DNB: vertrouwen in financiële instellingen blijft stabiel
AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse huishoudens in financiële instellingen is stabiel gebleven. Het vertrouwen in de nationale politiek, de ambtenarij en het bedrijfsleven is daarentegen verder gedaald. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van een onderzoek onder ruim 2200 Nederlandse huishoudens.
In 2022 heeft iets meer dan de helft van de ondervraagden tamelijk veel of heel veel vertrouwen in financiële instellingen. Dat is vergelijkbaar met de meting in 2021. Vorig jaar had 42 procent van de respondenten vertrouwen in de politiek. Nu is dat nog 29 procent. Het vertrouwen in grote technologiebedrijven, zoals Google, Apple, Facebook en Amazon bleef met 19 procent het laagste.
Het vertrouwen in de financiële gezondheid van banken, verzekeraars en pensioenfondsen nam tijdens de kredietcrisis in 2008 fors af, maar is sindsdien geleidelijk weer toegenomen. In 2022 heeft 70 procent er overwegend of volledig vertrouwen in dat banken altijd het geld van hun klanten kunnen terugbetalen. Het vertrouwen dat verzekeraars hun betalingsverplichtingen aan verzekerden nakomen ligt op eenzelfde niveau.
Huishoudens hebben er iets minder vertrouwen in dat pensioenfondsen in staat zijn om hun toezeggingen aan pensioengerechtigden na te komen. Maar dat vertrouwen is in de afgelopen jaren wel toegenomen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag verdeeld begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de resultaten van de grote techbedrijven Amazon, Microsoft, Apple en Facebook-moeder Meta, die later deze week naar buiten komen. Aandeelhouders zijn vooral benieuwd of de forse investeringen van deze bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) resultaten beginnen op te leveren.
6 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa schrapt ongeveer 2600 banen. Dat meldt Bloomberg op basis van een interne memo van topman Ryan McInerney, die het persbureau heeft ingezien. De baas van het bedrijf wil Visa efficiënter maken in de steeds heviger concurrentiestrijd binnen de betalingssector.
22 minuten geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt, mede door meer verkeersvliegtuigen te leveren. Het ging om 171 toestellen, tegen 150 in dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet klom met 8 procent tot 24,6 miljard dollar.
1 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft goede zaken gedaan in het afgelopen kwartaal als een van de hoofdsponsors van het WK voetbal. Het concern wist meer frisdranken te verkopen en profiteerde tegelijkertijd van prijsverhogingen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU voert importheffingen in voor Chinees nylon, omdat dit heel goedkoop op de Europese markt wordt gedumpt. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie. De heffingen op nylon, ook bekend als polyamidegarens, variëren van 60 tot 67,5 procent.
2 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Dit wijst erop dat de keuze om minder in te zetten op het bezorgen van Amazon-pakketjes, goed uitpakt voor de koeriersdienst.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota en Honda hebben de productie in fabrieken in het zuiden van Japan tijdelijk stilgelegd na de zware aardbeving daar. Volgens persbureau Kyodo heeft Toyota de productie opgeschort in drie autofabrieken in de prefectuur Fukuoka.
2 uur geleden