. De eerste twaalf nieuwe winkels worden woensdag geopend. De rest volgt de komende weken, meldt de winkelketen.

4 uur geleden
Nederlanders bestellen minder online, wel voor een hoger bedrag

EDE (ANP) - Nederlanders hebben in de eerste drie maanden van dit jaar minder onlineaankopen gedaan. Dat meldt Thuiswinkel.org op basis van een onderzoek dat de belangenvereniging voor webwinkels door NielsenIQ GfK liet uitvoeren. Consumenten hebben minder spullen via internet aangeschaft en kochten online ook minder diensten, zoals festival- of vliegtickets. Wel nam het gemiddelde bedrag per onlineaankoop toe.

5 uur geleden
Trump stelt deadline verkoop TikTok uit met negentig dagen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schuift de deadline voor de verkoop van Amerikaanse onderdelen van TikTok op met negentig dagen. Dat maakte het Witte Huis dinsdag (plaatselijke tijd) bekend. Het Chinese moederbedrijf van de app, ByteDance, had aanvankelijk tot donderdag voor de verkoop. Trump zei eerder al tegen journalisten dat hij het bedrijf "waarschijnlijk" meer tijd gunt.

5 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!